Nekŕmte nás odpadom je pre mňa rovnaký odpad

Dalito.sk/zdroj: FB Nekŕmte nás odpadom

Screenshot z FB Nekŕmte nás odpadom mi poslala priateľka. Pozerala som na text z môjho súkromného, neverejného a zamknutého statusu, ktorý  niekto z „priateľov“ na mojom profile stiahol a poslal na verejný profil FB Nekŕmte nás odpadom. Za pár minút sa zdieľal nielen celým Slovenskom. Nekŕmte nás odpadom samozrejme nezabudlo čestne, transparentne a tak slušne uviesť: Od Vás: … .

Pozerala som sa na môj súkromný status na cudzej stránke, ktorá na ňom zarábala, ako keď vám z neba rovno na hlavu padne milión. Profil s viac ako 131 tisíc lajkami (pre agentúry magické číslo) sa vďaka mojej známej úprimnosti a otvorenosti šíril ako vírus. Nejde o to, čo som súkromne napísala, za obsahom si stojím vždy, šokovalo ma to, ako si to môže niekto s takým dosahom na verejnosť dovoliť a ešte viac, že autorstvo nikto z Nekŕmte nás odpadom nekontroluje. Alebo áno, a je im to jedno? Či im to za tých pár minút, kým to niekto zistí zarobí dosť? To naozaj si môže niekto dovoliť šíriť si len tak na spôsob udavačstva čo sa komu chce, kedy chce a hlavne od koho chce bez jeho súhlasu?! A ešte niekto do takýchto amorálnych spôsobov aj investuje peniaze ako klient?

Na ich FB som si v informáciách prečítala: „Kritika obchodu, výrobcov, štátnych a verejných služieb a úradov. Pomáhame občanovi, spotrebiteľovi, zákazníkovi chrániť jeho práva.“  No a hneď vedľa môj súkromný status, ktorý som nikde neposlala, samozrejme aj s pripísaným odkazom administrátora: Od Vás:

No a potom zistíte, že nie som vôbec jediná, že takto fungujú bežne, že vykrádajú súkromné statusy, ktoré by sa im mohli hodiť na zvýšenie čítanosti a tým zárobku. Máme medzi sebou hada, napísala som na svoj FB.  A keď má niekto z toho osobný prospech a svedomie, že to potajomky vykráda so snahou sa niekde a niekomu zapáčiť, možno aj zarobiť, to len znamená, že sme oproti nemu neskutočne slobodní a spokojní ľudia, ktorí sa pred ničím nemusia skrývať, pod žiadne anonymy. A to je vám už sveta žiť! Ale ak niekto prízemnosť frustrovaných ľudí zneužíva týmto spôsobom, aby na tom ešte aj zarobil, a ešte aj pod rúškom „chránime vaše práva“, to je už riadny amorálny odpad.

Rovnaké skúsenosti má aj priateľka Petra Ázacis. Čo si myslíte, koľko nám dvom bude trvať, kto nám vykráda súkromné myšlienky zo súkromných profilov? Garantujeme vám, že krátko, hneď, ako na to budeme mať chuť si spoločne sadnúť za systémy.

Zatiaľ som napísala do Nekŕmte nás odpadom.  Žiadala som ich o okamžité stiahnutie súkromného statusu, na ktorý nedostali súhlas s tým, že ich žiadam o meno človeka, ktorý im ho poslala.  Ak im úprimne ide o serióznosť a nastolenie práva a spravodlivosti a naozaj to tak cítia a majú to v sebe, nič jednoduchšie a spravodlivejšie mi nenapadlo. Chcela som to vyriešiť medzi nami.  Upozornila som ich dopredu, že čas majú do soboty 26. júna 2021.

Prepis správ s Nekŕmte nás odpadom  

Nekŕmte nás odpadom:  Poslali ste to 23. jún o 7:32

Dobrý deň, zverejnili ste súkromný status, na ktorý som vám nedala súhlas. Žiadam Vás o jeho okamžité stiahnutie!

Nekŕmte nás odpadom sent 23. jún o 7:32

Ďakujeme za správu. Pokúsime sa odpovedať čo najpromptnejšie. Čoskoro vás budeme kontaktovať.

Poslali ste to 23. jún o 7:34

Toto je súkromný status, ktorý Vám nikto nedovolil zverejniť ani zdieľať, nedostali ste na to  súhlas takže klamete, že to máte “Od Vás!” Nikto Vám na to nedal súhlas.

Poslali ste to 23. jún o 8:47

Dobrý deň, známi ma upozornili, že na vašej FB stránke Nekŕmte nás odpadom ste uverejnili môj súkromný status, na ktorý ste si ani len nepýtali súhlas. Nejde o obsah, ale princíp, ako ste si to mohli dovoliť, keďže ide o súkromný status, nie verejný a a ešte aj zo súkromnej stránky. Ak sa tvárite, že Vám ide o slušnosť, spravodlivosť, morálku, hodnoty a ešte neviem čo, práve ste sa týmto krokom stali rovnakým ODPADOM spoločnosti, proti ktorému údajne bojujete. Za hodnoty sa však bojuje čestne a vo vašom prípade tak evidentne nerobíte. Zároveň Vás žiadam o zdroj, z ktorého ste čerpali, kto Vám to poslal, keďže status uvádzate Od Vás!  S úctou Lucia Tomečková, editorka Dalito.sk

Nekŕmte nás odpadom sent 23. jún o 10:58

Pozdravujeme, samozrejme status zmažeme. Netušili sme, že pani, ktorá nám ho poslala, nie je jeho autorom. Ospravedlňujeme sa.

Poslali ste to 23. jún o 13:56

Prosím, mám právo vedieť, kto Vám ho poslal z môjho súkromného účtu. Môžem vás poprosiť o jej meno? Ďakujem za pochopenie.

Poslali ste to 23. jún o 22:05

Dobrý večer, stále čakám na to meno. Ďakujem za pochopenie. Nenúťte ma prosím napísať blog o tom, ako si neoverujete pravých autorov textu pred zverejnením. Ďakujem za pochopenie.

Nekŕmte nás odpadom sent 23. jún o 22:05

Dobrý deň, ďakujeme za vašu správu. Momentálne sme preč, ale čoskoro vás budeme kontaktovať.

Nekŕmte nás odpadom sent 24. jún o 10:36

Pozdravujeme pani šéfredaktorka, je to komplikované a proti našim pravidlám. Často nám píšu zamestnanci o praktikách svojich zamestnávateľov, ľudia, ktorí sú v konflikte a vždy sme im garantovali anonymitu. Ale zistil som, že jeden z našich adminov je vašim priateľom na Facebooku. Upozorním ho na tento problém a poprosím ho, aby sa s vami spojil. Ďakujem za pochopenie.

Poslali ste to 24. jún o 11:37

Dobrý deň, ďakujem za informáciu, ktorú neakceptujem. Ďakujem za porozumenie aj vzhľadom na to, že som medzičasom zistila aj u iných priateľov, že toto je vaša bežná prax.

Nekŕmte nás odpadom sent 24. jún o 11:37

Ďakujeme za správu. Pokúsime sa odpovedať čo najpromptnejšie. Čoskoro vás budeme kontaktovať.

Poslali ste to 24. jún o 11:49

Dávam vám takú ponuku, vlastne ultimátum Buď to vyriešime súkromne a váš admin sa mi tu pod vlastným menom ospravedlní osobne a zabudnem na to. Alebo o vašich nekalých praktikách napíšem a zverejním to najneskôr v nedeľu. Takže máte čas do soboty večera. To je seriózna ponuka, no nie? Pokojný deň.

Nekŕmte nás odpadom sent 24. jún o 12:41

Už som napísal kolegovi a poslal mu aj screenshot správy od pani, ktorá nám to poslala.

Poslali ste to 24. jún o 12:45

Ďakujem.

A prečo som to zverejnila? Aby ste vedeli, že pre Nekŕmte nás odpadom sú lajky viac ako spravodlivosť a čestnosť a evidentne bežná prax hlásať spravodlivosť a právo a zároveň ich obchádzať a nedodržiavať, zarábať na tom a ešte sa pritom tváriť, že konajú len dobro. Tak hor sa do anonymného bonzovania, milí hej Slováci. Prečo nie? Spravodliví z Nekŕmte nás odpadom vás podporia a ešte takým držia aj pílu. Spoločne vám to anonymné bonzáctvo ide geniálne. My, s pokojom v duši, my to prežijeme s odpadom aj bez a ešte sa aj pod všetko verejne podpíšeme.

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)