Ak na Slovensku niečo funguje, tak je to pošta

ilustračná záber zo Slovenskej pošty

Samozrejme, ak sa tam už dostaneme. Potom by sme poštárov už mali len nosiť na rukách.

Celé roky ma nesklamala. Za posledných dvadsať rokov mi neukradol zamestnanec celého reťazca poštových služieb jedinú zásielku napriek tomu, že mohol. Všetko totiž posielam najlacnejším a tým najobyčajnejším spôsobom, teda bez potvrdenia. Dokonca aj ceny čitateľom. Všetko čo sa dá ako obyčajné listové zásielky. A to napriek tomu, že už pri prvom hmate je jasné, že by sa to niekomu mohlo „zísť zadarmo“.

Bez zlodejiny

Zamestnanec pošty vždy cíti, že v zásielke nie je list. Napriek tomu vždy skončila u adresáta. A dokonca nesmierne rýchlo. Ak mám na Slovensku naozaj niekoho pochváliť, za mňa jednoznačne pracovníkov Slovenskej pošty. A keď si k tomu pomyslím, že ide o štátnu firmu so štátnymi platmi radových pracovníkov, musím ich pochváliť dvojnásobne. A je mi jedno, či pracujú pod kamerami. Kto chce, spôsob na zlodejinu si vždy nájde.

Nedávno. V utorok poobede som čitateľke-výherkyni zabalila tri knihy do jednej obálky. Nikto sa nemusel ani pýtať, čo v tom je. Bolo to jasné na prvý dotyk. Stále to bol „balík“, ktorý však ešte spĺňal váhu listovej zásielky. Pečiatka buch, peniaze cez okienko bez akéhokoľvek potvrdenia. Keby niekto chcel, ukradne a ja sa nemôžem ani sťažovať. Nepomohol by mi ani Zákon o poštových službách. V stredu večer nájdem správu od čitateľky, že knihy naprieč krajinou už má. A tak to je už roky. Klobúk dole milí pracovníci Slovenskej pošty. Klobúk dole!

Zle aj dobre

Inak vedeli ste, že o takejto službe aj rýchlosti v Českej republike môžu iba snívať? Nerozhoduje totiž iba váha, ale aj šírka. A na doručenie si teda počkáte nielen u susedov. Zlatá Slovenská pošta!

Kuriérov súkromných firiem nevyužívam. SMS-ky o tom, že sa na danom mieste mám zdržiavať takmer celý deň ma obťažujú. Na čo? Slovenská pošta ma ešte nikdy nesklamala (samozrejme vianočné zásielky si nenechávam na poslednú chvíľu). Je rýchla a nekradne mi nielen drahocenný čas. Pre mňa je dôkazom, že je najmä o ľuďoch. Zle aj dobre si totiž robia ľudia, až potom manažéri a politici.

(Ak vás komentár zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)

Môže vás zaujať: