Ako sa starať o svoje auto a využiť jeho potenciál naplno?

Dalito.sk/ilustračné foto: Kozak_studio / Shutterstock.com
PR -

Vlastné auto je veľký komfort, ale aj veľká investícia. Môžete sa dostať kedy chcete, kam chcete, ale zároveň sa nevyhnete investícii nielen pri kúpe, ale aj počas užívania vozidla.

Pravidelné umývanie a čistenie auta pomáha držať jeho hodnotu čo najvyššie

Pohonné hmoty, prevádzkové kvapaliny, povinné zmluvné poistenie auta, či diaľničná známka, to sú len tie najzákladnejšie veci. A to sme ešte nespomenuli, že každé auto výrazne stráca na hodnote akonáhle opustí predajňu. Je teda logické, že najlepší spôsob, ako využiť financie investované do auta, je snažiť sa využívať jeho potenciál na maximum a zároveň nezanedbávať starostlivosť, aby ste stratu hodnoty auta čo najviac minimalizovali.

Poďme najskôr na tú starostlivosť. Aby bolo vaše auto stále dokonale čistučké, museli by ste ho mať ponechané v garáži. Potom by vám však bolo zbytočné. Treba sa skrátka zmieriť s tým, že exteriér ani interiér auta nebude čistý večne.

Avšak to neznamená, že by ste umývanie a čistenie auta mali zanedbávať. Návštevy samoobslužných umyvárok by mali byť pravidelnou činnosťou rovnako ako čistenie interiéru. Nečakajte, kým sa nečistoty „zažerú“. Potom bude ich odstránenie problém aj v prípade, že si necháte auto vyčistiť profesionálne.

Do servisu radšej skôr ako neskoro. A ako vyťažiť z motora maximum?

K starostlivosti o auto patria aj pravidelné servisné prehliadky, vďaka ktorým zistíte stav svojho auta a odhalíte aj niektoré problémy, ktoré môžu hroziť v blízkej budúcnosti. A vždy je lepšie vymeniť nejakú drobnosť, než čakať pokiaľ sa problém zhorší a potom meniť viacero náhradných dielov Toyota.

Zrejme máte ešte jednu otázku: čo sme mysleli tým využívaním auta naplno? Že máte čo najviac jazdiť? Narážali sme na to, aby ste z motora svojho auta dostali maximum a teda čo najvyšší výkon pri čo najnižšej spotrebe. A to sa dá dosiahnuť efektívnym chiptuningom. Vďaka softvérovým úpravám riadiacej jednotky motora môžete totižto zvýšiť výkon a krútiaci moment vášho vozidla až o 40% a znížiť spotrebu až o 15%.