Otvorený list rodiča SZĽH a HC´05 Banská Bystrica

Dalito.sk/ilustračné foto: Michal Svitok
DALITO -

Dobrý deň,

týmto listom chcem reagovať na udalosť z dňa 25.3.2019, ako aj na pomery v mládežníckom hokeji v klube HC 05 Banská Bystrica. Aby som nevytrhol z kontextu len túto udalosť, pokúsim sa zrekonštruovať priebeh tejto sezóny od jej začiatku. Som rodič Maximiliána Samuela Mišanka, ktorý ako 12 ročný je súčasťou resp. bol 7. ročníka hokejovej triedy.

Sezóna sa začala bez problémov letnou prípravou pod vedením nových trénerov a to Mgr. Karola Ozoráka, hlavného trénera a PaedDr. Petra Zlevského, asistenta hlavného trénera. Keďže pán Zlevský je v práci nadriadený pána Ozoráka asi si každý vie predstaviť, kto z nich má hlavné slovo v mužstve.

Letná príprava prebehla v poriadku, hneď na prelome augusta a začiatku septembra sme odohrali prípravné zápasy, na základe ktorých sa tréneri rozhodli časť hráčov vyslať na hosťovanie do hokejového mužstva Brezno. My sme ostali v mužstve HC 05. Už v tom období mi pán Zlevský nie raz medzi štyrmi očami  povedal vetu: “Pán Mišanko, stačí prísť…. dohodneme sa….. .”  Nebol som. Čo sa týka tréningových procesov, vzhľadom k tomu, že môj syn nie je žiakom ZŠ Golianova, tak na každý tréning dochádzal a ja som ho vozil.

To znamená, že takmer na každom tréningu som bol osobne prítomný, nakoľko hneď po tréningu som ho musel voziť do školy. Už na konci mesiaca september – október som si všimol, že môj syn akosi častejšie ako ostatní dostáva osobne tresty. Napr. na šatni bola uvoľnená atmosféra a každý niečo povedal …. keď niečo povedal on mesiac nosil puky…. nestalo sa to iba raz. Nič by som proti tomuto nemal, keby sa to stalo aj iným hráčom. No nestalo.

Na tréningu nie raz dostal trest a musel preskakovať mantinel. Taktiež som to nevidel robiť žiadneho iného hráča. Nie raz počas tréningového procesu ho tréner posadil na lavičku a nechal pozerať sa ako ostatní trénujú. Hneď v tomto počiatočnom období tréningového procesu bol synovi zo strany trénerov pridelený tréningový partner (meno má SZĽH aj HC 05 BB). Jedná sa o chlapca zaostalejšieho vzrastu, tréningového procesu sa zúčastňuje, pričom väčšinou nehráva. Tento chlapec bol pridelený Maximiliánovi ako jeho tréningový partner trénermi do všetkých cvičení či už  2 na 1 alebo pri hre 2 na 2.

Samozrejme chlapec nemôže za to, ale považoval by som za fér zo strany trénerov, aby sa pri ňom ostatní spoluhráči striedali. Nestriedali. Taktiež som toto vnímal ako snahu trénerov o znepríjemnenie resp. znechutenie tréningového procesu pre Maximiliána.

Samozrejme, že toto všetko som citlivo vnímal, ale napriek tomu som do tohto nikdy nezasiahol. Teda až do 25.3.2019. V zápasoch sme boli zaradení do tretej pätky, alebo ako náhradník, alebo nás tréner na zápas nevzal. Všetko to boli rozhodnutia trénera, do ktorých som ja nikdy nezasiahol. Samozrejme minutáž v tretej pätke bola nízka. Hneď po úvodných zápasoch som začal túto minutáž starostlivo merať, keďže som bol na každom zápase. Časy : 2,45,: 3,54,: 2,57…boli bežné. Vzhľadom k tomu som vyhodnotil nasledovné, keďže SZĽH propaguje a tvrdí, že každý hráč v tomto veku by mal odohrať priemerne 20 min za zápas, tak my potrebujeme niekde dobehnúť tie zvyšné minúty. Samozrejme, vo svojom voľnom čase, nikdy nie na úkor tréningov ani zápasov.

V tretej päťke bolo bežne, že po odohratí prvej tretiny ich tréner posadil a do konca zápasu si už nezahrali. Toto sa nestalo len raz. Alebo nastúpili na presilovku, vhadzovanie bolo v útočnom pásme, vyhrali buly, obranca vystrelil, z prvej brankár chytil a tréner ich stiahol po 2 sekundách hry. Mňa ako rodiča si ani raz žiaden z trénerov nezavolal a priamo mi nepovedal, že im prekáža, že zo svojim synom chodím vo svojom voľnom čase na doplňujúce tréningy.

Namiesto toho pán PaedDr. Zlevský, áno ten pán Zlevský ktorý si sám pred dvomi rokmi otvoril a viedol súkromnú hokejovú školu RSG Academy, zistil kontakt a drzo volal trénerovi kde sme chodili trénovať a dožadoval sa, či tam bol Maximilián na tréningu, pričom sa sám nevedel ani len predstaviť, povedať kto je, prečo uvedenú informáciu žiada.

Ešte raz, tréningy boli v nedeľu a zápasy v sobotu. V tomto období som už bol presvedčený, že sa jedna o zaujatosť, ak už nie rovno o šikanu zo strany oboch trénerov voči môjmu synovi. Myslím si, že pre toto začali Maximiliána trestať a to tým, že ho nevzali na zápas.

Ani toto som stále neriešil s trénermi. Bral som to ako ich rozhodnutie, avšak začal som to opatrne preberať so svojim synom a to spôsobom, sadnime si a porozprávajme sa. Koncom januára mu hovorím: “Pozri, pri týchto tréneroch nedostaneš šancu nech sám budeš chcieť trénovať akokoľvek tvrdo. Oni proste o tvoju prácu nestoja a neprijímajú ju. Vynechávaš veľa hodín v škole kvôli tréningom (120 hodín za školský polrok). Ja by som bol radšej, keby si sa venoval škole a hokej môžeš robiť ako doplnok, keď ťa tak veľmi baví. Dohodneme si partičky, prípadne súkromné tréningy a budeš ho mať ako hobby.” Bohužiaľ, jeho odpoveď bola nie otec, ja ten hokej hrať chcem. Mňa to veľmi baví a napĺňa, aj napriek nepriazni oboch trénerov. V takomto duchu sme pokračovali v tréningovom procese, a dúfal som, že aj takto ukončíme sezónu. No neukončili sme.

Dňa 25.3.2019 ako počas tréningových dni, počas celej sezóny vstávam ráno 5.00, varím čaj chystám raňajky. Syna budím 5.30, po raňajkách vyrážame na zimný štadión, vykladám ho tu 6.15. Keďže sám trénujem, tak rýchlo idem od trénovať svoj tréning, tak aby som ešte stihol vidieť aspoň časť tréningu syna na ľade.

Pred 8.00 prídem na štadión a hneď hľadám syna v tréningovom procese. Nevidel som ho. Kontrolujem znovu a stále ho nevidím. Pozriem sa lepšie mimo ihriska a tam ho vidím prezlečeného bez výstroje ako sa smutne pozerá na ľad, ako ostatní jeho spoluhráči trénujú. Hneď sa ho pýtam, čo sa stalo ? Urobil si niečo ? Povedal si niečo trénerovi ? Jeho odpoveď nie, nie, nie…. tréner počkal kým sa prezlečiem, vykorčuľujem na ľad a hneď prišiel za mnou s kľúčmi od šatne, s úsmevom od ucha k uchu a oznámil mi, že som tu dotrénoval. Pýtal som sa ho prečo ? Čo som spravil ? A on mi na to odpovedal, rozmýšľaj. Pri jeho odchode z ľadu ( toto mi až ďalší rodič večer telefonoval ) mal tréner s úškrnkom za ním kričať: “ A HC 05 Ti ďakuje za Tvoje pôsobenie v klube“.

Počkal som pokiaľ tréneri ukončia tréningový proces a hneď som sa dožadoval vysvetlenia, prečo môj syn ako jediný bol vylúčený z tréningového procesu. Na túto otázku som dlhší čas od nich nevedel dostať odpoveď. Tak som slušne bez vulgarizmov zrekapituloval pôsobenie svojho syna v tejto sezóne pod ich vedením. Na záver som dostal odpoveď, vraj syn nebol 22.3.2019 na tréningu a neospravedlnil sa. Hneď nato som trénerom povedal, že 21.3.2019 ihneď po tréningu bolo synove zle a  zvracal a nezúčastnil sa ani vyučovacieho procesu v škole. Dňa 22.3.2019 nebol na tréningu a taktiež vynechal vyučovací proces.

23.3.2019 mužstvo išlo na zápas, počkali sme keď sa vráti zo zápasu a vybrali sme sa na štadión vziať tréningové veci nakoľko ich minimálne raz do týždňa periem. Hneď teda v tú sobotu bol Maximilián za trénerom Mgr. Karolom Ozorákom a ospravedlnil sa mu, že nebol v piatok na tréningu zo zdravotných dôvodov.  Pri tomto vysvetlení mi pán Mgr. Ozorák tvrdil, že toto Maximilián nespravil. Tak som zavolal svojho syna a hneď ich konfrontoval. Spýtal som sa Maximiliána čo sa stalo štvrtok po tréningu. Samozrejme, že on zrekapituloval celú udalosť aj s ospravedlnením sa trénerovi. Na to sa pán Mgr. Ozorák len polo tichým hlasom ospravedlnil mne. Myslím si, že sa nemal ospravedlniť mne, ale obaja  Maximiliánovi za to, aký prístup počas celej sezóny k nemu obaja ako tréneri mali.

Až po tejto skúsenosti som začal chápať ako to SZĽH myslí s tým, že hokej je pre všetkých, ako treba umožniť, aby čo najviac detí si mohlo dovoliť  trénovať, aby všetky deti mali rovnakú príležitosť, presne podľa osnov týkajúcich sa 7. ročníkov ŠHT, aby všetky deti hrávali, aby mali rovnaký Ice time na ľade.

Zohľadňujem vysoký profesionálny prístup trénerov ako pedagogických pracovníkov (jeden dokonca riadi pedagogickú činnosť ostatných), a až teraz začínam chápať, čo je to skutočne ľudský prístup, úcta k rodičom a deťom, ktorí musia, lebo chcú, vstávať 5.00 ráno, prísť na tréning a takýto erudovaní pedagogickí pracovníci im neumožnia ani len TRÉNOVAŤ.

Asi preto je slovenský hokej tam kde je, vďaka takýmto pracovníkom. Určite SZĽH ako aj klub HC 05 je na ich prácu hrdá. Myslím si, že týmto spôsobom likvidujú prácu všetkých svojich predchodcov, ktorí od malička tie malé detičky dokázali zaujať, pritiahnuť, presvedčiť ich, že hokej je ten správny šport pre nich.

Toto je ten správny prístup, vyhodiť chlapca z tréningu, nemať nad ním kontrolu a nevedieť, kde bude a čo bude robiť? Mohlo sa stať čokoľvek, mohol z toho štadióna odisť… pýtam sa, kto by bol za neho zodpovedný, ak by sa mu v čase tréningového procesu niečo stalo ?

Uvedomujem si, že týmto listom sa nič v slovenskom hokeji nezmení. Chcem, aby aj ostatní, hlavne tí, ktorých sa to týka, či už pracovníkov SZĽH alebo klubu HC 05 vedeli o tom, s akými kolegami pracujú. Napriek tejto skúsenosti si myslím, že aj tak sa nájdu úprimní, poctiví  a hlavne srdiečkom vykonávajúci prácu tréneri, ktorí vyvedú slovenský hokej z hlbokej krízy, v akej sa aj vďaka pôsobeniu takýchto trénerov nachádza.

S pozdravom JUDr. Peter Mišanko

STANOVISKO HC ´05 BANSKÁ BYSTRICA K OTVORENÉMU LISTU JUDR. MIŠANKA

7.5.2019
List s rovnaký obsahom bol na náš klub doručený prostredníctvom elektronickej pošty už 2. 4. 2019. Všetky skutočnosti, uvedené v liste JUDr. Mišankom, sme si interne vyhodnotili a o týchto záveroch bol JUDr. Mišanko informovaný dňa 12. 4. 2019 na vyše hodinovom osobnom stretnutí so šeftrénerom klubu pánom Javorčíkom. Nakoľko sa JUDr. Mišanko, aj napriek tomu, že jeho list obsahuje množstvo klamstiev a nepravdivých obvinení, rozhodol po mesiaci list zverejniť prostredníctvom nezávislého portálu DALITO.SK, zvažujeme právne kroky na očistenie dobrého mena nášho klubu, ako aj trénerov v liste dotknutých.HC ´05 Banská Bystrica

Adriana Hosťovecká: „Z hokeja sa stal len obchod s bielym mäsom.“

66reakcií na Otvorený list rodiča SZĽH a HC´05 Banská Bystrica

 1. Smutný pribeh , a horšie je že sa nič nezmení. To je len malý zlomok toto čo sa už 10 ročia na Slovensku deje od východu na západ. Aby sa niečo zmenilo musel by do toho zasiahnúť vyšší organ ako je SZLH……………. ale to už by bolo o inom

 2. Podobny treneri su vo viacerich kluboch. Trencin tak isto. Rodic sa aj boji ozvat aby este viac neublizil dietatu. Vsade sa pise aky su rodicia , ze sa staraju do treningoveho procesu pomaly chcu tvorit zostavu ale uz sa nepise o takychto pripadoch ktore proste v slovenskom hokeji su a nici to deti.

 3. Dobrý deň, áno smutné je, že sa rieši list plný nepravdivých informácií. Počkajte si našu písomnú reakciu a potom súďte, ak ju portál dalito.sk zverejní….. Pekný deň.

  1. Pán tréner, vy to máte úplne v žurnalistike pomýlené. Samozrejme, že ju zverejníme aj bez vašich invektív na Dalito, prosím, skôr, ako sa začnete vyjadrovať k niečomu, čomu absolútne nerozumiete, pozrite si žurnalistické žánre na webe a hlavne to, čo je blog.

 4. jasne p. Zlevsky, vasa pisomna reakcia bude uplne pravdiva, a len tej mozeme verit, lebo vsetci seno zereme. Dufam, ze uz vypoved mate napisanu.

  1. Xmen dík za názor, len škoda, že riešite list nespokojného rodiča s pomedzi 50tich čo sme ich deti trénovali. A neviem čo žerete Vy ale ja si dám radšej šalát :-). Ja by som uvítal aby ste išli trénovať Vy-urobte si licenciu a šup do práce….

  2. Dobrý deň, aby nedošlo k nedorozumeniu, žiadnu reakciu a ani názor na blog rodiča ste zatiaľ na uverejnenie neposlali, preto sme ani nemali čo uverejniť napriek tomu, že ste o priestor požiadali a bolo vám aj samozrejme vyhovené. Takže to nie je tým, ako ste písali ” ak ju portál dalito.sk zverejní…”, ale tým, že nemáme čo uverejniť. Redakcia z toho nevyvodzuje žiadny záver, len informuje o fakte, ak by mal niekto mylnú predstavu, že je niečo “čo nezverejňuje…”.

 5. Dobrý deň, p. ANA. Neviem o koho sa jedná tak neviem Vám odpovedať na to zlomené srdce syna. Ale ak máte kuráž viem si to tu verejne odkomunikovať. Nemám s tým problém. Pekný deň

  1. P. Peter, väčšinou sa ozývajú tí rodičia, ktorých deti bohužiaľ NEMAJÚ výkonnostné predpoklady v ĽH. Za minulých čias sa robil výber do šp. tried, kde sa naozaj vyberali najlepší a ktorí mali predpoklady. Avšak v súčasnej dobe sa o výbere detí nedá hovoriť.
   Prijatí sú aj žiaci do ŠHT, ktorí sú priemerní. Tí, ktorí nedosiahli ani priemernosť neboli prijatí, pretože neurobili základné psychotesty. Podľa vašich komentov, mi z toho vyplýva, že trénermi by mali byť rodičia.

   1. V poriadku pán Zlevský, syn pána Mišanka bol podpriemerný/slabý hokejista, ktorý podľa Vášho názoru mal nulovú perspektívu zlepšiť sa?

   2. Pokial viem v takomto veku dieťaťa sa nedá určiť jeho výkonnostný predpoklad , keďže je stále vo vývine , tréner tam je od toho aby ich správne viedol , motivoval , učil tímovej hre a pracoval na jeho výkone , vy tie deti vychovávate tak ako jeho rodičia

 6. Mám podobnú skúsenosť z dávnejšej minulosti. Hrávali väčšinou dve pätky a to rodičov rôznych podnikatelov a ostatné deti boli ako krovie dobré len na to aby platili rôzne poplatky a prispeli na autobus na zápasy.

 7. Rovnaka skusenost s arogantnym trenerom Zlevskym. Vdaka takymto trenerom ma nas hokej urcite velku buducnost.

 8. Smutné. Ale ak by náhodou v buducnosti ten malý nechcený chlapec hrával vrcholovo , tak sa ním budú pýšiť akého hráča vychovali. Zlevsky a Ozorak sú len vykonavatelia a takýchto presne zväz a hlavne klub potrebuje. Nie sú však sami. Podobní boli aj pred nimi , p. Opat a Babic.

   1. Ahoj Mirko. Práve to, že ich poznám. Babic aj Opath selektuju deti vo veku v akom ešte nemôžu vedieť čo s nich bude. Sú to vzdelaní tréneri s papiermi čo im zaručuje miestečko trénera, ale to nie je všetko. Mali by si zobrať príklad od pánov ako sú p. Dilik a Pastucha. Sú to srdciari ktori by pre hokej urobili všetko.. Škoda že takých ľudí ako sú oni je už na slovenských štadiónoch už malo.

 9. Dobry den,

  vobec sa o mladeznicky hokej nezaujimam, nepoznam ziadnych z menovanych ludi a tak nemam tendenciu byt zaujaty.
  Chcem len reagovat na tento clanok, ktory zdielal znamy na fb a po ktoreho precitani som si urobil vlastny triezvy nazor,
  z ktoreho som sklamany. V strucnosti by som ho zhrnul nasledovne:

  Ak su vyhrady voci talentu alebo vykonnosti, treba to prebrat s rodimi, nie robit to co sa popisuje v tom liste.
  Urobili ste to p.Zlevsky, je o tom nejaky zapis?
  Bola mu dana aj druha sanca (na zlepsenie vykonnosti)?
  Ako sa aplikovala tato druha sanca, ked hral minimalne a trenoval len s niekym, kto ho nemal sancu potiahnut?

  Predpoklam, ze na ziadnu moju otazku nemate pozitivnu odpoved…

 10. Zlevasych , Bokrošov a pod. je v našom hokeji a športe požehnane
  Potom sa nečudujem kde je naša 18 , kde je 20 a o senioroch radsej pomlčím

 11. Zaujímavý článok aj diskusia, beriem ju ako rodič a bystrický hokejový štadión je to posledné miesto v BB kde by som priviedol svoje dieťa. Predpokladám že je dosť trénerov ktorí si svojich zverencov vážia a dosť športov kde budú mať deti radosť zo svojich výkonov. Možno sa treba pozrieť do zámoria ktoré produkuje gro hokejistov v tíme nášho majstra ako ta pracujú s mládežou.

 12. Dobrý deň,

  rád by som sa pripojil k vyššie spomínanému článku. Nakoľko som už dospelý a nie malé nevinné dieťa. Po prečítaní článku som sa potešil že prišiel niekto s pravdou von. Mám momentálne 23 rokov a je mi až do plaču že to stále pretrváva. Pamätám dodnes na 5 /6 ročník kedy nastúpil ako môj hlavný trener pán Zlevský a ako asistent pán Ozorák, už si presne nepamätám.. Je možné že tam bol niekto iny a pán Ozorák prišiel v neskoršom ročníku. Hokej som miloval až do vtedy.

  Pri pánovi Zlevskom nastal bod zlomu kedy sa mi hokej znechutil. Dokonca si pamätám trenera Zlevského, jeho úškrny a cítil som že mu to vnútorne robí radosť že mal nadomnou vtedy moc. To iste sa ťahalo so mnou aj poprii trenerovi Ozorákovi. Nebudem viac konkretizovať ale nedá mi. Vyššie spominané presunutie do tretej päťky mi je známe. Ako píše pán Mišanko, tak to aj je. Cca 8 minút za celý zápas? Pre dieťa nie je nič príjemné sedieť na striedačke 18min z tretiny. Aká je to motivácia pre dieťa, keď ide na zápas s tým a vie že si zahrá 2min za tretinu? Zima na nohy, ruky a zimomriavky po celom tele. A to nie ,že by nebol na to schopný hráč ako píše vyššie pán Zlevský. Respektívne povedané nemá výkonnostné predpoklady. Tréner to robil cielene komu chcel a s výkonom to nemalo nič spoločné. V tom veku ani netušia čo z koho vyrastie a kto aký má talent. O veľa talentoch v 5-9 ročníku hovorili ako budú hrať v najvyšších ligách a že sú lepší od všetkých ostatných. Teraz z tých “talentovaných” hrajú možno dvaja, aj to som veľa povedal.

  Napísal som to v skratke. Verím že sa veci dajú do pohybu a pridajú sa aj iný ľudia, aby sa skončila nadvláda trénerov nad nevinnými deťmi, ktoré nič v tom veku neočakávajú len si chcú s láskou a radosťou zahrať hokej.

 13. V Trenčíne je podobný tréner ( Patrik Zelenka) o ktorom vie aj vedenie mládeže a majú aj informácie od rodičov ale tréner trénuje ďalej. Podla mojich skúsenosti a odozvy rodičov na jeho prístup k mládeži je evidentné že tento tréner nevie pracovať s mládežou . Jeho demotivácia hráčov a spôsob ako s nimi pracuje znechucuje chlapcom hokej. Je mi ľúto budúcich kadetov že ho opäť dostanú. Tréneri by mali absolvovať kvalitne a pravidelne psycho testy . Lebo ak sa niekto takto sprava k svojim zverencom nemá to v hlave v poriadku. A za to, že sa to deje sú zodpovedný ľudia vo vedení klubu(manažér mládeže p. Kompas a p. Čacho), ktorý to ignorujú .

 14. Dobrý deň,
  konečne sa niekto vyjadril k veľmi horúcej téme. Pri čítaní som mal dojem, že som v martinskom klube. Tréneri Mrukvia ml. a Mrukvia senior si môžu s pánom Zlievskym v určitých momentoch podať ruky. Robia skoro presne také isté veci. Nečudujem sa, že konkrétne v minulom ôsmom ročníku bol počet hráčov na konci sezóny 11+2. Dobre čítate “jedenásť hráčov + dvaja brankári” Mám na mysli hráčov klubu MHA. Znechutení odišli preč alebo svoje deti dali na hosťovanie do iných klubov. Hlavným trénerom je syn Mrukvia junior avšak riadi to všetko jeho tuším už 70 (sedemdesiat) ročný otec Mrukvia senior. Už minimálne 5 krát bol pán Mruvia starší odmenený za prínos pre martinský hokej a bolo mu za prácu poďakované, pričom každý čakal, že pán Mrukvia senior subjektívne ukončí svoju trénersku kariéru. Z môjho pohľadu je s trénovaním mládeže za zenitom. Opýtajte sa hocijakého iného trénera v Martine ako sa sním dokážu porozprávať o hokeji. On nielenže nesúhlasí s názorom iného, on ho dokonca ani nerešpektuje. Nevie komunikovať so žiadnym iným trénerom tak ako so svojím synom. Všetci sú, teraz sa vyjadrím slušne “nekompetentní” vôbec niečo robiť, on je jediný najväčší tréner všetkých čias na Slovensku. Kto s ním nesúhlasí, toho ohovára všade kde príde, dokonca aj v mestskej hromadnej doprave, pričom ani netuší, že dotyčný ohováraný stojí bezprostredne za ním 🙂 Pán Mrukvia senior má samostatný tabuľkový systém výkonnosti, podľa čoho hodnotí hráčov po každom tréningu. Aký systém bodovania pri tom používa nieje nikomu známy. Svoju tzv. výkonnostnú tabuľku vystavuje denne v šatni, dehonestuje pri tom ostatných slabších chlapcov, aj keď niekedy v tabuľke vedú tí, čo….. no vlastne on sám rozhodne kto bude prvý a kto nie…. Chlapcom zakazuje piť “kohútikovú” pitnú vodu s tvrdením, že je zlá, obsahuje veľa škodlivín. Uprednostňuje nejaký filter, z ktorého chodí pravidelne naberať deťom vodu do bandasky. Či je toto konanie v súlade s hygienickými pravidlami klubu je otázne, to nech nám povedia oni (vedenie MHA). (Bandasky s vodou vláči aj na zápasy do iných miest) Rozdeľovaní hráči na horších a lepších si spolu nezahrajú ani na tréningu, nie to ešte v zápase. “Kvázi” lepší brankár chytá počas celého tréningu lepším a naopak. Zvláštne je, že o jeho “móresoch” vedia všetci. Vedenie MHA sa tvári alibisticky. Už si aj vrabce na strojárenskej streche čvirikajú ako každý rok omieľa, že skončí, že si všetko zoberie zo štadióna preč akoby to mal nechať nejakému inému trénerovi, to “radšej všetko hodím do Turca”. A jeho syn ak sa od neho neodpojí, myslím čo sa týka trénovania, dopadne presne tak isto. Takíto tréneri len hokeju na Slovensku škodia. Česť vašej práci pán Mrukvia senior, ale už je najvyšší čas odísť na hokejový dôchodok. Toť môj pohľad. S pozdravom Kamil.

 15. Žial som bývalí zverenec týchto dvoch trénerov a sám viem že som nemal predpoklady na vzostup ale prístup Pána Zlevského a Pána Ozoráka bol vo väčšine prípadov ku mne ale aj ku iným šikovnejším spoluhráčom neľudský.

 16. Takto to funguje v každom športe či hokej,futbal,basketbal,atď.
  Čím skôr si človek otvorý hubu tým lepšie pre dobro detí.
  Ja som mal problém s mojím trénerov futbalu a moji spoluhráči tak isto lenže oni sa báli doma niečo rodičom povedať! Smola pre trénera že ja som si po hlave skákať nikdy nenechal a všetko som doma povedal.
  Otec dal tomu čas aby sa uistil či si nevymýšlam…
  Prišiel den D otec zavolal viacerých rodičov na tréning a bolo vybavené. Trénera tam prefackal riadne a zrazu aj ostatný spoluhráči sa vtom momente zverili svojim rodičom. A tréner sa viac neukázal a behom pol roka sa pri všetkých kategóriach vymenili komplet tréneri.
  Od tejto situácie sa rodičia dohodli a vždy bol prítomný na tréningu 1 rodič ktorý tréning kameroval…
  Problém vyriešený…..

 17. Aj ja ako rodič mám tú istú skúsenosť už pri trénerovi Babicovi. Už on mal vyselektovaných hráčov, v zápase tretiu päťku poslal do hry v poslednej tretine, keď už chlapci boli premrznutý. Do hry staval svojich hráčov. Na tréningoch svojich hráčov netrestal preskakovaním mantinelov alebo celý tréning behať po schodoch. Skúsenosť s p. Zlevským je to obyčajný frajer, jemu nezáleží na nejakom žiakovi, ktorý mu je zverený a nemá z toho nič. Aj preto si založil firmu aby mal zo žiakov profit. Mal trénovať na riadnom tréningu svojich zverencov. A skončiť s hokejom, nech sa páči, prijmem ukrajincov tí niečo dajú…….

 18. Je naozaj smutne toto citat, pridavam tiez moju skusenost ako rodica. Treneri miesto vychovy sa casto stavaju do role akehosi sudcu ktory rozhoduje o osude vasho dietata. Pokial dieta pravidelne chodi na trening a na treningu sa snazi tak ho trener nema co odsudzovat resp. sikanovat. Minimalne co sa pripravnych a treningovych zapasov tyka, tak by mali mat vsetci rovnaku minutaz. Citam som raz anketu kde sa pytali ca 10 trenerov z anglicky premier ligy aby vybrali 100 mien z mladeznickych muzstiev vo veku 15 rokov, ktory budu podla nich hravat v dospelom veku. Spolu uhaldi 3 mena….. Tolko k tomu ako sa da resp neda urcit kto je aky talent. Samozrejme su hokejisti – mozno 1 zo 1000 u ktorych je to jasne uz od detskeho veku ze su dobry a ak sa nezrania budu hravat ale slovensko nieje taka velka krajina aby si mohla dovolit robit vyber sposobom ze vyberie 1-2 hracov z 1000 ktorym sa budu treneri venovat a na ostatnych sa vykaslu. Tiez podotykam ze uloha sportu niesu iba vysledky reprezentacie ale je to hlavne o vychove generacie mladych ludi.

 19. presne takto sme skončili v 9. ročníku na začiatku sezóny, robia to všetci tréneri…..aj pán Šimčík…….. a ďalší..povedal nám, že snami neráta, lebo nemám peniaze, ktorými by som mu mohla zaplatiť, aby som uspokojila jeho vrecko….všetko je len o peniazoch….ak nemáš nehráš….je to smutné, že takto búrajú sny chlapcom, ktoré sú ešte podotýkam stále deti až do 18.veku života…..hrajú pre potešenie a preto že majú radi šport…..nie pre slávu výhru a peniaze……vychovajú z nich stroje a nie ľudské bytosti….

 20. Dobrý deň,
  veľmi,veľmi ma zaujíma odpoveď pána Zlevského.
  Som presvedčený na 99%,že napíše : Váš syn nedosahoval takú výkonnosť ( ocko mu nezaplatil poplatok ) aby mohol viacej hrávať.
  🙂

 21. Dieta vodime od 5-6-tich rokov na stadion, svojou vychovou ho vedieme k zodpovednosti, vytrvalosti, pravidelnosti, bojovnosti, slusnosti, vysvetlujeme v com spociva zivot v kolektive, co je to priatelstvo. Ma vyborneho trenera vsetko funguje perfektne. Vase dobre pripravene dieta pride do sportovej triedy a nic z toho neplati. V prvom rade pride trener ako p.Zlevsky a vsetko dobre je prec. Deti sa zrazu delia podla podla roznych kriterii. Niektori chlapci zacnu hrat za vyssie rocniky a kolektiv prestava byt kolektivom. Za starych dobrych cias ked tato skola vychovavala Panov hokejistov hravali osmaci za osmakov, deviataci za deviatskov a pod. Nastava nezdrave superenie a vychova deti je prec. Slabsie disponovanym chlapcom sa dava coraz menej a menej prilezitosti, nie su nominovani na zapasy, a pritom na tom zapase vidite, polovica spoluhracov-spoluziakov je na tejj istej urovni. A Vy citite ako Vase dieta trpi, zacina stracat motivaciu a jeho kondicia klesa. Doma mu vysvetlujete a doslova ho nutite nech zabojuje, posilnuje, kondiciu si zlepsuje. No zmena pristupu od trenerov ziadna. Ved on ma najlepsie vediet v com to dieta na medzery a on je tam na ich odstranenie. Chlapci suoerie o yo, kto si zapss odsedi na lavicke. A vtom pride informacia typu: ten a ten rodic chodi s trenerom na pivo, ten a ten vybavi to a to atd. a vsetko to do seba zapada. Trener “doporucuje” s citelnou ironiou v osmim rocniku zmenu sportu. Dieta je zlomene nastava odpor ku akemukolvek sportu. A to je vysledok vychovy super pedagoga Zlevskeho. Hlavne ze ma dkola heslo : ” vedme deti k sportu”. Som velmi rada ze niekto tuto temu otvoril

  1. Stýmto nesúhlasím, odjakživa chalani čo mali naviac hrávali za vyššie ročníky… prečo by mali zabraňovať v ich raste? Keď je niekto lepší, treba mu dať šancu vo vyšších ročníkoch. Ak si myslite že hráči ako Handzuš, Demitra a spol. hrali iba so svojim ročníkom tak ste na omyle, boli vždy výkonnostne inde ako ich rovesníci a preto boli pochopiteľne zaradení vyššie, keby zostali so svojim ročníkom ako pisete by skončili rýchlo lebo by nemali žiadnu výzvu, motiváciu a nebavilo by ich to. Demitra hral o dva ročníky vyššie a dával 3 goly za zapas ako na bežiacom páse, aky by mal vyznam keby hra za svoj rocnik a dáva ku príkladu 9 gólov na zapas? Dá mu to niečo? Akurat by nemali motiváciu, nebavilo by ich to, a neboli by z nich takí hráči aki boli… v 7-8 ročníku by mali dostat všetci takú istu dobu na ľade samozrejme. Samozrejme s časťou o “trénerovi” plne súhlasim…

 22. Pán Ozorák je veľmi kvalitný tréner nikdy som nepochyboval o jeho kvalitách neviem prečo mu poliali auto farbou pred rokom kedže to je jeden z najlepšich trenerov v BB aky kedy bol… podla mna on je šikanovany od hračov a ich rodičmi vid priklad pred 3 rokmi mu nemenovany rodič oštal klučku na aute zato že jeho syn bol krypel a pan Ozorák ho nepostavil do prvych 2 päťiek je to na zamyslenie či su ti treneri taky zly alebo hráči a ich rodičia…

 23. Ten to istý prípad sa stal aj mne… Píšem to ako bývali žiak tejto školy…. Za BB som hral len chvylu vďaka Zlevskemu prišiel som ako hráč 1. päťky a keď som dostal za trénera Petra Zlevskeho ktorému som sa nepozdával tak som skončil ako hráč v 3-4 päťke z minutazou na zápas cca 3 min. Peter to s týmito uplátkami skúšal aj môjho otca. Peter je nenažraty človek ktorý sa hrá na bohatého a pritom žije na pôžičkách. A pán Ozorak je v tom nevinne!

 24. Až doteraz som čakal, kde to až zájde. Tiež som zverencom p. Zlevského, ktorého si na rozdiel od Vás všetkých nesmierne vážim. Asi som mal šťastie hokej mi vždy šiel a mal som štastie aj na dobrého trénera, ktorý ma naučil hlavne hrať férovo! Preto neverím výmyslom, ktoré tu spominate. Je to silná káva pošliapať, človeka len preto, že si niekto ako p. Mišenko a spol nedokáže priznať, že chlapec asi na to nemá…..

 25. Zaujímavé čítanie, hotová detektívka, zamyslieť by sa mal aj autor listu. Takýto prípad som zažil v inom klube, ale žiaľ nespokojný rodič obvinil trénera z brania úplatku avšak sa na súde dokázalo, že solventný rodič chcel podplácať trénera…….. nechcem tu zastávať nikoho, ale aj toto sa môže na Slovensku stať………

 26. Som rodič žiaka menovanej triedy, a rád by som sa vyjadril. Chcem vyjadriť moju podporu trénerom. Som rád, že moje dieťa môže navštevovať 7.ŠHT na ZŠ Golianova. Chcem im poďakovať zato, že moje dieťa miluje hokej, že aj vďaka nim dosahuje úspechy nielen v hokeji, ale aj v iných športových súťažiach. Aj VY stojíte za úspechmi môjho syna. Viem, že nikdy to nebude ideálne, vždy bude niekto, kto bude nespokojný. Tak to v živote chodí. Držím Vám palce a verím, že kvôli pár nespokojným rodičom to nevzdáte a budete pokračovať vo svojej kvalitnej práci ďalej. Vaše výsledky hovoria samé za seba a každý si ich vie pozrieť. Keby ste brali peniaze zato, kto bude v ktorej päťke určite by vyzerali inakšie.

  1. Váž. Big – Peter Štít to tam rozpisuje úplne. Naše deti sú bývalí spoluhráči s Maxa a toto čo sa tu píše sú bludy. Trénerov si vážime, neplatíme úplatky, len dodržujeme pravidlá, naše deti sú spokojné. Keby tak robil aj on, nič sa nedej. Spýtajte sa prečo nie je v ŠHT- spravil prímačky? Má na to prospech? Prečo ho nezobrali a ostatných áno? Však do školy chodí inšpekcia, ktorá kontroluje výber do športových tried. Sú tam kritéria, ktoré žiak musí splniť aby sa tam dostal. Ak nesplní bohužiaľ. Psychotesty kontroluje iný orgán, nie škola. Už prestaňte ničiť našich trénerov a trepať o úplatkoch. Určite by si Zlevský a Ozorák ohrozoval svoju rodinu a kazil povesť braním úplatkov od siedmakov. Je to smiešne a nie je to pravda. Chceme aby nás viedli aj naďalej, – nech sa páči 7.A Golianka BB- choďte sa spýtať detí ako to naozaj bolo aj s Maxom na tréningoch. Zamyslite sa hlavne nad tým či sa neublížilo aj chlapcovi “týranému” ktorý bol s Maxom dvojica. Spýtajte sa detí zo 7.A ako sa ten chlapec cítil, keď sa také niečo dočítal, či neplakal a spýtajte sa ho aj o výbere dvojíc v súbojoch. Potom súďte.

 27. Som otec Maxovho spoluhráča.
  Dávnejšie som chodieval na tréningy častejšie, teraz už len občas.
  Na zápasy, v ktorých nastúpil môj syn som sa chodil pozerať.
  Všetci rodičia aj deti sa poznáme, zažili sme veľa zápasov, turnajov, za tie roky poznám atmosféru v tíme, spôsob práce a komunikácie trénerov.
  S mojim synom sa o všetkom rozprávame, cítim sa byť dosť v obraze na to, aby som mohol zareagovať.

  Korupcia:
  Autor to nenapísal, ale veľmi jasne naznačil: “stačí prísť, dohodneme sa…”.
  Ďalším čitateľom nebolo treba viac a celkový obraz je jasný – kto zaplatí, hrá.
  Nemôžem to dokázať, ale som presvedčený, že je to úplný nezmysel.
  Môj syn je jeden z troch brankárov.
  Chalani sa striedali s dokonalou pravidelnosťou, nikto z nich nemal viac času ako iný (to sa dá overiť aj na webe SZĽH).
  Nikdy mi nikto ani v najmenšom nenaznačil, že by to mohlo byť inak.
  Nikdy som si nevšimol, že by viac času a priestoru dostal niekto, kto na to nemá.
  V prvej päťke hrajú najlepší, v druhej slabší atď.
  Samozrejme to nie je pevné, strieda sa to, niekto skočí vyššie, niekto nižšie.
  Nikdy som nevidel nič podozrivé. Verím, že by som si to všimol.
  Medzi trénermi a rodičmi je trochu bariéra, nikto s nikým nechodí “na kávičku”.
  Môžeme polemizovať, či je to dobre. Ale korupcia, určite nie.

  Tresty:
  Na tréningoch som si všimol, že občas niekto musí urobiť niečo navyše alebo inak.
  Napríklad jeden z najlepších hráčov trénoval bez dresu.
  Keď som sa môjho syna pýtal prečo, povedal mi, že ten hráč mal na starosti dresy a nesplnil to.
  Ako trest je logický dôsledok. Podľa mňa zdravé.
  Každý rodič je trochu citlivejší na svoje dieťa, ale som presvedčený, že by sa našli aj iní chalani v tomto tíme, ktorí zbierajú puky často.

  Pridelený tréningový partner:
  Na základe blogu to vyzerá, ako keby mal každý hráč prideleného stáleho a jediného tréningového partnera.
  Nie je to tak. Sú určené len päťky. Ak cvičíte v rámci päťky, často sa stretnete s tým istým hráčom na jednom cvičení.
  Pri cvičeniech 1 na 1 (2 na 1, 2 na 2) tréner neurčuje kto s kým bude, deti si partnerov rozchytajú.
  Mohlo sa stať, že Maxovi vždy vychádzal rovnaký, ale na príčine nebol tréner.

  Zbytočné podrobnosti:
  To, čo autor napísal o Maxovom spoluhráčovi je ďaleko za hranicou, aké informácie o dieťati by sa na webe mali objaviť. Prosím aj majiteľov servera, aby to scenzúrovali (aj keď viem, že sa zbavujú zodpovednosti za obsah, v tomto prípade som za výnimku).

  Minutáž v zápase:
  Ak dostane prvá päťka väčšiu minutáž ako tretia, určite len o pár minút a určite nie v prvých dvoch tretinách.
  Stane sa, ak sú na zápase tri päťky a jeden náhradník, že náhradník alebo niekto iný z tretej päťky si zahrá naozaj málo.
  Je to logické.
  Ale v zápasoch sa stávajú rôzne veci a niekedy je odôvodnené, že niekto nedohrá zápas.
  Napríklad ak som trikrát po sebe pri každom mojom striedaní vylúčený, provokujem protihráčov, pobijem sa, vynadám rozhodcovi, päť minút “zabudnem” striedať….

  Uvedomme si, že sa bavíme o siedmakoch, 13 ročných deckách. Nie sú to tretiačikovia, ani piataci.
  V deviatke ich čaká tvrdá selekcia.
  Hokej ich má baviť, zápasy majú byť odmenou, ale viac tlaku ako v prípravke zvládnu.

  A tlak na výsledky?
  Vidíte to na každom slovenskom zimáku.
  Nikto tak netlačí na výsledky ako práve rodičia.
  Dať hrať siedmaka za ôsmakov, keď nás čaká ťažký súper? Nasadiť slabších v závere nerozhodného zápasu?
  To by si len tréner vypočul kritiku!

  Neviem, aký je pán Zlevský pedagóg.
  Neviem, čo sa medzi ním a Maxom alebo jeho otcom odohralo.
  Upozorňujem len na to, čo nesúhlasi s tým, čo som ja zažil a viem posúdiť.
  Netvrdím, že sa stotožňujem s celým pôsobením klubu a školy.

  A kritika na pána Babica a pána Opatha v diskusii je úplne mimo.
  Za tých by chalani išli aj do pekla.

 28. Som rodič chlapca 7. ročníka spomínanej hokejovej triedy HC 05 Banská Bystrica. Chcem reagovať na vzniknutú situáciu ohľadom našich trénerov Karola Ozoráka – hlavného trénera a Petra Zlevského, asistenta hlavného trénera. Môj uhol pohľadu a názor na tréningový proces je odlišný. Syn je s trénermi spokojní, sú pre neho vzory a prirodzené autority. Majú svoje pravidlá, ktoré si stanovili na začiatku sezóny a tie sa syn snaží dodržovať. Ak nerobí čo má, je aj on oprávnene potrestaný formou cvičení. Na tréningu vládne disciplína, bez ktorej sa žiadny šport nemôže zaobísť. Tréningy ho bavia, ani raz sa nesťažoval na trénerov. Sám som často videl ich prácu na ľade s deťmi, ktorých je 27 v triede a bol som spokojný. Nevidel som za celú sezónu žiadne krivdy a osočovania voči deťom. Spomínaní tréneri sú aj obľúbenými pedagógmi syna. Píšu tu rôzni ľudia a komentujú niečo o čom nemajú úplné informácie, nepoznajú prácu trénerov a zbytočne škodia a súdia.

 29. Nedá mi reagovať na tento článok keďže mám skúsenosť s touto trénerskou dvojicou no absolútne sa nestotožňujem so všetkým čo tu čítam. Minulý rok sme prestúpili do klubu HC05 z iného klubu odkiaľ sme dobrovoľne odišli. V klube sme absolvovali skúšobné obdobie pokiaľ sledovali môjho syna či ho do klubu príjmu. Nepoznala som v klube žiadneho trénera a ani by som nemala záujem ho niekde tlačiť len pre to, že hokej milujem aj ja aj môj syn, chcela som reálne vyjadrenie či na to dieťa má alebo nie. Syna priali a naši trénermi boli pán Ozorák a pán Zlevský. Po tejto sezóne môže povedať, že tak pofesionálny prístup trénerov som ešte nezažila. Na začiatku stanovili isté pravidlá ktoré sme poctivo dodržiavali s trénermi prebiehala moja komunikácia len v prípade že bol syn chorý, rodičov si k telu nepripúšťali, preto mi je divné toto čo čítam. Svoju prácu si robili poctivo a dôsledne a keďže môj syn nie je z BB tak som ho na väčšinu tréningov osobne vozila a čakala, čiže to môžem posúdiť aj sama čo som videla. Na záver len chcem povedať, že do BB sme prestupovali pre to, že tu majú záujem naozaj vychovávať hokejových hráčom, sme v tomto klube velmi spokojny a dakujeme trenerom za skvelu sezonu.

 30. Urcite by sa k tomu mala vyjadrit aj druha strana, toto je subjektivny pohlad jedneho z rodicov – kazdy tazko nesie, ked sa jeho dietatu nedari podla predstav. Ani treneri to nemaju lahke a neda sa vyhoviet ocakavaniam vsetkych rodicov. Nas syn trenuje v spominanej triede a skusenost Maxovho otca nemozme potvrdit, s korupciou ani sikanou sme sa nestretli. Chalani maju radi hokej a pred trenermi maju respekt. Toto je celkom vazne obvinenie a ak predsa len doslo k sikane, tak by sa to malo riesit asi na inych miestach a mozno riadne vysetrit..

 31. Môj syn je žiakom spomínanej 7.triedy a trénuje ho p.Zlevský a p.Ozorák .Ja osobne si myslím, že nie je na mieste súdiť týchto trénerov na základe tohto jedného listu ako tu máme možnosť čítať komentáre…. Môj syn a ja ako rodič sme s trénermi maximálne spokojní. Za rok čo ho trénujú, som nepočula od syna že je s nimi nespokojný, naopak teší sa na tréningy a nadšene rozpráva zážitky…Hokej ho veľmi baví a je to aj zásluhou spomínaných trénerov. Myslím že kvôli deťom, ktoré sa na vaše tŕeningy tešia, sa oplatí pokračovať vo vašej práci.
  A čo sa týka vyššie spomínaného trénera Babica…trénoval môjho syna 3 roky a syn na neho nedá taktiež dopustiť…a aj vďaka nemu za tie roky s ním,môj syn urobil obrovský posun vpred v hokeji…

 32. Nemám dieťa na hokeji a ani ho tam nemienim prihlásiť, z tejto diskusie mám ale jeden podstatný dojem. To je nedostatok profesionality v komunikácii trénera/trénerov. Niekedy to zrejme nejde bez emócií ale s dieťaťom treba komunikovať tak aby vedelo prečo dostalo trest , prečo robí to čo od neho tréner chce, a aby nemalo pocit že je znevažované či nebodaj šikanované. Všeobecným problémom mnohých pedagógov je príliš osobný vzťah k dieťaťu a to nie je dobré ani v pozitívnom a už vôbec nie v negatívnom smere. Môj syn sa napríklad naučil v škole dosť často pýtať prečo robia to či ono, aký to má význam, má 17 rokov a niektorí učitelia nie sú na to zvyknutí, dráždi ich to a odpovedajú v štýle – proste je to tak. Ja neviem či je to dobre, alebo zle ale toto je výrazná črta ktorá odlišuje náš vzdelávací systém od napríklad toho často spomínaného fínskeho. Viem že učitelia, tréneri vychovávatelia pôsobia v systéme ktorý si ich povolanie neveľmi váži, ale bez zmeny tohto prístupu sa kvalita školstva, vzdelávania a výchovy nezlepší, peniaze sú síce dôležité ale všetko so všetkým súvisí.

 33. Vidim ze rodička deti zaradených do prvej päťky trénerov chvália, a tých co sú v tretej kritizujú. A tak je to aj v iných športoch a aktivitách. Moja dcéra popri skole tancuje. Tiež sme pred zápisom googlili a pýtali sa známych ktorá tanečná je najlepšia. Tiež boli na každú reakcie od super pozitívnych po totálne negatívne. U negatívnych vždy rodička kritizovali ze vedúce pretlacaju len určité deti, vyberaju netransparentné poplatky, kávičkuju s vybranými rodičmi. Tak sme si vybrali tu najbližšiu. V prvom ročníku tancovalo cca 40 deti. Motali sa po javisku viac – menej rovnako. V druhom už začali naozaj tancovať, a na každom vystúpení som si vsimala aj s inými rodičmi ako dlho moja dcéra tancuje v predu. S kamarátila som sa pritom s mamou dcerinej kamošky a obidve spolu sme usúdili, že na tých rečiach niečo bude lebo v predu vystupovali viac iné dievčatá než naše. V treťom ročníku nastal zlom a bez akéhokoľvek pričinenia nás oslovila vedúca ci by sme mali čas dcéru vodiť častejšie lebo chce aby tancovala viac tancov s ktorými budú chodiť aj vystupovať. Súhlasila som. A na záverečnom vystúpení tancovala už v predu a viac tancov. Kamaratkinej dcére to až tak nešlo a ponuku nedostala. Dnes už nie sme kamarátky a dcéru po roku urazena odhlásila. Dnes ma ohovara ze som “jedna z tych co sa pchaju do zadku za deti” . Už neriešim. Vždy to tak bolo a bude že ľudia závidia. Neviem ako to v tom klube naozaj chodí, každý bude obhajovať “svojich” ale deti by mali byť vždy ušetrené akýchkoľvek osobných ambícií ci uz rodičov ale aj trénerov a majiteľov klubov a každé dieťa musí mať rovnaké šance na tréningoch. Súťažný zápas je už ako verejné vystúpenie – hra a tancuje ten, kto na to má. Ale ne peniazmi, ale výkonom. Sú to predsa deti vo vývoji a ani tréner so získaním licencie neziskava právo deti súdiť. Len možnosť ich vychovať. A to musí robiť s pokorou a rešpektom. Aj siedmak je stále len dieťa. A rodicia by sa mali zamyslieť ci sa ich dieťa na tých tréningoch len zbytočne netrápi. Tiež keď vidím tancovať dievčatá s postavou nezlucitelnou s baletom, a rok od roka horsou, pýtam sa prečo ich tie mamy takto trápia.

 34. Tréner dokáže svojim prístupom deťom doslova zničiť život. Môjho syna počas posledného ročníka materskej školy keď škôlku navštívili majiteľ tenisovej školy s trénermi namotivovali ze je veľmi talentovaný budúci tenista. Domov došiel s diplomom a odporúčaním pre rodičov aby rozvinuli jeho ” nesporny talent”. Tak sme ho od 1. ročníka ZS zapísali. Vozil som ho 2x do týždňa, sledoval nástenku kde mal samé pozitívne hodnotenia. Niekoľko rokov mal svoju trenerku a chodil tam rad. Nebolo to ani lacné. Po pár rokoch mu trénera zmenili. Nadšenie opadlo ale chodil ďalej. Zrazu zahlásil ze už nechce. Povedal ze sa tam cíti zle. Nakoniec sa tak zasekol, že sa bránil nastúpiť do auta a kričal ze Tenis už nikdy nie. Nechali sme ho týždeň, že to snáď rozdycha. Ale nerozdychal a vyhlásil ze ho nijako nedonutime tam chodiť a ze ujde ak ho tam odveziem. Keď sme zisťovali príčinu nechcel hovoriť, len povedal ze na neho nebude nikto robiť krik. Keďže toto sa udialo na začiatku ročníka, šli sme za majiteľom ze co robiť. Ten len pokrčil ramenami a povedal že si s novým trénerom nesadli. A ze ak chceme odísť, výpovedná lehota je pol roka. Tak sme museli zaplatiť za pol roka hoci skončil počas druhého mesiaca. Odvtedy nenávidí slovo tréner a zanevrel na všetky športy. Dnes už len vysedava za počítačom a mam problém ho nahovoriť ísť si co len zakopať alebo zahrať bedminton. Perlička – majiteľ tenisovej školy nám odmietol dat meno trénera ktorý syna trénoval počas incidentu. Len sa vyjadril ze to bol zastupujúci tréner a vyhovoril sa na obchodné tajomstvo.

 35. Je mi jasné, že medzi rodičmi sa nájdu aj takí čo sa postavia ZA trénera, aj takí čo budú PROTI nemu. Vidím to pravidelne aj na rodičovských združeniach. Málokto si prizná, že problém môže byť aj v JEHO DIEŤATI.
  Objektívnym ukazovateľom v prípade bystrického hokeja však môže byť informácia – koľko percent odchovancov hokejových tried sa dostanú do “juniorky”. K čomu potom slúži takýto systém hokejovej a tiež inej športovej výchovy? Slúži na výchovu mladých hokejistov, s ktorými sa “ráta” v domácom klube, ale slúži hlavne na to, aby mali kde pôsobiť trénerske kádre?
  Rovnaká situácia je aj na celonárodnej úrovni. Teraz prichádzame nato, že projekt “reprezentačnej 20-tky” je nanič?! Skúsení odborníci o tom predsa museli vedieť už dávno!? Stále sa musíme presviedčať o tom, že talenty musíme hľadať a vychovávať doma – v domácich kluboch. Posielať maloleté dieťa trénovať a hrávať do desiatky kilometrov vzdialeného mesta je “rozsudok smrti” nad jeho ďalšou hokejovou kariérou. Zvlášť keď rodičia nie sú schopní zvládať bežné finančné nároky svojich rodín a nie ešte aj športové aktivity svojich detí.

 36. Ked bude pan tréner písať tu svoju reakciu, mohol by uviesť ktoré deti zo súpisky hrajúce v prvých dvoch formáciach sú deti sponzorov klubu alebo školy, alebo platia faktúry tej jeho súkromnej firme. Aby bolo každému jasné že tu nejde o peniaze ale o rozvoj talentov. Tiež nechápem ako je možné že tréner vyrazí dieťa z klubu (nie len z tréningu) bez toho aby to vopred prejednal s rodičmi dieťaťa. Pritom má titul PaedDr. Alebo ako je možné že deti si partnerov do tréningu vyberajú samé? Ved ak sú ostatní spolužiaci z hokejovej triedy a jeden chodí na inú školu, musí byť každému jasné že bude outsiderom lebo deti si rozchytaju vždy rovnakých kamarátov z triedy. To potom ako ich chcú ti tréneri naučiť tímovej hre ? Potom na ľade sa navzájom nepoznajú a nevedia si navzájom nahrať.

  1. Tak milá pani Zuzana, neurážajte a netárajte o nejakých sponzoroch a platení faktúr. Fakt ste mimo. A za tým si stojím. Nedá sa mi nereagovať na tento váš názor, lebo ma to uráža. Zbytočne znehodnocujete a súdite prácu týchto dvoch trénerov, ktorých majú deti spomínanej triedy radi. Do triedy sa dostali na základe psychotestov a fyzických testov, čiže nie len tak, museli splniť nejaké požiadavky, kto to nesplnil, nemohol ísť do tejto triedy, musel ísť na inú školu. Je ich tam 28, majú triedneho s prirodzenou autoritou, ktorý dozerá aj na ich prospech. Čiže to je ďalšia požiadavka. Okrem tréningu musia mať aj v hlave, kto to nespĺňa môže byť preradený. Vidím, že o tréningovom procese tiež neviete nič. Ako je možné, že deti si vyberú dvojicu? No, normálne. Tak to chodí pri určitých cvičeniach aj na futbale, aj na volejbale aj hocikde na hodine telesnej. O tímovej hre týchto detí tiež nerozprávajte. Vedia hrať tímovo a férovo, tréneri ich tak vedú. Ak dieťa nerobí čo má, nedodržuje pravidlá, je potrestané, a aj poslane preč. No a čo?
   Zaujímavé, že tu neriešite spomínaného tíraného chalana-, ktorého spomínal pán Mišánko ako dvojicu Maxa. Myslíte, že ten sa dnes v škole cítil dobre , keď si to prečítal? Skúste sa spýtať žiakov siedmeho ročníka ako mu bolo.

   1. Vážený pán Miro, nie som si vedomá toho že by som niekoho urážala. Ale ak sú tu nejaké podozrenia na dvojaký meter trénerov, bolo by fér ich vyvrátiť. Nik nenapísal čo v článku konkrétne nebola pravda. Ja som nespomenula slovo úplatok, tak mi ho láskavo nepodsúvajte. Na druhej strane všetci vedia že HC05 má množstvo oficiálnych sponzorov ktorí sa po celom meste vychvaluju koľko peňazí oni “dávajú do hokeja” a majú deti v klube, rovnako ako aj niektorí pracovníci klubu. Ubudlo by z niekoho ak by rodičia vedeli kto sú to a vedeli si skontrolovať či títo nie sú nijako zvýhodňovaní ? Tomu sa hovorí transparentnosť. Aspoň by neboli šuškandy a správy JPP. Keď už spomínate toho druhého chlapca, netrpel aj on tým že mu na tréningy pravidelne zostal len ten podľa niektorých diskutujúcich “neschopný” syn autora OL ? Som tiež pedagóg a nedovolila by som si vyhodit dieťa ani za dvere triedy, veď čo ak mu tam príde zle, alebo si od hnevu či frustrácie nebodaj niečo spraví ? Nie to ešte zo štadióna. Ani zo školy nevyhadzuje deti učiteľ ale len riaditeľ a vždy len cez rodičov.

 37. Tak isto by sa nemali vyjadrovať rodicia ktorý sú zamestnaný na ZŠ Golianovej… Tí si tu pekne prihrievaju polievočku…

 38. Nas syn je hracom BB. Nie sme podnikatelia, sme obycajni ludia, ktori maju radi hokej tak ako nas syn. Oslovil nas trener Palov ci nemame zaujem, aby nas syn hral za BB. Velmi nas potesil zaujem o nasho syna, tak sme to skusili a doteraz sme to neolutovali. Trenoval aj pod trenerom Ozorakom a nikdy nam nebolo ani len naznacene, ze by sme mali niekomu nieco zaplatit. S trenerom Ozorakom sme dokonca pocas sezony ani raz neprehovorili. A bolo to spravne, ze si rodicov k telu velmi nepripusta. Myslim, ze kazdy rodic by mal objektivne zvazit, ci to jeho dieta na ten dany sport ma alebo nie.

 39. Treba ísť na stránku HCO5 BB a prečítať si záver. Lebo táto celá diskusia je blud založený na výpovedi jedného človeka a pohľadu jedného dieťaťa. Na to isté má ďalších 27 detí iný názor a rodičov tiež. Tréneri sú úplne v poriadku, robia si svoju robotu, neviem či by si z nich dovolil niektorý pýtať úplatok za prvú alebo druhú päťku. Myslím si ako ich poznám, že Ozorák by vás vyhodil a Zlevo kopol do zadku. Taká je naša skúsenosť.

  1. “Treba ísť na stránku HCO5 BB a prečítať si záver. ”

   Bol som na stranke a “zaver” som nenasiel. Viete prosim dat odkaz na link? Co mam citat?

  2. Uz su to 2 mesiace a ziadny zaver som na ich stranke nevidel. Reagovat stylom je to blud a zvazujeme trestne kroky ma hodnotu 0. Inak povedane: “nemame argumenty na obranu, tak sa budeme vyhrazat aspon sudom”

 40. Vazena redakcia DALITO

  Zverjnite IP adresy emaily diskutujucich. Mam pocit, ze je tu zopar diskuterov, ktori navytvarali falosne prispevky.

 41. Všimla som si spomínané meno mojho otca v komentároch pod týmto príspevkom … veľmi ma to mrzí, čo som si prečítala, pretože mám z toho pocit, že niekto potrebuje svoj problém kompenzovať iným problémom. Som si istá, že sa niekto pri tom dobre pobavil na jeho adresu. Snažil sa ho ponížiť a uraziť verejne, okrem iného zverejňoval jeho osobné údaje a tým pádom aj údaje celej rodiny (GDPR)!?! Obdivujem schopnosti p.Spojára, ktorý dokázal odhaliť identitu IP adresy po 15 minútach uvernejného príspevku … je to jednoducho machrík. Keď som ocina upozornila, že sa jeho údaje vyskytujú v tychto komentároch bol nemilo prekvapený. Úprimne si myslím, že môj otec sa pohybuje v úplne inej pracovnej sfére a posledné čo by chcel, až priam nereálne je nahradiť p. Zlevského … ktorému touto cestou prajem veľa štastia do budúcna

  1. Dobrý deň, dajte nám prosím vedieť, či tam adresu ešte vidíte, lebo anonymné IP adresy sme mazali, tak sme mohli niečo prehliadnuť.

 42. Uz to tam nie je. Len ste mi potvrdili, ze to bol ubohy osobny atak, ktory sa ani nedotykal danej diskusie k clanku a ze bol za tym ANONYM, ktoremu naozaj nerozumiem, co tym sledoval. Obdivujem ked si v dnesnej uponahlanej dobe najde niekto cas robit taketo veci, asi ma malo svojich starosti, ked sa k takemu niecomu dokazal znizit.