Ženy alebo muži? Vieme, kto v práci nachodí viac krokov počas dňa

Zdroj foto: PMI
PR -

Akreditovaná dietologička Jenny Craig prišla so zistením, že muži v práci nachodia denne v priemere 5 340 krokov, zatiaľ čo ženy takmer o 500 krokov menej. Odborníčka skúmala aj  aktivitu podľa veku, ale i vzhľadom na jednotlivé profesie. Pozrite sa, kto denne nachodí v práci najviac krokov.

Podľa prieskumu v počte krokov vedú čašníci a kuriéri. Denne nachodia zhruba 22 778 až 23 tisíc krokov. Ale ani poštári so svojim denným priemerom 15 248 krokov sa nemajú za čo hanbiť, o stovky krokov predbehli predavačov (14 660 krokov), učiteľov (12 564 krokov) a aj pracovníkov SBS s priemerom 12 650 krokov za deň. Prekvapením sú napríklad pracovníci kaderníctiev, ktorí podľa prieskumu nachodia za deň odporúčaných desať tisíc krokov.

Vekom sa počet krokov znižuje

Vek hrá v tom, koľko denne nachodíme, zásadnú úlohu. Kým mladí dospelí vo veku od 18-tich rokov nachodia v priemere od štyroch do osemnásť tisíc krokov denne, u zdravých seniorov sa tento počet znižuje, a to až o polovicu. Prieskum hovorí, že prejdú približne od dvoch do deväť tisíc krokov za deň.

Bezdymová alternatíva pre aktívnych

Profesie, ktoré vyžadujú neustály pohyb a aktivitu, predstavujú jedinečnú výzvu pre dospelých fajčiarov. Cigarety nielen zhoršujú dýchanie, ale aj obťažujú nepríjemným cigaretovým dymom. Pre tých, ktorí hľadajú alternatívy a inak by pokračovali vo fajčení, je k dispozícii vylepšené zariadenie na nahrievaný tabak lil SOLID Ez. Ide o kompaktné zariadenie v štýle „všetko v jednom“, ľahko sa ovláda, prináša tri po sebe idúce použitia a vydrží dlho nabité. Lil SOLID Ez tabak nespaľuje, ale nahrieva a tým nevzniká žiadny dym. Zariadenie zároveň produkuje výrazne menej škodlivých látok v porovnaní s cigaretami, vďaka tomu predstavuje lepšiu alternatívu oproti klasickým cigaretám.

Lil SOLID Ez nie je bez rizika, obsahuje totiž nikotín, ktorý je návykový. Je určený výhradne pre dospelých fajčiarov. V ponuke je päť farebných prevedení.

Môže vás zaujať: