Ako si pomocou práce s dychom obnoviť zdravie a nájsť šťastie

Ak máte rozhodené dýchanie, je takmer nemožné cítiť sa dobre, jasne premýšľať, dobre spať, prekonávať choroby alebo získavať nejaký prospech z  cvičenia či iných zdravých praktík. Ak nedýchate poriadne, vaše bunky a orgány ani váš mozog nedostávajú palivo, ktoré potrebujú na dosiahnutie optimálneho zdravia. Vaše telo sa musí oveľa viac namáhať, aby sa zbavilo toxínov. Zlé dýchanie spôsobuje únavu, stres, úzkosť a vplýva na fyzické, duševné aj emocionálne zdravie. Dobrou správou je, že sa to dá napraviť. Presne o tom je novinka Nádych, výdych.

Odkedy Stuarta Sandemana tragická strata partnerky priviedla k práci s dychom, pomohol už tisícom ľudí pretransformovať svoje životy, a to len tak, že začali inak dýchať. V knihe vás vezme na cestu za objavením skrytej sily vo vašom vnútri, ktorá dokáže zmeniť to, ako myslíte aj ako sa cítite.

Zrozumiteľné a nenáročné cviky, podložené výskumom a rokmi praxe, vám pomôžu:

  • lepšie spať a zvládať stres aj bolesť,
  • identifikovať presvedčenia, ktoré vás brzdia, a zbaviť sa ich,
  • lepšie sa sústrediť a zlepšiť svoj výkon v akejkoľvek oblasti,
  • prehĺbiť spojenie so sebou samým, s inými aj s okolitým svetom.

Nielenže sa zocelíte, navyše budete zdravší a šťastnejší, ako ste si kedy predstavovali. Nepotrebujete k tomu nič iné, len sa správne nadýchnuť a vydýchnuť. Dýchanie je silný a každému prístupný nástroj na stíšenie stresu, zmiernenie bolesti a zvládnutie emócií. Cvičenia v tejto knihe vás naučia využívať potenciál dychu a postupne tak získate plnú kontrolu nad svojím telom aj mysľou.

„Keď som sa učil pracovať s dychom, boli moje poznatky a presvedčenia o dýchaní mnohokrát otestované a overené, či už cez moje vlastné skúsenosti, alebo zážitky klientov,“ píše v knihe Nádych, výdych Stuart Sandeman. „Videl som, ako sa ľudia takmer zo dňa na deň dostali zo žiaľu, prekonali traumu, stali sa šťastnejšími, zdravšími a celkovo efektívnejšími. Z  vlastnej skúsenosti viem, že práca s  dychom naozaj dokáže zlepšiť všetky tieto oblasti. Na druhej strane si však uvedomujem, že ak chcem pomôcť čo najväčšiemu počtu ľudí, musím byť schopný vysvetliť tieto transformačné skúsenosti jazykom západnej vedy.“

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)  

Môže vás zaujať: