Ako ma Tatra banka nerozosmiala

Dalito.sk/foto: pixabay.com

Tak som sa teda na SME dočítala, že Tatra banka odvážne znížila, vlastne vynulovala úroky konzervatívnym klientom, ktorí si šetrili na sporiacich účtoch. UPOZORŇUJEM, že na tých sporiacich účtoch, ktoré banka sama nanútila klientom. Nikoho sa nepýtala, jedného dňa vám medzi zoznamom účtov pribudol nový, že NA, my sme takí „vľúdni a proklientskí“, že sme ti vytvorili sporiaci účet zadarmo, bez poplatku. Na, šetri!

Existencia účtu nasilu ma roky iritovala. Nepotrebovala som ho a ani sa nedal zrušiť. Iba ma v internet bankingu mýlil.

Takže, teraz som si prečítať, že vlastne aká je tá Tatra odvážna, šikovná a múdra, lebo tieto účty vybavila nulovým úrokom, lebo ide „modernizovať“ a poučiť klientov, aby si konečne uvedomili, že mať peniaze na sporiacom účte je nevýhodné.  Dokonca na propagáciu novinky využila „vtipnú komunikáciu“ s operátorom v online čete na webstránke banky.

Aplikácia ma vôbec nerozosmiala, ale ešte viac vytočila. Hlavne, ak som sa na nej mala smiať v krajine (momentálne som mimo SR), kde za vedenie účtu, akéhokoľvek, dokonca aj podnikateľského, neplatíte žiadne poplatky. V krajine, kde ak sa pýtate, koľko budete platiť za vklad VAŠICH peňazí na účet, pozerajú na vás v banke ako na blázna, ktorému asi treba privolať sanitku. Veď vraj, sú to moje peniaze, ktoré im zverujem do opatery a môžu byť radi, že som si vybrala práve ich banku, pretože na nich zarábajú. Pri okienku som vyzerala fakt ako totálna hlupaňa.

Nájde sa raz aj na Slovensku banka, ktorá bude mať naozaj “GULE” a ako prvá zruší poplatky na hlavu a nikde inde si ich nebude sťahovať od klientov? Lebo to je najmodernejšie!

Vyzerám, že sa stále na niečo sťažujem, že mi doma nič nie je dobré. Ale čím viac cestujem a spoznávam najrozvinutejšie krajiny sveta inak ako turisticky, tým viac som nahnevanejšia, ako málo nám doma stačí. Že nežiadame viac, ďaleko viac.

Možno viac si nezaslúžime, ok, ak vám to neprekáža, ale JA si zaslúžim viac!

Stále viac si uvedomujem, ako šialene skromne na tom malom krásnom Slovensku žijeme, ako sa necháme klamať a okrádať od všetkých okolo nás. Najnovšie už aj „vtipnými aplikáciami“.

Ako málo žiadame, s akým málom si vystačíME. Vlastne vystačíTE. Lebo mne to naozaj nestačí. Ani posledný krok Tatra banky, ktorá sa už roky pýši najrozvinutejšími technológiami, na ktoré si ale evidentne „zarába“ výpalníckymi poplatkami, vlastne ako každá banka na Slovensku. To sú naše banky naozaj v rukách takých neschopných vedení, že nevedia na našich peniazoch zarobiť inak, napríklad na trhoch? Ale nás neustále sťahovať na poplatkoch?

Prečo to ide bez akýchkoľvek poplatkov inde a prečo nie u nás? Lebo sme taká lacná spoločnosť, na ktorej sa desaťročia dá drevo rúbať? Toto nám je naozaj jedno? Toto nám naozaj stačí? Naozaj si nezaslúžime viac…?

Denník N upozornil, že banky na Slovensku na poplatkoch zarábajú stále viac a ani si to nikto neuvedomil. Tak ja som si to uvedomila!

A viem aj to, že napríklad aj v Nórsku neplatia žiadne poplatky za účty, ani podnikateľské. A nie je to o tom, že je to bohatá krajina, ale o tom, že je bohatá na slušnosť a má náročných obyvateľov (verte, aj tu žijú chudobní domáci). Nie všetko je totiž o peniazoch. Myslíte si, že Nóri by mali najbohatší štátny fond na svete (pre budúce generácie), ak by bol na Slovensku? Teda vlastne Slováci? Tom Slovensku, o ktorom už píšu aj za veľkou mlákou, ako dokážeme rozkrádať napríklad agrofondy? Tom Slovensku, ktoré rozkrádali a rozkrádajú politici dodnes? Naozaj si myslíte, že keby Slovensko malo toľko ropy a plynu ako Nórsko, tak to na ňom vyzerá rovnako ako v Nórsku?

Politikov volia ľudia, akí sú ľudia, takí vládnu politici. Ryba smrdí od hlavy, ako sa správajú politici, tak sa správajú aj banky… celá spoločnosť.

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)

https://www.dalito.sk/tak-nam-treba-volicom/