Životný štýl

Superjednoduchá biológia, ktorá vás nadchne

Superjednoduchá biológia

Keby ste mali túto knihu v škole, určite by ste biológiu zvládali s chuťou a ľavou zadnou. Vo vydavateľstve Ikar pod značkou Príroda vyšla Superjednoduchá biológia, ktorá je neoceniteľným pomocníkom nielen pre všetkých školákov, ale zaujme aj dospelákov a všetkých, čo už sú zo školy preč.

Veľmi podrobná a prehľadná príručka pre druhý a tretí stupeň škôl z prestížneho vydavateľstva Dorling Kindersley. Ich encyklopédie a obrazové publikácie spracujú tradične kvalitne graficky, ale najmä obsahovo.

Jednoducho, zrozumiteľne, v súvislostiach

Na tejto knihe spolupracovali desiatky odborníkov a nájdete v nej všetko od buniek – ako fungujú, cez dýchanie, výživu, nervový systém, hormóny, rozmnožovanie, genetiku, evolúciu až po zdravie človeka ako také. Čiže rôzne nákazlivé choroby, vírusy, bakteriálne a hubovité ochorenia, rakovina, testovanie liekov. Proste všetko, čo sme sa kedy učili na biológii. Ale tentoraz podané jednoducho, zrozumiteľne, v súvislostiach so zhrnutím toho najdôležitejšieho. A k tomu množstvo ilustrácií a schém, takže už pri listovaní Superjednoduchej biológie budete mať radosť.


Kniha Superjednoduchá biológia je rozdelená do 18 väčších kapitol, pričom jednotlivé témy sú vždy zhrnuté v časti Kľúčové fakty. Je to dôležité pre opakovanie. Biologické procesy znázorňujú atraktívnymi ilustračnými, ľahko pochopiteľnými schémami, a veľmi prehľadne sú v publikácii vysvetlené aj jednotlivé vedecké koncepcie.

  • Príručka obsahuje všetky dôležité témy učebných osnov z biológie.
  • Názorne vysvetľuje jednotlivé vedecké koncepcie.
  • Každá téma je zhrnutá v časti Kľúčové fakty, čo pomôže pri príprave na testy.
  • Biologické procesy sú znázornené pomocou jednoduchých schém.
  • Vynikajúca pomôcka pri práci v škole, aj pri domácich úlohách.

Superjednoduchá biológia je prvá kniha zo série, najbližšie vyjde Superjednoduchá chémia.

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *