Česi sú oveľa šťastnejší ako Slováci aj počas pandémie

Dalito.sk/ilustračné foto: mesto Žilina
DALITO -

Najšťastnejšou krajinou sveta sa v rebríčku zostavenom pre OSN už po štvrtýkrát stalo Fínsko. Za ním nasleduje Dánsko, Švajčiarsko, Island, Holandsko a Nórsko.

Polepšila si aj Česká republika, ktorá v minulom roku skončila 19. najšťastnejšia. V tomto roku 18. V posledných rokoch susedia  stúpajú v rebríčku najšťastnejších každý rok. Kým v roku 2016 boli ľudia v tejto krajine 27. najšťastnejší, o rok neskôr už 21.

Aj Slovensko si polepšuje každoročne. Tohto roku poskočilo o tri miesta a skončilo 34. za Kosovom, Singapurom, Uruguayom či Guatemalou. V minulom roku bolo 37. Rebríček najspokojnejších krajín dlhodobo pre OSN zostavuje Kolumbijská univerzita, podľa ktorej sa ľudia v najšťastnejších krajinách cítia bezpečne a obyvatelia ich vlády považujú za dôveryhodné a čestné. Za Slovenskom nasleduje Brazília, Mexiko a Jamajka. V rebríčku je 149 krajín.

Koronavírus, ktorý priniesol rok strachu, úzkosti, ochorení, smrti, osamelosti a karanténnych uzáver podľa Svetovej správy o šťastí (World Happiness Report) pravdepodobne elán ľudí neudusili, uviedla spravodajská stanica ČT24.

Kompletný rebríček svetového šťastia tu.

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)