Maroon 5 už iba na vlastné nebezpečie

Dalito.sk/Koncert Maroon 5 a spevák Adam Levine v Prahe 6. 6. 2019/foto: Dalito.sk

Bolo to vianočné prekvapenie, darček. Aj bol a poriadny. Najprv som nechápavo pozerala na lístky, na koho to vlastne idem. Skupina mi nič nehovorila, preto som miesto vianočnej hudby, za to, že som vraj nevďačnica, musela celý štedrý večer počúvať Maroon 5, aby som si uvedomila, že mám výskať a hádzať sa o zem od radosti. Aj som sa, nechcela som dodatočne manželovi pokaziť radosť. Veď už úvod mi nevyšiel….

Radosť prichádzala postupne každou pesničkou, ktorú som spoznala a boli aj tie, z môjho repertoáru v aute, pri ktorých vždy tak tancujem, že vraj, ak pôjde okolo sanitka, rovno ma odvezie do blázinca.

Až prišiel deň koncertu. A prekvapenie to bolo teda naozaj preveliké. Až také veľké, že keď som vo štvrtok ráno tesne pred 4 hodinou zaparkovala v Bratislave, ešte stále som mala otvorenú pusu.

O2 aréna v Prahe bola beznádejne vypredaná. Maroon 5 má totiž celkovo iba 10 koncertov a tak do Prahy pricestovali fanúšikovia z celého sveta.

V živote som po svete videla okolo 70 koncertov najväčších hviezd, rovnakú úroveň som očakávala aj v Prahe.

Na pódium síce vybehla skupina s mimoriadne sympatickým spevákom, ktorý ale keď začal spievať, rozplynuli sa všetky moje nádeje pravej hudobnej noci. A nezmenila to ani pesnička Sugar. Veď on nevie spievať!

Už dlho som nebola na koncerte, kde som toľko pozerala do očí manželovi, ktorý má dokonalý hudobný sluch a na staré kolená sa dokonca dal na štúdium bicích. Poznáte ten pohľad, keď neveríte vlastným očiam a ušiam a potrebujete si to u niekoho overiť. Keď vám je trápne za druhých. Každú chvíľu som pozrela na manžela s otázkou v očiach, koľko stáli VIP lístky na tohto zúfalca (iné sa už nedali kúpiť).

Keď som potom písala kamarátkam, tak si zo mňa robili srandu, že aspoň dobre vyzerá a či som niekedy počula spievať Madonnu. Počula! A 3x! Ak niekto naozaj nevie spievať, tak je to práve ona. Raz som v Nice videla na vlastné oči, ako sa pri jej sóle s gitarou krčili jej dvaja kamaráti Elton John a Bono. Lenže predviedla takú dokonalú show, že ste jej to okamžite prepáčili a vždy prepáčim.  Maroon 5 však neukázali ani to. Okrem potetovaného fešáka speváka zhola nič. A to nehovorím o tom, že skupina to po hodine zabalila, že koniec a s prídavkom koncertovala iba necelú hodinu a pol.

Spomenula som si na koncert  Jamiroquai, pár dní predtým, v tej istej hale, kde dve hodiny predvádzal pupkatý starší pán v starých teplákoch a divnou čiapkou také famózne divadlo, že sme hudobníkov prvé tri pesničky podozrievali, že hrajú na playback. Jedna sonáta, absolútna dokonalá filharmónia hudby a hlasu speváka, ktorý sa vôbec netváril, že je najmladší a najkrajší. Ale najdokonalejší jednoznačne bol.

Odchádzali sme totálne sklamaní. Cestou do Bratislavy som ešte rozmýšľala, že som možno až príliš kritická a náročná. Že som už v živote videla toľko koncertov hviezd, že ma už nenadchne možno nič, že som možno nespravodlivá  a že som vlastne nevďačná, zlá a stará. Povedala som si, že možno ráno, keď si prečítam českú tlač zmením názor a poviem si, že vlastne tomu vôbec nerozumiem.

Fu, našťastie to nie je pravda. Našla som totiž  naozaj odbornú kritiku, ktorá sa zhodovala s mojou. Takže som stále naporádečku, nič nepreháňam a Maroon 5 si už vypočujem iba v aute. Škoda len, že pri tých výborných pesničkách si už iba poviem, že chlapci majú síce veľkého fešáka speváka, ale na dnešnú dobu je to už málo.

Starí dobrí pupkatí páni…

Sorry Adam Levine, kerky máš krásne, ale na tú cenu lístkov to je málo. Neveríš? Tak nechám prehovoriť odborníka TU.