Česká republika

Nezabudnuteľná zima aj Vianoce na viac ako 100 hradoch a zámkoch

Nie všetky hrady a zámky zatvárajú svoje brány počas zimnej sezóny. Naopak, ponúkajú nezameniteľnú zimnú až rozprávkovú atmosféru, ktorá k vianočným sviatkom automaticky patrí. V správe Národného pamiatkového ústav ČR je takých hradov, zámkov a ďalších pamiatok veľké množstvo. Nechajte sa inšpirovať DALITOM. 

Na výlet s rodinou či za aj hudobným vianočným zážitkom, o ktorom budete ešte dlho hovoriť, sa tak k susedom môžete vydať od novembra až do konca  marca 2020, kedy sa v Českej republike oficiálne končí zimná turistická sezóna.

Ponúkame vám výber tých najkrajších pamiatok podľa DALITO, aj keď sa nám vyberalo naozaj ťažko, pretože všetky pamiatky stoja za to.


VŠETKY OTVORENÉ PAMIATKY AJ V ZIME NÁJDETE TU

Výber hradov a zámkov, ktoré sú v Česku otvorené aj v zime vám uľahčí aj jednoduchý vyhľadávač. Stačí zadať parametre, o ktoré máte záujem. Od otváracích hodín, až po bezbariérový prístup či  občerstvenie. Pokiaľ vás však zaujíma niečo špeciálne, vyberať si môžete podľa vašich špeciálnych preferencií a potrieb. Alebo sa jednoducho nechajte inšpirovať podrobnou ponukou na webe. Filter na jendoduché vyhľadávanie.

PREHĽAD ADVENTNÝCH A INÝCH VIANOČNÝCH AKCIÍ OBRAZOM

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Hrad Žleby

Prvá zmienka o gotickom hrade je z roku 1289. Jeho zakladateľmi boli pravdepodobne páni z Lichtenburka. Aj keď pôvod hradu je pravdepodobne ešte starší.


Vianoce na hrade Žleby /foto: https://www.zamek-zleby.cz/

GRABŠTEJN

Grabštejn je pôvodne gotický  z 13. storočia, ktorý bol v 16. storočí  prestavaný na renesančný zámok. Aj zimné prehliadky zoznamujú návštevníkov so životom šľachty na hrade od 16. až do začiatku 20. storočia. Klenotom II. okruhu prehliadky je renesančná kaplnka sv. Barbory s bohatou maliarskou výzdobou  zo 16. storočia.

Hrad a zámok Grabštejn/foto: https://www.hrad-grabstejn.cz/

PREHĽAD ADVENTNÝCH A INÝCH VIANOČNÝCH AKCIÍ OBRAZOM

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

ZÁMOK TELČ

Telčský zámok patrí medzi klenoty moravskej renesančnej  architektúry.  Jeho príťažlivosť je tým väčšia, že sa tu vďaka citlivému prístupu majiteľov k dedičstvu, veľmi dobre zachovali pôvodné interiéry.

Zámok Telč/foto: www.zamek-telc.cz

HRÁDEK U NECHANIC


Zámok Hrádek u Nechanic postavili ako reprezentačné a letné  sídlo grófa z rodu Harrachů v rokoch 1839 – 1857 Františka Arnošta grófom z Harrachu, významným predstavoteľom jilemnickej rodovej línie.

HRÁDEK U NECHANIC/foto: https://www.zamek-hradekunechanic.cz/

ZÁMOK OPOČNO

Interiér tohto zámku jednoducho treba vidieť aj v zime. Interiéry zámku prešli v priebehu storočí  množstvom úprav do podoby  i zariadenia vkusu a potrebami užívateľov.  Napriek tomu sa na opočenskom zámku zachovalo množstvo unikátnych interiérov, ktoré treba jednoducho vidieť aj zime.

Arkádové schody na hrade Opočno/foto: www.zamek-opocno.cz

PREHĽAD ADVENTNÝCH A INÝCH VIANOČNÝCH AKCIÍ OBRAZOM

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

PLOSKOVICE

Letné sídlo posledného korunovaného českého kráľa Ferdinanda V. Habsburského. Zámok Ploskovice nechala vystavať ako letnú rezidenciu vojvodkyňa Anna Marie Františka Toskánská v prvej štvrtine 18. storočia.


Zo zdevastovaného zámku zelený luxusný raj, ktorý si zaslúži planéta aj vy. Chateau Mcely


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *