Záhadné miesta na Slovensku

Naša krajina ponúka množstvo  najrôznejších tajomstiev a záhad. Aj preto vznikla kniha Záhadné miesta, ktorá sa venuje tajomným javom, udalostiam či osobnostiam členeným podľa jednotlivých slovenských regiónov.

Upír z Oravského hradu. Predkovia Audrey Hepburnovej z Kovariec. Čierne diery v Štúrove. Beethoven v Hlohovci. Dedina duchov v Lamači. Mamutie kly v bratislavskej Mlynskej doline…
„Chceli by sme  čitateľovi predstaviť rozličné prírodné fenomény vymy­kajúce sa normálnemu laickému chápaniu či predostrieť  rôzne rozporuplné historické témy“, hovorí autor knihy Ján Lacika.

Vzdialená, ale aj nedávna minulosť

Mnohé záhady nás posielajú do vzdialenej minulosti, avšak prekvapujúce sú aj udalosti, ktoré sa stali takpovediac len nedávno. Takými sú napr. neobjasnené úmrtie Štefánika či stratenie sošky Oscara za film Obchod na korze. Skupina ďalších záhad je duchovnej povahy a nachádzame ich na pútnických miestach. Sú miestami zjavení Panny Márie, zázračných uzdravení a iných dôkazov božieho milosrdenstva.

Prírodné úkazy a javy

Viete, kde nájdete kamenné gule alebo vyhasnuté sopky? V „záhadologickom“ bedekri po Slovensku Záhadné miesta nájdete zvláštne a unikátne prírodné javy a úkazy ako sú bizarné bralá, piesočné presypy, jaskyne či stopy zaniknutých fenoménov, ako je more.

Paranormálne javy a duchovia?

Na Slovensku nechýbajú ani paranormálne javy zamestnávajúce čoraz početnejší zástup tzv. záhadológov kam patria napr. záhadné kruhy v obilí, tajomné jaskyne či záhadné skalné nápisy. Aj u nás boli zaznamenané svedectvá o záhadných tvoroch a bytostiach, ako sú upíri, duchovia, poltergeisti, biele panie, čierni rytieri, bosorky a draci. Pomocou knihy sa zoznámite s rozprávkovými postavami typu Bratislavských bielych panien či bosoráckej Babej hory.
Ponuka slovenských záhad je naozaj pestrá a zaujímavá. Vydajte sa preto za ich poznávaním s novinkou Záhadné miesta.

Môže vás zaujať:

V Slovenskom krase aj rýchlovarná kanvica a mikrovlnka z roku 1905