Dalito mení pravidlá diskusií

Dalito.sk/ilustračné foto: pixabay.com - Free Photos
DALITO -

Vzhľadom na zvyšujúcu sa agresivitu diskutujúcich na sociálnych sieťach a v internetovom prostredí celkovo, redakcia Dalito, po vzore ČT, pristúpila k nasledovným zmenám:

Zaujímajú nás všetky komentáre a názory – všetky ohlasy kladné aj negatívne. Všetky však musia spĺňať nasledujúce pravidlá, na webe aj sociálnych sieťach Dalito.

Slobodne, ale k veci

Čitateľom poskytujeme priestor na to, aby sa mohli slobodne vyjadriť a slobodne si vymieňať názory. Príspevky nesúvisiace s témou článku (trolling) do diskusií nepatria a môžu byť zmazané. Rovnako ako znevažovanie a urážanie autorov Dalito. Diskusie nie sú určené ani na šírenie reklamy, spamu, odkazov na komerčné webové stránky, ani k šíreniu iných facebookových stránok, či webov politických strán, hnutí, iniciatív, petícií a podobne. Ani k ponukám nelegálne šíreného obsahu. Zakázané je aj vkladanie opakujúcich sa príspevkov.

Otvorene, ale slušne

Zmazané budú všetky príspevky, ktoré obsahujú hrubé urážky, vulgarizmy, ohováranie, vyhrážky, výzvy k násiliu a agresívnej provokácie, hanobenie rasy, sexuálnej orientácie, národa a presvedčenia jednotlivcov či skupín odporujúcich zákonom Slovenskej republiky. Rovnako tie, ktoré znevažujú prácu a osobnú integritu či intelekt autorov Dalito.

Anonymne, ale korektne

Zatiaľ neobmedzujeme anonymitu príspevkov, ako v mnohých vyspelých krajinách sveta (zatiaľ), ale za to očakávame, že diskutujúci túto možnosť nebudú zneužívať. Zároveň zakazujeme zverejňovať identitu a osobné údaje proti vôli iných osôb.

Lucia Tomečková, šéfredaktorka Dalito.sk