Nadčasový dizajn, či kvalita materiálov a spotrebičov, to všetko rozhoduje o dlhovekosti kuchyne

Dalito.sk/ilustračné foto: Tijana Moraca / Shutterstock.com
PR -

Kuchyňa je esenciálnou súčasťou každej domácnosti. A nielen preto, že je to priestor, kde si pripravujeme rôzne jedlá. Často je to práve kuchyňa, ktorá je akýmsi centrom života každej domácnosti, keďže práve v nej sa rodina stretáva za spoločným stolom.

Zrejme v žiadnej miestnosti toho nie je toľko ako v kuchyni

Aby kuchyňa plnila svoju funkciu, potrebujete ju vybaviť množstvom vecí. Základom je kuchynská linka s dostatočným odkladacím priestorom aj vďaka praktickému kuchynskému drôtenému programu.

Ku kuchynskej linke patria aj všetky spotrebiče, ktoré sú v kuchyni potrebné a to nielen na prípravu jedál, ale v prípade chladničky aj na ich skladovanie. A pokiaľ nemáte samostatnú jedáleň, nezaobídete sa ani bez jedálenského stola a stoličiek.

Minimalizmus a stávka na kvalitu, to je správna cesta

Z tohto všetkého vyplýva, že každá rekonštrukcia alebo zariaďovanie kuchyne je nákladnou záležitosťou. Len ťažko by ste hľadali miestnosť, ktorá dokáže „zhltnúť“ väčšiu časť rozpočtu na bývanie ako práve kuchyňa.

Každý preto chce, aby mu tá jeho kuchyňa vydržala čo najdlhšie a aby aj čo najdlhšie vyzerala ako nová. To sa dá dosiahnuť napríklad nadčasovým minimalistickým dizajnom kuchynskej linky, pri ktorom máte istotu, že len tak nevyjde z módy.

Dlhovekosť kuchyne sa dá dosiahnuť aj tak, že vsadíte na kvalitu. Či už pri výbere materiálov na kuchynskú linku, alebo pri výbere jednotlivých spotrebičov. Samozrejme ani kvalitnejší spotrebič vám nedá 100% istotu, že sa nikdy nepokazí, ale je pri nich väčšia šanca, že sa v prípade poruchy oplatí kúpiť napríklad niektorý z Electrolux náhradných dielov a spotrebič vám bude spoľahlivo fungovať ďalšie roky.

Oživte kuchyňu menšími zmenami

Čo sa však môže stať je, že vás vaša kuchyňa „omrzí“. Po rokoch zovšednie a vy zatúžite po zmene. Nemusíte však kuchyňu nanovo rekonštruovať, často jej dokážu dať novú „vizáž“ aj zdanlivé maličkosti ako napríklad nové záclony.

Prípadne môžete steny v kuchyni vymaľovať novou farbou, to ešte viac dokáže zmeniť charakter miestnosti. A vhodne zvolená farba sa dokáže aj opticky „pohrať“ s rozmermi miestnosti. Ak si zvolíte svetlejšie farby, kuchyňa bude vyzerať priestrannejšia. Naopak, tmavšie odtiene ju zmenšia, čo však nemusí byť zlé, obzvlášť ak chcete, aby vaša kuchyňa pôsobila útulnejšie.