Ako predvídať správanie ľudí?  

ilustračné foto: Freepik.com

Schopnosť chápať a odhadnúť ľudí je nepochybne hodnotná vlastnosť. Neustále sa s niekým stretávame, interagujeme, a ak chceme viesť úspešný a harmonický život, musíme s druhými spolupracovať. Pokiaľ vieme rýchlo a presne analyzovať povahu, správanie či nevyslovený zámer druhého človeka, môžeme komunikovať oveľa efektívnejšie a, povedzme si na rovinu, prísť si na svoje.

Ľudia v skutočnosti nedokážu odhadnúť povahu človeka až tak presne, ako si to majú vo zvyku namýšľať. Domnievame sa, že vieme, čo si ten druhý myslí, čo cíti a čo vlastne chce povedať…no je to omyl. Práve kvôli tomu dochádza často k nedorozumeniam a konfliktom. Ak sa chcete v tomto smere niečo naučiť, siahnite po novinke Nauč sa čítať v ľuďoch ako v knihách od experta na sociálnu komunikáciu Patricka Kinga.

Nikdy nezaškodí usilovať sa o niečo nové a začať pritom úplne od začiatku. Koniec koncov, v ceste k ovládaniu skutočne účinných techník by vám nemalo stáť nič, a už vôbec nie presvedčenie, že všetko už vlastne viete a učiť sa nepotrebujete.

Ak chcete vedieť rýchlo prečítať ľudí, dešifrovať reč ich tela, odhaliť lži a pochopiť ľudskú povahu, toto je tá správna kniha.
Ponorte sa do fascinujúceho sveta neverbálnej komunikácie a reči tela. Dozviete sa, ako môžu jemné gestá, výrazy tváre a iné neverbálne podnety odhaliť množstvo informácií o myšlienkach, emóciách a zámeroch človeka. Kniha ponúka praktické postrehy a stratégie na rozlúštenie týchto podnetov a pomáha čitateľom zlepšiť ich schopnosť porozumieť ostatným a spojiť sa s nimi.

Vďaka kombinácii psychologických teórií a príkladov zo skutočného života nájdete praktické rady, ako interpretovať a analyzovať ľudí, zlepšovať komunikačné schopnosti a budovať úspešné vzťahy.

Pozerajte sa a vnímajte

Z niektorých výskumov vyplýva, že zhruba len sedem percent našej komunikácie má formu hovoreného slova, zatiaľ čo až päťdesiatpäť percent sa odohráva prostredníctvom reči tela. Teda to, čo ľudia hovoria, je neraz ten najhorší ukazovateľ toho, čo chcú v skutočnosti povedať. Dokonca aj tón hlasu prezradí až takmer tridsaťosem percent z toho, čo si myslia naozaj. „Už je teda jasné, prečo ľudia často opúšťajú skupinové rozhovory s rozdielnymi názormi na to, čo sa v danej diskusii skutočne rozoberalo, keďže na vyvodzovanie záverov využívajú nesprávne prvky. Ak chcete uchopiť reálnu podobu neverbálnej konverzácie či dialógu, ktorých ste súčasťou, musíte vziať do úvahy tak verbálne, ako aj neverbálne signály,“ dodáva Patrick King v knihe Nauč sa čítať v ľuďoch ako v knihách.

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)

Môže vás zaujať: