Adriana Kemka: „Pracovala som aj 15 hodín denne. Do vyčerpania.”

dalito.sk/Adriana Kemka/foto: Andrea Jacenková
DALITO -

Ani som o tom nevedela, že PR bolo akosi stvorené pre mňa. Keď som dostala miesto v medzinárodnej agentúre, chodila som domov nadšená. No dobre, mala som trochu problémy s rannými príchodmi, ale inak to bolo niečo!

Marketing,vzťahy s verejnosťou, komunikácia s médiami a organizovanie rôznych podujatí. Z klientov mi najviac učaroval svet IT a ja som už po krátkom čase vedela, že chcem ísť „na stranu klienta“. Keď prišla možnosť ísť pracovať ako marketingový manažér do americkej nadnárodnej IT firmy, neváhala som ani sekundu.

Pojmy ako router a switch mi veľa nehovorili až do momentu, kým sa nestali mojím každodenným chlebíčkom. Po necelých dvoch rokoch tvrdej práce, často 12, 15 a viachodinovej, prišla ponuka, ktorej moji americkí kolegovia hovoria „once in a lifetime“, a ja som sa posunula na obchodnú pozíciu.

Nadšene som si študovala nevzhľadné „boxy“ a užívala si výhody veľkej korporácie naplno. Vďaka tomu, že ma doma nečakali dva malé balíčky ako dnes, som celkom slobodne mohla oblietať celý svet, načerpávať nové vedomosti a zažiť úplne nečakané veci.

Skvelé obdobie, ktoré však bolo zároveň aj veľmi rýchle a vyčerpávajúce, lebo udržať tempo s pokrokom v IT svete a obstáť ako žena medzi toľkými skúsenými obchodníkmi, mi dávalo zabrať. Neustále balenie kufrov, prezentácie a školenia spôsobili, že som sa cítila akási „zadýchaná“.

Keď som k tomu všetkému stretla manžela, ktorý sa denno-denne chodil do práce „dobíjať“ novou energiou, pochopila som, že už nikam cestovať nechcem. A vznikla naša rodina. Postupne pribudli dvaja malí členovia, ktorí sú mojou motiváciou a motorom.

Skúsenosti som nezahodila, a tak si dnes skladám svoj život a podnikateľské zázemie z PR a marketingu, zo spolupráce s viacerými organizáciami v neziskovom sektore, kde dnes už mám takmer 20-ročné skúsenosti s projektmi a rôznymi aktivitami, ktoré sa stali mojím koníčkom. Písanie scenárov, článkov, varenie, pečenie z alternatívnych surovín.

Autorka: Adriana Kemka  

Môže vás zaujať:

Už sa mi nechce nikomu nič dokazovať