Dnes sa už nerozhodnutému voličovi stačí len opýtať

Národná rada SR/foto: KNR

Nie som svätá, len túžim raz umrieť čo najnormálnejšia. Je to síce čoraz ťažšie, lebo sa stávam viac a viac divnou, ale inak sa s tým dá celkom kvalitne žiť. Najmä ak vám to doma klape. A ako to súvisí s dnešných hlasovaním o termíne predčasných volieb?

Zuzka sa na sociálnej sieti vytočila a zablokovala ma. Lebo nesúhlasila s mojou otázkou, ktorá mi pri verejnej osobe vŕtala v hlave a ja som si len chcela vymeniť názor, prečo niektorým verejným osobám podvádzanie ospravedlníme a iným nie.  

Stačí sa už len pýtať

Nesúdila som, na základe faktov som sa len potrebovala zorientovať a možno sa aj naučiť odpúšťať. Zuzka ma obliala agresiou a odišla z môjho života. Nezabudla ma ironicky vyhlásiť za sväticu a tak… Nedotklo sa ma to. Pýtať sa totiž budem aj ďalej a vždy. Aj ja by som sa rada naučila odpúšťať ľuďom, ktorí podvádzali spoločnosť aj keď neskôr konali aj dobro. Asi je to správne dať šancu na odpustenie. Zatiaľ to však neviem, ale chcela by som a tak sa často pýtam ako na to. Radikálne postoje buď-alebo posledné roky totálne neuznávam. Neustále sa nechať vtlačiť do niečoho, čo v kútiku duše cítite, že nie je správne. Neznášam už voľbu menšieho zla. Sprevádzala ma celý život. A ja chcem raz zomrieť duchom normálna a hlavne slobodná.   

Zuzka napísala, že nech mi tá samozvaná svätožiara nad vlastnou hlavou vydrží a zmizla z môjho života. Na otázku neodpovedala, len mala asi iný názor a tak ma ogrckala a zmizla. Až som sa zľakla samej seba, ako ma to nezamrzelo. To je jedna z mojich zlých vlastností. Ľahko sa lúčim. Možno preto, lebo doma prežívam raj.

Už bez diskusie

Pravdou však je, že všeobecná neschopnosť diskusie ma už tak unavuje, že sa z mesiaca na mesiac menej a menej pýtam. Nechávam to už iba na naozaj blízke okolie. Radikalizácia buď-alebo ma núti vstupovať do pre mňa bezprecedentne nepríjemnej zóny, ktorá v našej rodine nikdy nemala miesto. Vždy sme vedeli rozlíšiť základné zlo od dobra. Na zvyšok sme sa pýtali jeden druhého a potom diskutovali.

Dnes sa už na sociálnych sietí pýtam stále menej. Sú však ešte novodobí hrdinovia. Ale dokedy? Lebo jedno mnohým garantujem. Ak nechcete Fica a spol, aspoň porozmýšľajte nad tým, aký tón používate pri presadzovaní svojich názorov na sociálnych sieťach. Väčšina zatiaľ robí všetko preto, aby sklamaného a dnes opäť nerozhodnutého pravicového, progresívneho či liberálne zmýšľajúceho demokratického voliča, či ísť vôbec ešte niekedy voliť, úplne odradila.

(Ak vás komentár zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)