Povedz mi, po čom túžiš. Toto je 12 najhlbších túžob človeka

Zdroj: Grada

Keď chápeme, čo chceme a čo nie, dokážeme vidieť svoje možnosti jasnejšie. Môžeme si vybrať z celého radu túžob a určiť priority. Môžeme viesť svoj život s väčšou ľahkosťou a radosťou.
Aj o tom je nová kniha psychoterapeutky Charlotte Fox Weberovej Povedz mi, po čom túžiš.

Všetci máme totiž želania a potreby, a všetci preto trpíme vnútornými konfliktmi. Niektoré zo svojich želaní dávame najavo, kým iné skrývame, a to dokonca aj pred vlastným vedomím. Naše hlboké túžby nám naháňajú strach a zároveň nás vzrušujú. Bojíme sa zlyhania aj úspechu.
Keď spoznáme a pochopíme, po čom naozaj túžime, pomôže nám to bez zaváhania čeliť samým sebe. Zároveň nám to dá silu konečne žiť plnší a radostnejší život.

Povedz mi, po čom túžiš

„Vo svojich fantáziách si predstavujeme, ako by mohli naše životy vyzerať. Raz budeme robiť to, čo naozaj chceme. Keby len niečo bolo bývalo inak alebo keby sme sa boli rozhodli inak, život by bol taký, aký chceme. Raz a keby len nás však iba zavádzajú, týrajú nás zábleskami minulosti a imaginárnej budúcnosti a zároveň obmedzujú našu schopnosť čo najlepšie využiť všetky možnosti, ktoré nám ponúka náš súčasný život,“ píše v knihe Povedz mi, po čom túžiš terapeutka Charlotte Fox Weberová.

Terapeutka odhaľuje, po čom ľudia túžia najviac. Každý z nás sa v určitých momentoch svojho života môže cítiť stratený alebo zmätený. Často nevieme, ako dostať to, čo chceme, alebo čo si myslíme, že chceme, ale všetci máme rovnaké túžby: milovať a byť milovaní; byť pochopení, mať moc, chceme pozornosť, byť slobodní, tvoriť, patriť niekam, vyhrávať, nadväzovať spojenia. A často prahneme po tom, čo nemôžeme mať. V každej z týchto dvanástich kapitol, zameraných na jednu z túžob, vás psychoterapeutka vezme za zatvorené dvere terapeutického sedenia, kde budete svedkami toho, ako navedie klienta k hlbokému pochopeniu, zmene a osobnému rastu.

Príbehy v jej knihe sú o ľuďoch rôzneho veku a v rôznych štádiách života, ktorí zápasili so svojimi základnými túžbami. Vďaka tomu, že začali skúmať svoje túžby a vlastnú pravdu, pohli sa k riešeniu. Kniha vám pomôže načrieť do hlbín vlastnej duše, prijať to, čo skrývate pred ostatnými aj pred sebou, a nájsť vysnívanú cestu vaším vzácnym životom.

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)

Môže vás zaujať: