Zdeno Cíger: Ľubomír Pokovič a vzťahy na Ružinovskom štadióne

Dalito.sk/Hokejová akadémia Zdena Cígera/foto: archív Zdeno Cíger
DALITO -

V sezóne 2016 – 2017 som ponúkol spoluprácu vedeniu HK Ružinov. Štatutárom je Ľubomír Pokovič. Dôvodom bolo, že v tejto sezóne HK Ružinov bojoval v extralige kadetov i dorastu.

Mojou víziou bolo spoločnými silami vytvoriť ďalší konkurencieschopný tím okrem Slovana v Bratislave. Ponúkol som svojich najlepších hráčov a absolútne som neriešil, či budú hrať pod logom ŠKP, čiže mnou. To nebola priorita!

Odmietnutie spolupráce Pokovič ( štatutár) argumentoval  nesúhlasom trénera kadetov Hejčíka a platiacich rodičov. Problémom mali byť mesačné členské poplatky. Rodičia by sa búrili, že sa ich dieťa nezmestí do zostavy.

Vraj to nie je možné, keďže u nás podpísaní hráči neplatia nič!!!

Ako ste dopadli? Vypadli ste! V poriadku, pochopil som, že výchova hokejovej mládeže sa upriamila na jeden hlavný  cieľ, vyberania členských poplatkov.

Členské poplatky, ktoré VÁM-funkcionárom , trénerom zväzujú ruky natoľko, že priamo rodičia si diktujú podmienky a vstupujú do tréningových a zápasových procesov.

Keď nie je vôľa, nie je cesta.

Hokejová akadémia Zdena Cígera/foto: archív Zdeno Cíger

Ľubo Pokovič, tam naša spolupráca skončila. Poprosím ťa, nevypisuj mi do mailov, že sa mám chovať ako chlap a nevypisovať na sociálne siete. Vždy som bol nekonfliktný človek. Nemám záujem vytvárať napätie.

Spoluprácu som ponúkol niekoľkokrát počas dvoch rokov. Záujem si nemal! Naopak, len si prilieval olej do ohňa.

Na rozdiel od TEBA, ja nechodím bonzovať na SZĽH, neposielam anonymné listy , neosočujem, nenosím neustále sťažnosti vedeniu SZĽH na ŠKP a moju osobu ako TY.

A nielen na nás. Viacerí majú s tebou rovnaké skúsenosti. Dokonca sa mi donieslo do uší, že si na miestnom zastupiteľstve  v Ružinove spustil anticígerovskú kampaň.

To ti gratulujem. K takému niečomu by som sa ja neznížil!

Počas dvoch rokov sa zvyšovalo dusno a nevraživá atmosféra. Pracovalo sa zle, neustále si mal so mnou a ŠKP problém.

Zobral si osobne odchod svojich hráčov do nášho klubu. Obviňoval si ma z ich odchodu. Miesto toho, aby si sa zamyslel, čo bolo pravým dôvodom odchodu, prípadne vypočul si zákonných zástupcov hráčov, začal si robiť intrigy.

Aj mne odchádzajú hráči, za lepšími podmienkami, prípadne vyššou súťažou (Extraliga).

Inokedy ti vadilo, že za nás hrali baby z HC ŠKP Bratislava podľa platných noriem SZĽH.

V januári 2018 sme vyhlásili Tryout( skúšku hráčov). Prihlásilo sa ich veľa. Jedným  z nich bol brankár Nových Zámkov Andrej Julínek.

S vedením klubu sme sa dohodli na hosťovaní až v posledný deň prestupového termínu. Keďže chlapec bol na striedavom štarte vo vašom klube, ty ako štatutár HK Ružinov si mal svojím podpisom zrušiť jeho striedavý štart. Žiaľ, nezdvíhal si telefón, neodpovedal na SMS ani rodičom, ani vedeniu, ani manažérke ŠKP Ľube Kožanovej. Všetkých si ignoroval.

Stále si nepochopil jednu vec. Mňa si nepotrestal, ale chlapca, ktorý nemá s tvojou nenávisťou a ješitnosťou voči mojej osobe, nič spoločné.

Na druhý deň si mi poslal SMS s vysvetlením “Bol som v divadle, mám právo ísť so svojou ženou do divadla.“ Hm, áno máš, ale máš aj klubové povinnosti ako štatutár. Včera si pridal ďalšiu vec v maily, vraj, ak by sme to my riešili v predstihu, mohol si poveriť Rada Hecla k podpisu…

Áno, súhlasil som s rozčarovanými rodičmi, aby napísali sťažnosť na SZĽH.
Nepopieram, veď sa chceli dovolať pravdy. Nepochodili ani tam.

Teraz ma kontaktuješ, aby sme si veci vyjasnili. Po dvoch rokoch?! Ja som tých pokusov urobil niekoľko. Bez odozvy!

Čo sme všetci dosiahli, HOBA, mimochodom s týmto klubom mám podobné skúsenosti, HK Ružinov a ŠKP?! Miesto toho, aby sme vzájomne spolupracovali  a prirodzene zlepšili konkurenčné prostredie v mládežníckom hokeji, ktoré je nevyhnutné na zvyšovanie úrovne hokeja, aj za cenu obetí, hráčov, ktorí nespĺňajú kritéria a nemajú kvalitu, sme nedosiahli NIČ!!!

Ani jedno mužstvo nepostúpilo do Extraligy, či dorastu alebo kadetov.

Úprimne, je mi absolútne jedno, kto má odrbáva, pôjdem si svojou cestou.

Hokej mám rád a urobím všetko preto, aby som hráčom odovzdal všetko čo viem a posunul ich ďalej!

Všetky podrazy voči mojej osobe ma len posilnili a presvedčili ,že sa oplatí bojovať!

Nechceli ste spoluprácu, budete mať KONKURENCIU!!!

PS: Na upresnenie faktov – POINTA blogu je tá istá!

Čo sa týka spolupráce s HOBA, sme vďační za spoluprácu, ktorá trvala tri sezóny. Všetko bolo v najväčšom poriadku, pokiaľ sa nezačali rodičia, výkonnostne slabších hráčov, vedeniu HOBA sťažovať.

Vedenie HOBA nebolo ochotné prijať fakt, že výkonnostne slabší hráči oberajú o miesto v zostave výkonnostne lepších hráčov. Vedenie pod vplyvom okolností a tlaku rodičov, v obavách zo straty platiacich hráčov a rodičov formou členských poplatkov a “sponzorského”, USTÚPILO!

Ako rodičia, tak aj vedenie, týmto počínaním, zamedzilo prirodzenému konkurenčnému prostrediu  a súťaživosti, ktoré sú mojou filozofiou. Naša spolupráca sa skončila.
A tento problém je v každom klube na Slovensku,česť výnimkám!!!

Zdeno Cíger

1 reakcie na Zdeno Cíger: Ľubomír Pokovič a vzťahy na Ružinovskom štadióne