Hľadáte výkonnú termovíziu za rozumnú cenu?

Dalito.skúilustračné foto: Irene Fox / Shutterstock
PR -

Každý si predstavuje ideálny relax inak. Pre niekoho je relaxom aktívne vykonávanie nejakej obľúbenej činnosti a pre niekoho je relaxom len to, keď naozaj nemusí nič robiť. A keď sa k tomu pridá napríklad kúpeľná starostlivosť, to je ten pravý oddych.

Žiadna termovízia nie je príliš lacná, ale jej výhody si nebudete môcť vynachváliť

Ak však luxusné kúpele nie sú nič pre vás a radšej trávite čas v „divočine“ na love, určite máte doma viac či menej rozsiahle poľovnícke vybavenie. Ako s každou záľubou aj s poľovníctvom je to tak, že nech má poľovník akúkoľvek výbavu, vždy sa nájde niečo, čo by bolo potrebné (alebo len „potrebné“) dokúpiť.

Čo takto napríklad nová termovízia? To je veľmi užitočná pomôcka pre každého poľovníka, ale rozhodne to nie je zanedbateľná investícia. A tak ak skôr potrebujete nové tlmiče pre vaše terénne auto, ktoré vás na poľovačky vozí, radšej investujte do nich.

Malé telo neznamená malý výkon

Ak však nič „hasiť“ nepotrebujete a môžete si dovoliť nejakým spôsobom obohatiť vašu poľovnícku výbavu, kvalitná termovízia TETRAO vás určite poteší. A v hľadaní kvality nemusíte ísť ani k high-endovým modelom tejto značky.

Už základný model z rady Falco, G-19, toho ponúka za svoju cenu naozaj veľa. Tak napríklad obnovovaciu frekvenciu až 60Hz. V dnešnej dobe, keď aj displeje smartfónov ponúkajú vyššie obnovovacie frekvencie, to človeku, ktorý sa v termovíziách nevyzná, môže prísť ako málo, avšak hovoríme o termovízii a medzi nimi je to naozaj slušná hodnota.

Detekčná vzdialenosť je pritom pri človeku 500m a pri vozidle až 1300m. K skvelému pozorovaciemu zážitku prispieva aj 6 farebných paliet a pokročilý softvér. Myslite si, že takáto termovízia príliš dlho nevydrží? Omyl! Vďaka 3200 mAh batérií ju môžete používať až 5 hodín. Vhod príde aj pohotovostný režim, ktorý šetrí batériu, ale zároveň dokážete z neho termovíziu „prebudiť“ v priebehu niekoľkých stotín sekundy.

Stále čakáte, kde to má háčik? Očakávate ťažkú a „neohrabanú“ termovíziu, ktorá bude nepraktická a tým pádom nepoužiteľná? Tak môžete zahodiť starosti, TETRAO Falco G-19 má naozaj kompaktné rozmery a váži len 350g. A pritom nič nestráca na odolnosti.