Posunúť svoju firmu vpred môžete aj takýmito spôsobmi

Dalito.sk/ilustračné foto: Jirapong Manustrong / Shutterstock
PR -

Viesť firmu je v podstate neustále hľadanie možností, ako zlepšiť jej fungovanie. Či už optimalizáciou nákladov, zlepšovaním kvality pracovísk a mnohými inými spôsobmi.

Aj pri dbaní o životné prostredie môžete šetriť

Môže sa pritom stať, že človek ľahko zabudne na niektoré jednoduché riešenia, ktoré môžu napríklad znížiť výdaje firmy, zlepšiť komfort zamestnancov alebo zvýšiť bezpečnosť v prípade výnimočnej situácie. Na nasledujúcich riadkoch sa však niektoré takéto riešenia dozviete.

Pozrime sa najskôr na znižovanie výdajov. Ak vlastníte firmu, náklady na elektrickú energiu celkom určite tvoria značnú časť pravidelných výdavkov. Čo takto ich znížiť? Pýtate sa ako? Celkom jednoducho.

Inštaláciou fotovoltiky, vďaka ktorej získate obnoviteľný zdroj elektrickej energie v podobe slnka. Áno, vyžaduje si to úvodnú investíciu, ale návratnosť je v priemere 5 – 7 rokov, čo nie je vôbec veľa. Okrem toho je to aj zodpovedný krok vo vzťahu k nášmu životnému prostrediu.

Redukujte prípadné choroby z povolania

Prejdime ku komfortu (a zdraviu) zamestnancov. Určite máte niekoľko zamestnancov na rôznych pozíciach v kanceláriách. To znamená, že trávia 8 hodín denne sedením za počítačom. A aké kancelárske kreslá vo firme máte?

Kancelárske kreslá bývajú často drahé a kupovať ich niekoľko naraz je veľký výdavok. Avšak cena drahších kancelárskych kresiel prináša jednu dôležitú vec, ergonómiu. Len skutočne ergonomické stoličky minimalizujú riziko zdravotných problémov plynúcich zo sedavého zamestnania. A tak sa ani na tejto povinnej súčasti všetkých kancelárií z dlhodobého hľadiska neoplatí šetriť.

Minimalizujte riziká s katastrofickými následkami

Aj tú najlepšie rozbehnutú firmu dokáže „zraziť k zemi“ katastrofa, akou je napríklad požiar. Ten dokáže napáchať obrovské škody a pri jeho vzniku ide o každú minútu, pretože čím viac sa rozšíri, tým ťažšie je ho dostať pod kontrolu a zabrániť tomu, aby „pohltil“ všetko.

Preto je dobré investovať do všetkého, čo spomaľuje šírenie požiaru, napríklad do odolných protipožiarnych dverí. A v ideálnom prípade aj do toho, čo vám pomôže vznikajúci požiar včas odhaliť. K tomu slúži elektrická požiarna signalizácia, ktorej detektory sú často rozhodujúcim faktorom pri včasnej detekcii požiaru.