Lucia Tomečková: „Nepatrím medzi tých, ktorí „žasnú“ nad ľudskou súdržnosťou ako nad niečím mimoriadnym.”

Dalito.sk/Lucia Tomečková, šéfredaktorka Dalito.sk/foto: archív LT
DALITO -

Niekto si do nového roku dáva nové ciele, niekto bilancuje ten predchádzajúci a možno ani nie. Šéfredaktorku DALITO Luciu Tomečkovú oslovil portál beautypoint.sk s prosbou o 5 najvýznamnejších udalostí roku 2019 podľa portálu Dalito.sk alebo jej osobne.

Portál sa pýta osobností, či už prehodnocovali rok 2019. Aké udalosti doma či vo svete sa ich alebo ich blízkych najviac dotkli. Aké udalosti podľa skúsenej novinárky aj cestovateľky sú podľa nej tie najvýznamnejšie.

„Možno by niekto reagoval, že udalosťou roka 2019  bola súdržnosť Slovákov po nešťastí v Prešove, kde vybuchol panelák. Pre mňa nie, pretože správanie sa, ktoré považujem za samozrejmé pre mňa nie je udalosť, ale jednoducho samozrejmosť. Čím som staršia a čím je starší aj portál Dalito, tým som viac presvedčená, že súdržnosť a pomoc v núdzi má byť taká samozrejmá, ako je ľudstvo samé. A nešťastia po celom svete ma len presviedčajú, že tomu tak je. Preto nepatrím medzi tých, ktorí „žasnú“ nad ľudskou súdržnosťou ako nad niečím mimoriadnym. Verím, že v našej krajine stále žije viac dobrých, ako skazených ľudí, škoda len, že tých skazených počuť oveľa oveľa viac. Aj preto sa na portáli Dalito snažíme písať práve o tých, ktorých „nepočuť“. Pre Dalito aj mňa osobne bola udalosťou roka Threema, ktorá bohužiaľ v plnej nahote ukázala na našu spoločnosť, čo a ako dlho dokáže ignorovať, čo si dokážeme nevšímať a ako ďaleko dokážeme nechať „skazených“ až zájsť. Celý rok 2019 hovorím, že žijeme len tak, ako si zaslúžime,“ reaguje Lucia Tomečková.

Celý rozhovor so šéfredaktorkou DALITO Luciou Tomečkovou si môžete prečítať TU.