Krajina snov. Nový príbeh Tamary McKinley

Dalito.sk/Tamara McKinley: Krajina snov/zdroj: Ikar

Tamara McKinley, austrálska rodáčka, píše úžasné príbehy, z ktorých doslova cítite rozsiahlu, na mnohých miestach vyprahnutú zem. Pražiace slnko, divokú prírodu a farmy. Stávate sa súčasťou tamojších zvykov a tradičného austrálskeho života.

Rovnako je to aj v knihe Krajina snov, v ktorej spoznávame dievčatko menom Catriona. So svojimi rodičmi žijú ako kočovní divadelníci, ktorí putujú po drsnom a nádhernom austrálskom vnútrozemí. Ale Catriona už nechce žiť v maringotke, chcela by stály domov. Má naozaj výnimočný hlas a je nádherná. Ľudia ju milujú, až sa jedného dňa objaví záhadný cudzinec, ktorý im pomáha vo chvíľach núdze. Práve on zmení jej život na drámu…

Tým cudzincom je Angličan Kane, ktorý má svoj plán. Po smrti Catrioninho otca odvedie dievča aj s jej mamou do luxusného hotela v dažďovom pralese, ktorý vlastní dobrodruh Demetri. Ten si dievčinku obľúbi, no po čase ho znovu zlákajú zlatonosné polia. Aspoň tak vysvetľuje jeho zmiznutie čoraz dotieravejší Kane, z ktorého pazúrov Catriona unikne len za cenu tragédie.

V ďalších rokoch sa vypracuje na jednu z najuznávanejších sopranistiek v Sydney i v zahraničí. Catriona slávi jeden úspech za druhým, ale ako to už býva, démoni minulosti nikdy nespia a temné tajomstvá zvyknú vyplávať na povrch aj po rokoch.

Tamara McKinley má úžasnú fantáziu, vie písať príbehy, ktoré sú bohaté na neraz nezvyčajné, no skutočné ľudské osudy. Neskĺzava do melodrámy, ani sa vám pri čítaní jej kníh nezvyšuje hladina cukru v krvi.

Jej Krajina snov je skvelý príbeh o osude zaujímavej ženy, ktorý má spád, stále sa niečo deje a do bodky potvrdzuje to staré známe – čo ťa nezabije, to ťa posilní. Je to vlastne rodinný príbeh s detektívnou zápletkou, pri ktorom zrelaxujete, ale zároveň dostanete potrebnú dávku napätia a nečakaných zvratov.  

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)