Čaká nás v NHL obrovské prekvapenie? Kto je súčasným favoritom na zisk Stanleyho pohára?

ilustračné foto: Dalito.sk
PR -

Druhé kolo playoff najvyššej hokejovej súťaže sveta je v plnom prúde. Experti a stávkové spoločnosti menia svoje predpoklady na víťaza zo dňa na deň, a to hlavne preto, že už teraz je priebeh súťaže veľmi prekvapivý. Dlhodobí favoriti padli v prvom kole a sivé myšky, ktoré sa do playoff nedostali už celé roky alebo trpeli kliatbou prvého kola, pokračujú ďalej.

Ak by ste sa na konci sezóny spýtali, kto zrejme vyhrá, dostali by ste výrazne odlišné odpovede než dnes. Zrejme by hovorili o tímoch ako Tampa Bay Lightning, Colorado Avalanche či o jednoznačnom favoritovi, Bostone Bruins. Koniec koncov, Boston tento rok vytvoril nový rekord v počte výhier počas bežnej sezóny. Z 82 zápasov vyhrali až 65, čím pokorili predošlý rekord, vytvorený Detroitom v sezóne 95-96 a opakovaný Tampou v sezóne 18-19, a to rovno o 3 výhry.

V prvom kole Boston zvádzal vyrovnaný súboj až do siedmej hry, ale stretnutie s Florida Panthers sa mu nakoniec stalo osudným. Florida momentálne v druhom kole vedie nad Torontom Maple Leafs 3-0 na zápasy. V týchto dňoch je práve tím Floridy jedným z dvoch hlavných favoritov. Do playoffs sa dostávajú pravidelne, avšak dlhšiu dobu sa im nepodarilo siahnuť na titul. Ukazujú ale úžasnú formu, s rozbehnutým Matthewom Tkachukom na čele. Možno práve tento rok budú mať šťastie a možno ho pri stávkovaní budete mať aj vy: https://online-stavkovanie.com/fortuna-casino/

Florida momentálne poriadne trápi tím Toronta. Fanúšikovia Maple Leafs zažili veľkú radosť, keď ich tím konečne postúpil do ďalšieho kola. Leafs totižto za posledných 7 rokov vypadli v prvom kole až 5-krát a miestni to už nazývali kliatbou. O to významnejší postup to je, nakoľko v prvom kole vyradili ďalšieho favorita, Tampu Bay. Tim Lightning minulý rok takmer získal tretí titul v rade, no nakoniec im ho ukradlo Colorado Avalanche, ďalší tohtoročný favorit, ktorý nakoniec v prvom kole podľahol Seattlu 4-3 na zápasy.

Všetky tri z najviac favorizovaných tímov teda vypadli v prvom kole. Stále však zostávajú viaceré tímy, ktoré boli očakávané ako silní súperi. Medzi nimi sú okrem spomínanej Floridy aj Carolina Hurricanes a Vegas Golden Knights. Divoké karty sú Edmonton, ktorý povstáva z popola a Dallas so silným kádrom ale veľmi nekonzistentným výkonom.

Najväčšími prekvapeniami druhého kola je okrem spomínaného prelomenia kliatby Torontom aj novučičký Seattle Kraken, ktorý zažíva len svoju druhú sezónu a New Jersey Devils, ktorí sa v playoffs za posledných 10 rokov ukázali jedine raz a dnes napredujú s kádrom nabitým mladým talentom.

Kto je favorizovaný v tomto bode? Po postupe do druhého kola média vybuchli, očakávajúc titul od Toronta a jeho silného mužstva. Dnes však vidíme, že Toronto by potrebovalo zázrak, aby obrátilo sériu s Floridou. Práve Florida je druhý najsilnejší favorit, s percentuálnym predpokladom na výhru 22.50%.  Prvú priečku obsadil Edmonton Oilers, na čele s hviezdami ako sú Connor McDavid či Leon Draisaitl. Tí majú odhadovanú šancu 24.27%.

Aj keď je v tomto bode nemožné odhadnúť kto tento rok Stanley Cup vyhrá, už dnes môžeme vidieť, že tento ročník bude ozaj záživný. Mnohí to prajú práve súčasnému najlepšiemu hráčovi sveta, Connorovi McDavidovi. A presne tak to doposiaľ vyzerá. Vo finále NHL zrejme uvidíme súboj medzi Edmontonom Oilers za východnú konferenciu a Floridou Panthers zastupujúcou západnú konferenciu.

Môže vás zaujať: