Ako môžeme naším imidžom zvýšiť šance na úspech

ilustarčné foto. pixabay.com - 089photoshootings
PR -

Čo je to úspech a ako ho dosiahnuť? Tieto dve otázky sa často opakujú a nikto ich ešte presne nezodpovedal. A je to úplne normálne. U každého môže byť úspechom niečo iné a všetci, ktorí ho dosiahli, k nemu podnikli vlastnú unikátnu cestu. Práve z týchto ciest si však môžu ostatní vziať príklad a inšpiráciu. My sa teda na úspech pozrieme trochu inak. Priblížime si ho ako skladačku, alebo ak chcete ako súhrn rôznych detailov, vedúcich do vytúženého cieľa.

Zameriame sa na to, ako svojím pôsobením, imidžom či celkovým vyznením osobnosti vplývať na okolie a zvýšiť svoje šance na to, že dosiahnete, po čom túžite.

Hodinky – jemný, no významný detail

Viete, čo vám najčastejšie povedia ľudia z mladej generácie, ktorí vôbec nenosia hodinky? Povedia, že načo im budú, keď si presný čas môžu pozrieť na telefóne. Okej, toto je čisto praktický pohľad na vec. Realita je však taká, že najmä luxusné náramkové hodinky prioritne neslúžia na ukazovanie presného času. Predstavujú skôr jemný, no v konečnom dôsledku významný detail vášho outfitu, resp. imidžu.

Dá sa konštatovať, že sú akousi vizitkou spoločenského postavenia človeka. V každom prípade, napríklad značkové Tommy Hilfiger hodinky môžu byť vítaným doplnkom a aspektom, ktorý na konci dňa zvýši vaše šance na úspech, a to napríklad pri pracovnom pohovore či obchodnom stretnutí. Neverili by ste, čo s ostatnými robí vyžarovanie, aké z vás vychádza.

Pozitívne vyžarovanie a sebavedomie

Nikdy neviete, kedy sa môže naskytnúť príležitosť. Tá môže prísť aj pri rannej ceste autobusom či električkou, keď niekomu pomôžete s taškou alebo nástupom. Zrazu sa dáte do reči a zistíte, že máte niečo spoločné. A práve o tom je spomínané pozitívne vyžarovanie.

Nebolo by správne dávať si záležať na svojom imidže len v určitých konkrétnych situáciách, naopak lepšie je dbať oň vždy a dávať ostatným aj takto najavo, že ste sa vydali na cestu k úspechu a urobíte maximum. A ako sme už spomenuli, súčasťou tejto cesty sú aj doplnky, ako napríklad hodinky na zápästí. Môžu byť jemnejšie, no zaujímavé sú aj výrazné Vostok hodinky, ktoré naozaj len tak ľahko neprehliadnete. Okrem toho, ak sa vo svojom outfite cítite dobre, je pravdepodobné, že vaše sebavedomie porastie.

Vzbuďte dôveru

Uznáte, že ak sa s niekým pracovne alebo obchodne stretnete, tak si nepochybne všimnete, ako je druhá strana oblečená. Opäť, nemusí ísť o najdrahší oblek či dokonca smoking. Je však iné, keď niekto príde na stretnutie v tričku a roztrhaných rifliach alebo v košeli a elegantných nohaviciach.

Vhodná košeľa, či v prípade žien elegantná blúzka, by teda nemala chýbať vo vašom šatníku. Všetky spomínané detaily by mali do seba na konci zapadnúť tak, že svojím vzhľadom a vyžarovaním vzbudíte dôveru ľudí okolo vás. A práve to je to najkľúčovejšie na ceste k vytúženému úspechu.