Chcete si postaviť moderný dom? Toto by malo byť jeho súčasťou

ilustračné foto: korisbo / Shutterstock.com
PR -

S výnimkou ľudí, ktorí nadovšetko milujú všetko staré, by väčšina z nás chcela bývanie v modernom štýle. Veď práve zastaraný vzhľad je jeden z častých dôvodov rekonštrukcií domácností. Nejde však len o rekonštrukcie, túžba po modernom bývaní je pochopiteľne prítomná aj pri stavbe domu. Čo by každému modernému domu nemalo chýbať?

Rovná a kľudne aj zelená strecha a otvorené priestory

Ak si predstavíme typický moderný dom zvonku, hlavným prvkom, ktorý ho odlišuje od starších domov, je absencia klasickej strechy a jej nahradenie strechou rovnou. Okrem iného je v takomto prípade jednoduchšia realizácia zelenej strechy.

Keď príde reč na dispozičné riešenia moderných domov, pravdepodobne prvé, čo väčšine ľudí napadne, sú veľké otvorené priestory, najčastejšie v podobe prepojenej obývacej izby a kuchyne. Ako optický predel takéhoto priestoru môže poslúžiť jedálenský stôl, kuchynský ostrovček, či dokonca knižnica.

S týmto prepájaním je však možné pokračovať až von, na terasu. Veď prečo nemať druhý vchod do domu v podobe elegantného HS portálu vedúceho z obývačky na terasu, ktorý môžete počas teplých dní otvoriť a navodiť si tak ilúziu nekonečného priestoru?

Kvalitné materiály, minimalizmus, neutrálne farby a smart riešenia

Čo sa použitých materiálov týka, nedá sa povedať, že by v moderných domoch dominoval jeden, či dva konkrétne. Veď aj také klasické materiály ako drevo, či kameň, sa hodia aj do moderných domov. Dôležitá je hlavne kvalita prevedenia a životnosť. A to sa týka všetkých súčastí domu, či už ide o kvalitnú betónovú žumpu, alebo zariadenie interiéru.

Spomedzi interiérových štýlov v súčasnosti jednoznačne dominuje minimalizmus a teda jednoduché a čisté línie. Z farieb sa potom najčastejšie môžeme stretnúť s neutrálnymi, či zemitými odtieňmi. Platí to v podstate pre akúkoľvek miestnosť a tak môžeme minimalizmus nájsť v moderných obývačkách, krásnych luxusných kúpeľniach a vo všetkých ostatných miestnostiach.

Keďže žijeme v modernej „smart dobe“, rôzne smart riešenia patria aj do moderných domov. Mnohé domáce spotrebiče, zabezpečenie domu, jeho osvetlenie, či kúrenie, to všetko a omnoho viac môžete nielen ovládať na diaľku vašim smartfónom, ale v mnohých prípadoch aj navzájom rôznymi spôsobmi prepojiť tak, aby bol váš dom (aspoň čiastočne) automatizovaný.

Môže vás zaujať: