12. ročník TUI GOLF CUP 2024

12. ročník TUI GOLF CUP 2024/foto: TUI
DALITO -

Zatiahnutá obloha nad Vysokými Tatrami neveštila pre nadšencov golfu nič dobré… Ale ako to už býva 12 rokov zvykom, tak pár minút pred odštartovaním tohtoročného TUI Golf Cup-u zalialo oblohu slnko. Na golfové odpaliská sa tak v dobrej nálade postavilo rekordne až 91 hráčov. Pre zvyšných 138 hostí už tradične organizátor pripravil nezabudnuteľný program.

Počas celého dňa sa golfovým ihriskom rozliehala nielen športová, ale aj priateľská atmosféra, ktorá vydržala až do skorých ranných hodín. Dlhoročné, už priateľské, puto cestovnej kancelárie TUI ReiseCenter Slovensko s klientami i partnermi prepísalo historické rekordy. Tohto ročníka TUI Golf Cup-u sa zúčastnilo zatiaľ najviac nielen hráčov, ale aj hostí, obchodných partnerov a detí. Organizátori tak pre plne obsadený hotel International vo Veľkej Lomnici museli rezervovať na prvý júnový víkend aj apartmány v okolí ihriska a pre ubytovaných bol zriadený aj kyvadlový shuttle bus, ktorý zadarmo premával medzi hotelom a apartmánmi, rovnako ako to býva v dovolenkových rezortoch.

Veľkým ťahákom tohtoročného golfového turnaja bol aj fakt, že TUI ReiseCenter Slovensko oslavuje v tomto roku 20. výročie svojej existencie na slovenskom trhu. Tím TUI pripravuje akciu každoročne už od začiatku zimy, aby v júni bolo všetko dotiahnuté do dokonalosti tak ako vždy.

Napriek známej veselej atmosfére, ďakujeme hotelu International, že môžeme tento turnaj už 12 rokov organizovať práve tu, lebo naši klienti sú na zábavu a oddych naozaj nároční a vždy z golfového rezortu odchádzajú nadšení,“ povedala riaditeľka TUI Mariana Metwaly Veiglová.

Pol hodinu po desiatej sa všetci nadšení golfisti 12. ročníka TUI Golf Cup-u rozpŕchli po greenoch a niektorí z nich sa vracali do hotela hotel až okolo piatej večer. Hralo sa na 9 alebo 18 jamiek a počas celého turnaja bolo pre hráčov zabezpečené občerstvenie a o dodržiavanie pitného režimu sa aj tentokrát postaralo TUI nápojové autíčko, ktoré osobne šoférovala riaditeľka TUI ReiseCenter Mariana Metwaly Veiglová.

Nehráči si zatiaľ užívali sprievodný program ako masáže od Fyzioklinik, formovanie tela a lifting tváre vďaka DE LA FE, či skúšobné jazdy na elektrických vozidlách LEXUS. Okrem toho si mohli užiť hotelový wellness s teplým vonkajším bazénom a výhľadom na tatranské končiare. O deti bolo postarané profesionálnym tímom animátorov a niekoľkými skvelými atrakciami, ktoré ich zabavili na celý deň. A o dospelákov sa okrem iného postarali aj chlapci za pultom Wine&Prosecco baru. Večerný program odštartovala módna prehliadka Fera Mikloška a tanečný parket zaplnilo nemecké trio JENX & 1st Entertainment hneď po ich prvej skladbe.

Počas diskotéky sa na parkete po 12 rokoch presadila už aj nová generácia TUI-káčov, ktorá na niekdajší prvý ročník pricestovala ešte v detských kočíkoch. Golfový turnaj, ktorý organizuje cestovná kancelária TUI ReiseCenter Slovensko oslavuje tohto roku 20 rokov cestovania, objavovania, zážitkov a zaslúženého oddychu. Za tie roky sa TUI Golf Cup stal medzinárodným, pretože sa na ňom zúčastňujú už aj klienti, ktorí na Slovensku medzičasom prestali žiť, ale vďaka spokojnosti so službami cestovnej kancelárie by ju za žiadnu inú nevymenili. „Tím TUI ReiseCenter Slovensko je jednoducho jedinečný. Sú to už aj naši priatelia, ktorých nikdy a nikde za inú pobočku nevymeníme nech sme kdekoľvek na svete,“ povedala dlhoročná klientka Lucia Tomečková.

Samozrejme, že za úspechom celého golfového turnaja vždy stoja aj všetci partneri, ktorých bolo tento rok skutočne veľa. Generálnym partnerom TUI Golf Cup 2024 bol Turkish Airlines a ako hlavní partneri turnaj podporili Fyzioklinik, M.G.M Logistic, ASBIS, NAY a Best English.

V závere večera nechýbalo vyhodnotenie celého turnaja, a i keď v sobotu fúkal silnejší vietor, skúsených golfistov ani ten neodradil od výborných výsledkov. Víťazom 18 jamkového turnaja v kategórii 0-20 HCP sa stal pán Rudolf Škovira a v kategórii 20,1 – 54 HCP Vladimír Kudláč. Všetci víťazi odchádzali za veľkého potlesku, s krásnou trofejou od DORY Art a bohatou nádielkou cien od partnerov. Na prázdno neodišli ani výhercovia z druhého a tretieho miesta a víťazi v Longest drive a Nearest to the pin, kde v mužskej kategórie obe miesta obsadil pán Milan Rác.

Kto neuspel na ihrisku Black Stork vo Veľkej Lomnici si mohol radosť urobiť v aukcii, kde sa dražili skvelé cestovateľské ceny ako ubytovanie v Atlantis The Palm 5* v Dubaji, JW Marriott 5* na Mauríciu a pre fajnšmekrov bola v ponuke napríklad koňaková sada Grand Breuil vs. V skutočne bohatej tombole čakalo až 33 hodnotných cien. Tou hlavnou bola spiatočná letenka na Maldivy od leteckej spoločnosti Turkish Airlines. Obrovskú radosť urobili aj dovolenkové pobyty od Grecotel alebo Constantinou Bros. 12. ročník TUI Golf Cup sa skončil a organizátor – cestovná kancelária TUI ReiseCenter Slovensko sa už teraz nesmierne teší na ten nadchádzajúci, ktorý sa bude konať 7. júna 2025.

Pozn. redakcie: PR článok vypracovala TUI ReiseCenter Slovensko

Môže vás zaujať: