Prečo by sme mali masky na tvár používať pravidelne. Všetci

Dalito.sk/ilustračné foto: Shutterstock
PR -

Nielen ženy, ale ani muži sa ešte nenaučili pravidelne používať pleťové masky. Na čo vlastne slúžia a prečo sú dôležité?

Mnohé masky obsahujú vitamíny, minerály, biologicky aktívne látky, ktoré zvyšujú metabolizmus v pokožke. Ich pravidelné a správne používanie vedie k trvalým výsledkom.

Existuje obrovské množstvo druhov pleťových masiek, ktoré majú svoj vlastný účel. Prevažná väčšina masiek stimuluje krvný obeh, hĺbkovo hydratuje, normalizuje výživu pokožky, sťahuje póry, zmierňuje zápaly a podráždenie, čistí alebo bieli pokožku. Je dôležité vedieť, že masky nemôžu nahradiť obvyklú starostlivosť o pleť. Sú však účinným doplnkom správnej starostlivosti a pôsobia takmer okamžite.

Typy masiek a ich aplikácia

Vyživujúce a zvlhčujúce masky.

Nedelíme ich do dvoch skupín pre výživu a zvlhčenie, pretože masky spravidla kombinujú obe tieto vlastnosti. Zvyčajne majú dosť hustú konzistenciu. Sú vynikajúce pre šupinatú pokožku, suchú až zmiešanú pleť a ako expresný prostriedok po vystavení vetru a chladu. Vďaka výživným a zvlhčujúcim maskám je pokožka hladšia a žiarivejšia. Maska https://makeup.sk/categorys/24088/ vyrovnáva tón a textúru tváre, normalizuje krvný obeh a zlepšuje metabolické procesy.

Čistiace masky

Prevažná väčšina čistiacich masiek obsahuje hlinu a vosk, ktoré odstraňujú odumreté bunky pokožky. Po 10 – 15 minútach po aplikácii maska vyschne a napne pokožku. Potom tvár umyte teplou vodou. Čistiace masky sú vhodné pre všetky typy pleti a mali by sa nanášať raz týždenne. Po nanesení masky by sa mal na tvár naniesť výživný krém.

Filmové masky

Tento typ masky má trvalý exfoliačný účinok. Najčastejšie majú konzistenciu v tvare lepkavého gélu strednej hustoty, ktorý na tvári zaschne a vytvorí film, ktorý sa dá odstrániť. Maska bude ​​z tváre odchádzať s časticami odumretých buniek. Niektoré značky pridávajú do filmových masiek komplexy komponentov na zvýšenie exfoliačného účinku. Napríklad ovocné kyseliny.

Tonizujúce masky

Tonizujúce masky sú obzvlášť účinné pred dôležitou udalosťou, keď je málo času rýchlo sa dať do poriadku. Tonizujúce masky účinne osviežia pleť, rozžiaria pokožku a napnú ju. Môžu sa veľmi líšiť zložením a textúrou, najčastejšie však obsahujú vitamíny, oleje a výťažky z liečivých rastlín.

Naparovacie masky na tvár

Naparovacia maska, ktorá sa nanáša na pokožku, generuje teplo, pokožka sa zahrieva, póry sa otvárajú a uvoľňujú sa nečistoty a toxíny. Po naparovacej maske sa dôrazne odporúča použiť peelingovú masku na kvalitné vyčistenie pórov.

Pri nákupe masiek venujte pozornosť prírodným zložkám, čo je obzvlášť dôležité pre citlivú pokožku a pleť náchylnú na alergie. Ktoré masky sa odporúčajú používať počas týždňa? Odpoveď bude veľmi jednoduchá: všetky! Po dennom očistení pokožky si aplikujete masku podľa vášho výberu, v závislosti od typu a potreby vašej pleti: čistenie, peeling, zvlhčenie, naparovanie alebo tonizáciu.