Malá kúpeľňa: využite každý priestor!

Dalito.sk/zdroj: Sanitino
PR -

Máte malú kúpeľňu? Nezúfajte. Každému sa nepošťastí mať k dispozícii veľké priestory, ale aj do malého interiéru sa zmestí dostatok vecí. Pozrite sa, ako ušetriť každý centimeter a využiť miesto na maximum.

Zatiaľ čo majitelia veľkých interiérov nemusia dlho premýšľať, ako usporiadať kúpeľňu, vlastníkom menších kúpeľní záleží na každom centimetri.

◦                 Úložný priestor je dôležitý

V prípade malej kúpeľne musíte premýšľať, kam schovať všetky kozmetické produkty, fény, uteráky a ďalšie potrebné veci. Skvele vám poslúži kúpeľňový nábytok. Skrinka do kúpeľne dokáže uschovať veľa vecí a zároveň vytvorí uprataný a usporiadaný dojem.

Využiť môžete skrinku pod umývadlom, nástennú galérku so zrkadlom, vysokú úzku skrinku vedľa umývadla, ale aj police, umiestnené napríklad nad dverami. Tie môžete zaplniť rôznymi úložnými boxmi, ktoré sú nielen praktické, ale taktiež pôsobia minimalistickým dojmom. V prípade malej kúpeľne využite aj priestorovo úsporný sifón. Ušetríte tak ďalšie miesto v skrinke, kam môžete uschovať napríklad fén na vlasy.

zdroj: SANITINO

◦                 Vaňa alebo sprchový kút?

Ak sa nechcete vzdať obľúbených kúpeľov, voľte asymetrické vane, ktoré majú na jednej strane zúžený priestor na nohy. Pokiaľ máte kúpeľňu v tvare obdĺžnika, môžete sa tešiť, pretože aj napriek malému priestoru sa do vašej kúpeľne vaňa zmestí. Nemilú správu máme pre majiteľov štvorcových kúpeľní – v tomto prípade budeme musieť hľadať v sekcii menších asymetrických vaní alebo rovno zvoliť sprchový kút.

Ale nezúfajte, ak sa radi vyhrievate v teplej vode. Môžete si nechať v sprchovom kúte zabudovať sedadlo, aby ste si mohli počas dlhej sprchy sadnúť a horúcu vodu si užiť naplno. Pokiaľ si prajete vaňu kvôli deťom, potom to môžete vyriešiť hlbokou sprchovou vaničkou, v ktorej sa deti zahrajú ako vo vani. Namieste je tiež riešiť spôsob otvárania sprchového kúta. Voľte skôr posuvné alebo pivotové dvere, otváracie budú brať miesto. Čo sa týka tvaru, tak najúspornejší je sprchový kút v tvare polkruhu.

zdroj: SANITINO

◦                 Využite stenu

Veci nemusíme iba ukladať, je možné ich aj zavesiť. K tomu vám pomôžu háčiky, na ktoré môžete zavesiť uteráky, fén alebo župan. Ušetríte tak miesto vo vnútri skriniek a využijete často nevyužívaný priestor na stenách. Okrem háčikov pomôžu aj kúpeľňové skrinky na stenu, ktoré na stene vytvoria ďalší priestor na uloženie vecí.

◦                 Tipy na záver
  • Práčka nemusí mať svoje miesto nevyhnutne v kúpeľni. Veľa ľudí ju umiestňuje do kuchyne, chodby či do komory.
  • Klasické umývadlo nahraďte umývadielkom alebo sa poobzerajte po umývadle, ktoré je súčasťou vane.
  • Dvere do kúpeľne otvárajte smerom von alebo voľte posuvné dvere.
  • Možno bude potrebné šetriť aj s úložným priestorom, preto majte všetky šuplíky, poličky a skrinky rozčlenené a upratané. S tým vám pomôžu organizéry a boxy.

Vidíte, aj v malej kúpeľni sa nájde mnoho miest na uloženie všetkých potrebných predmetov.