Dodajte vašej spálni nový nádych

Dalito.sk/ilustračné foto: UPRYNENKO ANDRII / Shutterstock.com
PR -

Kto by nemiloval zariaďovanie domácnosti? Mať tak neobmedzený budget, potom by ste určite nechali voľnú uzdu svojej fantázii a splnili by ste si všetky svoje detské sny. Pri prerábaní interiéru však nemusíte minúť svoj ročný plat, ak viete, kde nakupovať. V prípade, že sa vám už vaša spálňa zovšednela a chceli by ste jej dodať nový nádych, poradíme vám, ako na to.

Z času na čas sa stane, že keď bývate dlhé roky v jednej domácnosti, nesťahujete sa a neprerábali ste interiér, tak pocítite, že je vhodná doba na zmenu. Niekedy bohato postačí popresúvať nábytok, dať stenám novú čerstvú farbu a problém je vyriešený. Niekedy ale chcete a potrebujete omnoho väčšiu zmenu, a to vo forme kompletne nového zariadenia a dizajnu izby. Veď spálňa vám má poskytnúť priestor na oddych, musíte sa tam cítiť príjemne a tiež tak by mala lahodiť vášmu oku. Začnite s výmenou pri najviac využívanom nábytku tejto izby, a tými sú postele, ktoré jej zároveň aj dominujú.

Spite v novej posteli

Zabudnite na všedné a nezaujímavé rámy postelí, ktoré izbe dizajnovo nič nedodajú. Nebojte sa zvoliť masívnejší model, čo bude najvýraznejším prvkom vašej spálne. Skvelé je, že na trhu máte k dispozícii nespočetné množstvo najrôznejších štýlov postelí a vy si tak môžete zariadiť izbu úplne podľa svojich predstáv. Pri posteliach si môžete okrem ich dizajnu vyberať aj to, či potrebujete extra úložný priestor, alebo sa zaobídete aj bez neho. Praktické sú vysúvateľné šuplíky, ktoré sú uložené pod posteľou a v prípade potreby ich vytiahnete.

Výmena postelí často nastáva najmä v detských izbách, ak teda hneď z postieľky neprejde dieťa do veľkej postele. Niekedy, keď pribudne nový člen rodiny a vy nemáte priestor na ďalšiu posteľ, oplatí sa investovať do kvalitného dvojposchodového modelu. Pri ňom síce nie je možnosť úložného priestoru, ale dokonale využijete miesto, ktoré máte v izbe k dispozícii. A deti navyše budú vrchné poschodie milovať.

Šatník ako z katalógu

Keď sa vrátime k reorganizácii spálne, tak ďalšou dominantou sú v nej vstavané skrine, ktoré vám poskytnú toľko miesta, koľko na všetky svoje veci potrebujete. Kto by netúžil po praktickom a dobre navrhnutom šatníku, kde presne viete, čo máte a rovnako tak je tu dostatok šuplíkov, závesného miesta, ale aj poličiek. Ak máte určitú predstavu, ako by toto malo podľa vás vyzerať, nechajte si vyrobiť skrine na mieru a s výsledkom budete na sto percent spokojní, pretože bude podľa vašich snov.

Skrine na mieru vám výrobca pripraví tak, ako vy si navrhnete, všetko v súlade s rozmermi a dizajnom ostatného nábytku vašej spálne. Vyberiete si, či chcete krídlové dvere, alebo radšej zvolíte tie posuvné, či niektoré sekcie osadíte zrkadlom a ak áno, tak v akej miere. Vy ste dizajnérom vlastnej skrine, nakoľko bude slúžiť dlhé roky vo vašom interiéri.

Pri navrhovaní šatníka myslite na to, aby ste mali police rôznych výšok, nech sa vám tam zmestí nielen oblečenie, ale napríklad aj knihy, huňaté deky či sezónne topánky. Rovnako tak šuplíky by mali mať rôznu hĺbku. Zo skúsenosti už určite viete, čo vám chýbalo na starej skrini a čo, naopak, bolo na nej nenahraditeľné, tak podľa toho budete vedieť, čo áno a čo nie v novej skrini na mieru.

Pri vdychovaní novej atmosféry do vašej spálne nezabúdajte ani na detaily, ktoré jej dodajú záverečný šmrnc a urobia z nej útulné miesto, oázu pokoja. Takýmito doplnkami sú napríklad na posteli čisté plachty, luxusné obliečky na paplóny a krásne prikrývky . Dôležité je aj kvalitné osvetlenie, a to najmä ak si pravidelne v posteli čítate. K útulnosti patria aj pohodlné vankúše či vonné sviečky alebo difuzér, ktoré si pred spaním zapálite či zapnete s obľúbenou vôňou. Hneď sa vám bude v novej spálni lepšie spať a zobudíte sa do krásneho ďalšieho rána s dobrou náladou.