Stačilo, my balíme

Dalito.sk/ilustračné foto: pixabay.com-Valelopardo
DALITO -

Som lekár. Po skončení štúdia som sa vrátil na Slovensko, lebo som chcel zmeniť svet cez Slovensko. Volil som zmenu a nádej, lebo mám tri deti. A som zodpovedný. V prvom rade k svojej rodine a k pacientom.

Moja rodina je však pre mňa najdôležitejšia. Tomu sa nikto nemôže čudovať. Po dnešnej tlačovej konferencii predsedu vlády SR Igora Matoviča (OĽaNO) o celoplošnom testovaní som sa však definitívne rozhodol, lebo som zodpovedný k rodine. A tú už odmietam nechať vystavovať neustálemu urážaniu a vyhrážaniu. My balíme.

Balím a odchádzam. Nechcem, aby moje deti vyrastali v krajine, kde sa už nedodržiavajú ani tie najzákladnejšie ľudské práva. Nechcem, aby ich formovala nevyspelá spoločnosť a odmietam, aby sa k nim prihováral predseda vlády, ktorý koná ako diktátor. A ešte aj nevychovaný.

Balíme čo najskôr, najlepšie pred testovaním, aby som nevystavil rodinu toľkému poníženiu a ľudskej nedôstojnosti.  

Áno, zbožňuje svoju prácu. Tú však budem vykonávať tam, kde si ma vážia a kde sa nemusím obávať o budúcnosť našich detí a vplyvu mentálnej výbavy veľkého počtu voličov a ich politikov. A samozrejme tam dodržiavajú ľudské práva aj počas pandémie. Okrem toho,  predsa aj tam sú pacienti ľudia. Ľudí predsa treba zachraňovať po celom svete. Všade žijú ľudia. A všade chýbajú lekári.

Roky som sa pozeral ako rozkrádali zdravotníctvo a ako zbytočne na Slovensku zomierali pacienti, lebo ho niekto neustále vykrádal. Nebudem sa však pozerať ani na to, že “nevídaná skromnosť” spoločnosti a nenáročnosť jej obyvateľstva budú vplývať aj na moje deti. Už sa nebudem len prizerať na to, ako to možno bude deštruktívne vplývať na ich osobnosti, kým ja budem zachraňovať iných. Nie, moje deti si to nezaslúžia.

Slovensko sa len prizerá na novodobého diktátora, z ktorého by aj Hitler mal radosť. Odmietam, aby moje deti niekto učil aj udávať. Nie, ďakujem, neprosím, odchádzam. Aby som zachránil vlastné deti. Ich budúcnosť.

Nie som nikomu nič dlžný, iba svojim deťom a manželke. Zabezpečiť im budúcnosť, ktorú si zaslúžia a nie živorenie a psychický nátlak  neschopných politikov takých a onakých len preto, že sme sa na Slovensku narodili.

A už vôbec sa nebudem nikomu za nič ospravedlňovať. Slovensko nastúpilo na cestu diktatúry a ja sa ako otec na to nebudem len prizerať. Ani ako lekár.

Volil som, lebo som veril, že Slovensko má ešte nádej. SaS, ktorá sa pridala k diktátorovi a ohlúpla spolu s ním. Záblesky tam síce sú, ale nám to nestačí. Moje deti si to nezaslúžia. Stačilo, my balíme. Nám sa nikto vyhrážať nebude.

Pozn. redakcie: V časoch, keď sa mnohí ľudia na Slovensku už udávajú navzájom tak ako to len historicky vedia Slováci a sú takí mnohí momentálne zlí, rozdelení a frustrovaní akí sú a premiér na verejnosti hovorí, že by niekoho postavil k stene a odstrelil a občanov za hranicami označuje za psov a utečencov, redakcia súhlasila s neuverejnením mena pána lekára. Považuje to za mimoriadne nebezpečné.

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)  

Autor Mullerovie: Pod týmto pseudonymom zverejňuje redakcia Dalito.sk názory autorov, ktorí z objektívnych dôvodov nemôžu verejne písať pod vlastným menom.