Aké sú základy pre vybudovanie obľúbenej laser arény?

Dalito.sk/BearFotos / Shutterstock.com
PR -

Laser tag alebo u nás skôr používaný názov laser game, môže pre nezainteresovaného človeka vyzerať ako fenomén posledných rokov, ale nie je tomu úplne tak. Táto rekreačno-športová hra vznikla v USA ešte v prvej polovici 80. rokov.

Laser game nie je neznámou ani u nás

Aj keď po rýchlom nástupe laser game prišiel ešte koncom spomínaných 80. rokov aj rýchly pád, na prelome tisícročí začala laser game opäť naberať na popularite a postupne sa rozšírila do celého sveta. Stavba laser arén neobišla ani našu krajinu a aj keď pandémia obmedzila aj takéto aktivity, laser game si stihla získať svojich fanúšikov aj v našich končinách.

Konkurencia je tak aj v tomto „obore“ celkom veľká a v niektorých väčších mestách môžete nájsť aj viacero arén. Mať úspešnú arénu na laser game tým pádom vôbec nie je tak jednoduché, ako by sa mohlo zdať.

Vsaďte na kvalitnú technológiu

Čo by teda dobrá laser aréna mala mať? Ak ste si niekedy boli s priateľmi zahrať laser game, určite viete, že základom je dostatočne veľký priestor, ktorý je spravidla tmavý a bez okien, čiže siete proti hmyzu vašou starosťou nebudú.

Avšak čo je naozaj dôležité, je samotná použitá technológia, čiže vybavenie potrebné pre hru. Na tom najviac záleží, či si hráči arénu užijú, alebo nie. Výrobcov vybavenia na laser game je veľa a kvalitou sa často aj zásadne líšia.

Musíte vedieť svoju arénu aj spropagovať

„Naháňať“ sa v miestnosti bez akýchkoľvek prekážok by však rozhodne nebola zábava. Takže rôzne typy prekážok sú ďalšou nutnosťou, bez ktorej sa žiadna laser aréna nezaobíde. Samozrejmosťou je aj recepcia, priestor na ovládanie arény, či šatne pre hráčov, kde sa budú môcť prezliecť, pretože laser game je poriadna „makačka“, čo určite prekvapí každého nováčika.

Ako sme však spomínali na začiatku, laser arén je celkom dosť aj na Slovensku a aj ak budete mať tú najlepšiu arénu v okolí, potrebujete v prvom rade nalákať hráčov, aby prišli k vám a presvedčili sa o tom. Takže aj propagácia na internete, napríklad aj s pomocou dobrej SEO agentúry, je dôležitá. Rovnako ako pri akejkoľvek inej podnikateľskej činnosti.