3 tipy, ako podnikať férovo a zodpovedne

Dalito.sk/ilustračné foto: Shutterstock.com - G-Stock Studio
PR -

Už pri vstupe na podnikateľský trh si podnikatelia uvedomujú, že ak chcú preraziť a byť konkurencieschopný, nemôžu len tak nečinne čakať, kým im objednávky a aj tržby začnú rásť.

Ako podnikať férovo a zodpovedne? Máme pre vás tipy, ako to dosiahnuť.

Uprednostnite kvalitu nad kvantitou

Ak chcete podnikať férovo, nezáleží na tom, či máte živnosť alebo s.r.o. Záleží na tom, ako veľmi vám záleží na výrobe kvalitných výrobkov. Predávať lacné výrobky je síce úspech, avšak má to negatívny vplyv predovšetkým na životné prostredie. Ak začnete vyrábať viac na úkor kvality, spokojnosť zákazníkov nebude rásť, ale naopak klesať.

Férové a zodpovedné podnikanie je založené na uprednostňovaní kvality. Aj nákupné zvyky zákazníkov sa menia a ľudia začínajú uprednostňovať kvalitu nad kvantitou. Smerujte svoje podnikanie práve týmto smerom a budete mať zaručený úspech.

Myslite na životné prostredie

Pri výrobe produktov určených na predaj sa vytvára odpad. Práve ekologické zmýšľanie pri podnikaní vám môže pomôcť v budúcnosti uspieť medzi konkurenciou. V súčasnosti, kedy je životné prostredie v katastrofálnom stave, do ktorého sme ho dostali my ako ľudstvo, je potrebné naň myslieť a robiť všetko pre to, aby podnikateľské aktivity firmy neohrozovali životné prostredie. Pomôcť vám v tom môže certifikát environmentu ISO 14001. Certifikát ISO 14001 je pre vašich zákazníkov i dodávateľov zárukou, že vaša spoločnosť dodržiava zásady ochrany životného prostredia.

Využite prepravu na maximum

Ak chcete podnikať férovo a zodpovedne, využite prepravu na maximum. Čo to znamená? Ak máte zabezpečenú prepravu tovaru, neposielajte poloprázdne kamióny, kontajnery v prípade lodnej prepravy a využite ich na maximum. Kamióny by okrem pravidelných údržieb, vrátane kontroly riadiacej jednotky pre kamióny, mali byť využívané na maximum. Nesmú však byť preťažené. Ak máte naplánovanú prepravu, naplánujte výklad tovaru tak, aby ste využili na maximum kapacitu kamióna/kamiónov.