Tesco premení na expresy väčšinu predajní Žabka do polovice marca

Reťazec transformáciu franchisingovej siete Žabka na expresy oznámil koncom minulého roka/foto: Tesco
DALITO -

Reťazec Tesco sfinalizoval plán transformácie predajní Žabka na Tesco obchody. Do polovice marca tohto roka bude väčšina predajní Žabka na Slovensku zmenená na formát Tesco expres. Zákazníci si v predajni Žabka môžu posledný krát nakúpiť 29. februára 2024. Prvý expres namiesto Žabky Tesco otvorí už 12. februára 2024 v Šamoríne.

Reťazec transformáciu franchisingovej siete Žabka na expresy oznámil koncom minulého roka. Z pôvodných 29 predajní Žabka sa na Tesco expres zmení väčšina – 15 predajní. Zvyšné obchody Tesco zatvorí v súlade s nájomnými zmluvami.

„Cieľom reťazca je sústrediť sa na rast značky Tesco – prostredníctvom expres obchodov, supermarketov a hypermarketov, ako aj našej online ponuky. V súlade s týmto zameraním sme sa rozhodli premeniť väčšinu obchodov nášho franchisingu Žabka na obchody Tesco expres. Transformácia prebehne do 15. marca tohto roka. Každú lokalitu sme sa snažili dôkladne posúdiť v rámci posilnenia značky Tesco na Slovensku s dôrazom ponúknuť zákazníkom denne niečo nové, hovorí Martin Kuruc, generálny riaditeľ Tesca na Slovensku.

Každému franchisantovi a jeho zamestnancom Tesco ponúklo možnosť stať sa kolegom a rozvíjať svoju ďalšiu kariéru v Tescu. „Teší nás, že viacerí franchisanti  našu ponuku prijali a budeme sa s nimi aj naďalej stretávať ako s našimi kolegami, prezrádza Miroslav Ďurana, šéf siete Žabka na Slovensku, a dodáva: „Chcem sa zároveň poďakovať celému tímu Žabky, franchisingovým partnerom a ich tímom

za nasadenie aj našim zákazníkom za priazeň. Verím, že ich skvelá ponuka Tesco expresov za výborné ceny tiež príjemne prekvapí a zostanú nám verní aj naďalej.“  

Jedným z franchisantov, ktorý viedol predajňu Žabka v Bratislave a prijal ponuku stať sa členom Tesco tímu, je Pavol Pavlech. „Hoci ma ukončenie franchisingu Žabky mrzí , vzhľadom na výbornú spoluprácu s tímom Tesca si vážim ponuku stať sa jeho členom. Verím, že to pre mňa bude skvelá príležitosť ešte viac si zlepšiť zručnosti v maloobchode pod silnou značkou.“

Plánované otvorenie Tesco expresov:

Hlavná 19, Šamorín                                                  12. 2. 2024
Obchodná 57, Bratislava                                           26. 2. 2024
Ludwiga van Beethovena 28, Trnava                     27. 2. 2024
Mliekarenská 1, Bratislava                                       28. 2. 2024
Tomášikova 50/A, Bratislava                                   29. 2. 2024
Mlynské nivy 53, Bratislava                                      29. 2. 2024
Kysucká 14, Senec                                                     1. 3. 2024
Železničná 456, Dunajská Streda                             4. 3. 2024
SNP 5, Stupava                                                          5. 3. 2024
Kamenné nám., Bratislava                                         5. 3. 2024
Nádražná 15, Malacky                                              8. 3. 2024
Záhorácka 46, Malacky                                             11. 3. 2024
Čavojského 1/B, Bratislava                                       14. 3. 2024
Špitálska 10, Bratislava                                              14. 3. 2024
Svetlá 8, Bratislava                                                     15. 3. 2024 

Proces transformácie predajní Žabky na Tesco expresy sa uskutoční najbližšie týždne a ukončený by mal byť 15. marca 2024[1]. Termíny zatvorenia prevádzok Žabka nájdete na izabka.sk.

Žabka na Slovensku

Prvá predajňa Žabka bola otvorená v septembri 2020 v bratislavskom Ružinove. Otváracie hodiny predajní boli nastavené od skorého rána do nočných hodín sedem dní v týždni. Do konca roka 2023 bolo na Slovensku otvorených 29 predajní Žabka — prevažne na západnom Slovensku. Rozhodnutie ukončiť malé franchisingové podnikanie Žabka na Slovensku bolo oznámené koncom novembra 2023, toto rozhodnutie sa žiadnym spôsobom nedotýka silne etablovaného podnikania Žabky v Českej republike.


[1] V individuálnych prípadoch sa môže určený termín ešte zmeniť.

Pozn. redakcie: PR článok vypracovalo Tesco.

Príbeh jednej rodiny a jednej Žabky: