Ady Hajdu pracoval toľko, až na to takmer doplatil životom

dalito.sk/Ady Hajdu/foto: FLOOR - Comedy Talk Show, Stano Klačanský

Ady Hajdu je nielen veľký profesionál,  ale aj človek.  Nepamätám si, že by mi niekedy odmietol podporiť charitatívnu akciu, najmä ak išlo o deti. Na svoje pracovné tempo však takmer doplatil životom. Nikdy nechýba ani na podujatí Charity golf cup vo Veľkej Lomnici.

Mal si veľmi vysoké pracovné nasadenie, čo sa odzrkadlilo na tvojom zdraví. Prehodnotil si priority?

Musel som sa zmeniť, aby som mohol ďalej žiť. Pre prácu som robil všetko a myslel som si, že je najdôležitejšia. Robil som nie na 100%, ale na 110%. Neskôr som zistil, že to je hlúposť (smiech). Ono treba pracovať, no s vedomím, že život nežijeme pre prácu. Prácou môžem obohacovať ľudí, vzdelávať ich, rozosmievať, no nemôže byť dôležitejšia než ja.  A ja som na seba zabúdal. V hlave som si to musel otočiť. Doktori mi veľmi pomohli vrátiť sa. Sedeli v divadle v prvej rade, tak som sa bál po operácii srdca vyjsť na javisko.  A pomohli mi aj kolegovia, Vlado Černý a všetci, čo sa o mňa postarali. A, samozrejme, rodina. No a teraz som taký zdravý, že ma opäť všetci chcú do roboty a od septembra do 21. decembra nemám jeden večer voľný.

Ady Hajdu na Charity Golf Cup 2017 vo Veľkej Lomnic zdraží svoju orechovicui/foto: CHGC

No počkaj, vrátilo sa to teda do starých koľají ?

Je to iné v tom, že som si to otočil v hlave. Neprežívam tak, čo robím. Videl som na legendách, s ktorými som hrával, ako sa dá hrať ľahko. Na pánovi Dibarborovi, Machatovi, Filčíkovi, oni  s ľahkosťou hrali so mnou, s divákom, a ľudia plakali, smiali sa. To je presne to, naučiť sa hrať ľahko. A to sa dá len vekom.

Peniaze nie sú všetko, sú však  dôležité, lebo nimi platíme šeky.

Nikdy v živote som peniaze neriešil a vždy som ich mal. A keď som ich nemal, tak som išiel na menej dovoleniek, menej som sa jašil v meste. Peniaze beriem ako niečo, čo mi dávajú za to, čo robím. A keď to robím dobre, tak ma za to stále dobre platia, chvalabohu. Okrem divadla Astorka, to my, herci, sponzorujeme, aby prežilo 🙂 . No ľudia stále chodia a všetci sú spokojní, to je najdôležitejšie. Keď sa jeden z tých možno dvanástich televíznych filmov podarí, tak to je zázrak a chvalabohu, že som si v jednom aj zahral, hoci malú rolu, ale bol som šťastný. Teraz robím trošku väčšie roly,  ono sa to tak strieda. No vôbec mi to nevadí, lebo ide stále o to, že ja musím byť dôležitejší ako ten film.

Ady Hajdu na Charity Golf Cup 2017 vo Veľkej Lomnici/foto: CHGC

1 reakcie na Ady Hajdu pracoval toľko, až na to takmer doplatil životom