Chcete, aby vaša obývačka pôsobila luxusne? Týmito prvkami to docielite

ilustračné foto: CRESCO REAL ESTATE
PR -

Obývačka je izbou, v ktorej trávime väčšinu voľného času. Zároveň ide aj o „reprezentatívny“ priestor v domácnosti, keďže práve v obývacej izbe zvyčajne usádzame návštevy. Ak by teda nejaká miestnosť vo vašej domácnosti mala pôsobiť luxusným dojmom, nech je to práve obývačka.

Kvalitná sedacia súprava a obývacia stena

Dominantou každej modernej obývacej izby je sedacia súprava. Má tak veľký vplyv na to, ako bude obývačka pôsobiť ako celok. Pri výbere nového nábytku do obývačky preto neváhajte investovať najmä do sedačky. Oplatí sa to nielen kvôli luxusnému vzhľadu, ale aj z hľadiska kvality, keďže tak získate sedaciu súpravu, ktorá vydrží dlhé roky používania.

Čo sa obývacích stien týka, v posledných rokoch sú preferované naozaj minimalistické zostavy pozostávajúce z čo najmenšieho množstva kusov. Kľudne tento trend nasledujte, zmestíte sa tak do svojho rozpočtu aj s luxusnejšími kúskami.

Kameň v obývačke spoľahlivo navodí pocit luxusu

Do tretice je neodmysliteľnou súčasťou každej obývacej izby konferenčný stolík. Ak chcete pre svoju obývačku naozaj jedinečný kúsok, zamierte do dobrého kamenárstva. Môžete si tam nechať vyrobiť kamennú dosku pre váš konferenčný stolík, ktorú potom položíte na vhodnú pevnú podnož.

Alebo môžete mať konferenčný stolík kompletne z kameňa. Treba však brať do úvahy vyššiu hmotnosť takéhoto stolíka a preto ak plánujete konferenčný stolík pravidelne presúvať, zrejme budú pre vás vhodnejšie ľahšie materiály.

Mimochodom, prvkom z kameňa, ktorý môžete mať vo svojej obývacej izbe, je aj parapet. A pre všetkých, ktorí bývajú v rodinných domoch a majú krby, je kameň skvelým materiálom aj na obklad krbu.

Do luxusných obývačiek neodmysliteľne patria aj moderné technológie

K luxusnej obývačke neodmysliteľne patria aj moderné technológie, ktoré taktiež zvýrazňujú dojem z luxusného zariadenia. Trend ide smerom rôznych smart technológií, vďaka ktorým môžeme ovládať rôzne súčasti domácnosti pohodlne cez svoj smartfón.

Takéto smart ovládanie tak môže mať vo vašej obývacej izbe osvetlenie, tienenie, kúrenie, kvalitná klimatizácia MIDEA a určite sa nájdu aj ďalšie smart „vychytávky“. Mnohé z nich majú aj možnosť automatizácie, takže si môžete nastaviť kedy a ako majú počas dňa, či týždňa fungovať.

Môže vás zaujať: