Adriana Hosťovecká: „Pospíšil s Fafrákom to všetko napísali a vôbec nebudem prekvapená, ak by to bolo inak aj v reprezentácii do 18 rokov či nižších ročníkoch.“

Dalito.sk/Tréner hokejovej reprezentácie U20 aj HK Orange 20 Ernest Bokroš počas vloženého zápasu hokejovej Tipsport Ligy HK Orange 20 - MHK 32 Liptovský Mikuláš v Piešťanoch 12. septembra 2018/FOTO: TASR - Martin Palkovič
DALITO -

Prispieva  aj pre Dalito.sk . Adriana Hosťovecká, ktorá pred rokmi založila aj hokejovú školu Svišť, z ktorej dnes draftujú aj hokejistov do NHL, patrí už roky k nebojácnym kritikom hokejového systému na Slovensku.

Už viac ako rok aj na Dalito.sk jasne pomenúva stav, v ktorom sa podľa nej slovenský hokej nachádza. Často poukazuje na podľa nej minimálne “zvláštny” prístup hlavného trénera U20 Ernesta Bokroša a najmä to, že v slovenskom hokejovom hnutí len “lastovičky” pracujú naozaj pre deti, väčšina pre vlastné záujmy, teda peniaze.

Adriana Hosťovecká bola a je za svoje názory, na ktoré je hrdá, často atakovaná práve “trafenými husami”. Pre jej postoje bolo terčom osobných invektív aj vedenie Dalito.sk.

Medzičasom sa stala prezidentkou HK Gladiators Trnava, napriek tomu sa nebojí svoje názory verejne prezentovať a aj publikovať ďalej na Dalito.sk.

S poslednom rozhovore pre Aktuality.sk “Hráči sa vracajú z juniorských reprezentácií v hroznom psychickom stave, tvrdí Adriana Hosťovecká” si opäť servítku pred ústava nedáva.

„Z toho, čo vo svojich reakciách spomínaní chalani uviedli, musela byť atmosféra v kabíne hrozná. Samozrejme, hokej je tvrdý šport a padajú v ňom tvrdé výrazy. Tréner tam nemá čo chlapcov hýčkať. Treba však nájsť nejaký spôsob, ako ich vyburcovať a motivovať k čo najlepšiemu výkonu,“ pokračuje Adriana Hosťovecká pre Aktuality.sk.

Celý článok Juraja Hudáka z Aktualitity.sk nájdete TU.

3 reakcie na Adriana Hosťovecká: „Pospíšil s Fafrákom to všetko napísali a vôbec nebudem prekvapená, ak by to bolo inak aj v reprezentácii do 18 rokov či nižších ročníkoch.“

  1. vazena pani hostovecka… uspech aky ste dosiahla so svistami je nepochybny a chvalyhodny no horsie sa uz citaju riadky o vasom posobeni v hk trnava… co keby ste napisala clanok o tom ako tomu trnavskemu klubu sefujete ? ako su na to hraci acka s vyplatami ? za ake obdobie a kolko im klub dlzi ? alebo ako je to s materialnym zabezpecenim tychto hracov ? pisete o 15 rocnych detoch ktore sa kvoli financnej situacii rodicov nemozu prestahovat do nr alebo tn a kde je uvaha o tom ako zvladaju financnu situaciu rodicia hracov z vasho acka ked musia platit hokejky alebo ine casti vystroja synom ktori studuju ?

    1. V Dalito milujeme “charakterných ľudí s guľami”, ktorí špinavosti píšu anonymne a ešte si na to vytvoria aj anonymnú mailovú adresu nemamziadny@gmail.com. Ale čo na to napísať, aj to ukazuje na stav našej spoločnosti a “charakter”. Pre nás je to však znak toho, že si svoju prácu robíme dobre, správne a sme hrdí, že na rozdiel o takých ako Vy, sa nebojíme svoje názory prezentovať pod vlastným menom a verejne.