Kvalitné krmivo znamená zdravie vášho psa

Dalito.sk/ilustračné foto: A. Kiro / Shutterstock.com
PR -

Jednou z najdôležitejších vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste pomohli svojmu psovi udržať si zdravú hmotnosť a správne fungovanie trávenia, je podávať mu kvalitnú stravu. Hoci väčšina komerčných granúl a pochúťok je úplne v poriadku, existuje niekoľko vecí, na ktoré sa môžete zamerať, aby ste mali istotu, že svojho psa kŕmite tým najlepším možným krmivom.

Komplexná strava a dostatok pohybu

Prvou vecou, na ktorú sa treba zamerať, je obsah a kvalita mäsa. V súčasnosti existuje mnoho značiek, ktoré ponúkajú komplexné granule pre psov, takže si môžete byť istí, že to, čím svojho psa kŕmite, mu poskytuje všetku potrebnú výživu. Ďalšou vecou, ktorú by ste mali hľadať, sú organické zložky. Hoci organické krmivo môže stáť o niečo drahšie ako neorganické krmivo, oplatí sa to, ak chcete mať istotu, že váš pes dostáva tie najkvalitnejšie živiny.

Váš pes tiež potrebuje a určite každý deň aj má dostatok pohybu. Ako vie každý majiteľ psa, pohyb je jedným z najlepších spôsobov, ako zabrániť nadváhe alebo až obezite vášho psa. Tým, že svojmu psovi zabezpečíte dostatok pohybu každý deň, pomôžete mu udržať si zdravú hmotnosť a dodáte mu energiu, ktorú potrebuje na hru a zábavu. Sem tam mu môžete za odmenu ponúknuť pamlsky pre psov a motivovať ho tak k určitým pokynom alebo ho odmeniť za určitý dobrý výkon.

Nechoďte vždy len po najnižšej cene

Panakei, to sú slovenské krmivá pre psov rôznych tvarov, veľkostí a príchutí. Medzi najbežnejšie typy patria suché granule (ktoré sa nachádzajú vo vreckách), prípadne aj doplnky stravy pre vášho psieho miláčika.

V súčasnosti je k dispozícii mnoho rôznych druhov granúl a pochúťok. Niektoré značky používajú vysokokvalitné prísady, zatiaľ čo iné ponúkajú nízku cenu, ale o to horšiu výživu. Ak chcete nájsť najlepšie granule a pochúťky pre svojho psa, je dôležité pochopiť, aký typ krmiva hľadáte. Nájdite značku s dobrou povesťou, ktorá sa vyznačuje kvalitnými zložkami, výživnosťou a hodnotou.