Balenie a posielanie tovaru nie je vždy jednoduché. Pozor na tieto špecifické zásielky

ilustračné foto: Roman Vyshnikov / Shutterstock.com
PR -

Každým dňom je doručované obrovské množstvo online objednávok. A podiel nákupov, ktoré robíme cez eshopy, sa stále zvyšuje. Pozrime sa však teraz na to z opačnej strany, z pohľadu samotných eshopov. A konkrétne na balenie a posielanie niektorých špecifických druhov tovaru.

Krehký tovar

Už pri tvorbe eshopu každý pochopiteľne vie, čo bude predávať. A ak to predávaný tovar bude vyžadovať, môže sa pripraviť na špeciálne požiadavky týkajúce sa balenia a posielania tohto tovaru.

Dobrým príkladom je posielanie akéhokoľvek krehkého tovar. Sem môžeme zaradiť sklenený tovar, elektroniku, umelecké diela a iné dekoratívne, či zberateľské predmety. A tiež môžeme spomenúť aj tovar s lakovanými povrchmi, pri ktorom síce nehrozí jeho rozbitie, ale poškriabanie rozhodne áno.

Pri spomenutých príkladoch rozhodne nestačí len označiť balík manipulačnými a výstražnými značkami. Zásielkové spoločnosti denne spracúvajú kvantá balíkov a tak nie je reálne možné brať na jednotlivé zásielky extra ohľad. Našťastie existuje veľké množstvo rôznych obalov a obalových pomôcok, s ktorými je možné znížiť riziko poškodenia krehkého tovaru takmer na nulu.

Tovar, o ktorom nemá nikto vedieť

Špecifický prístup potrebujú aj rôzne „chúlostivé“ zásielky, napríklad erotické pomôcky. Nemyslíme teraz však na riziko poškodenia, ale na anonymitu takéhoto balíka. Príjemcova v takýchto prípadoch zväčša nechcú, aby sa ktokoľvek pri pohľade na balík mohol dovtípiť, čo je vo vnútri. V záujme takejto diskrétnosti je potrebné tovar baliť tak, aby vo výsledku vznikla „anonymná“ krabica, na ktorej bude len meno príjemcu.

Potraviny

A čo potraviny? Pri nich nejde ani tak o balenie ako skôr o samotnú prepravu. A netýka sa to len potravín, ktoré musia byť držané v chlade. Zoberte si napríklad obľúbené darčekové koše. V letných mesiacoch sa horúčavy môžu podpísať na kvalite potravín, ktoré takéto koše obsahujú, aj keď nejde o potraviny, ktoré musia byť chladené, či mrazené. V takomto období je dobré obmedziť posielanie darčekových košov a podobných zásielok z hľadiska vzdialenosti, prípadne riešiť prepravu mimo tradičných kuriérov.

Môže vás zaujať: