Tiež reprezentant SR, za ktorého sa hanbím. Jó napot Andrej Danko!

Dalito.sk/foto: SZĽH: hockeyslovakia.sk

Behám po celej krajine. Takmer denne vidím, kde vychovávame našich budúcich slovenských hokejových reprezentantov. Viem, že to väčšinu slovenského národa nezaujíma, že jediné čo chce vidieť sú medaily, ale poviem vám, mám dosť. Z toho čo vidím a počúvam, často v tých katastrofálnych podmienkach na zaplakanie.

Aj včera som sa vrátila z takej cesty po hokejových kluboch, o ktorých čítate na Dalito. Opäť plná dojmov z ľudí, ktorých stále menej chápem, prečo ešte dávajú do výchovy budúcich reprezentantoch celé svoje srdce, niekedy dokonca aj vlastné peniaze.

Uťahaná, plná dojmov, vykopla som topánky do kúta, otvorila počítač s tým, že len prebehnem maily a pôjdem sa konečne poobede naraňajkovať, a hneď prvý mail ON!

“Tiež reprezentant SR”, predseda parlamentu Andrej Danko (predseda SNS) v tlačovej správe:

Andrej Danko: Slovenskí hokejisti nemôžu hrať v paškviloch. Musíme si chrániť naše štátne symboly.

Najprv som si myslela, že sa mi to už od vyčerpania sníva, potom som sa jemne uštipla, či sa mi to naozaj nesníva a potom mi to docvaklo, že on to fakt myslí vážne!

Vážený pán Danko, mne sa asi naozaj snívate!

Vy sa naozaj nehanbíte písať o reprezentantoch SR, ktorí spadajú práve pod „váš“ rezort školstva? Vy to naozaj necítite ako ste pomýlený a celkovo mimo? Že slovenskí hokejisti nemôžu hrať v paškviloch???

Podporte serióznu nezávislú žurnalistiku

Vy netušíte ani, čo je to paškvil! Zdvihnite konečne ten svoj parlamentný zadok a choďte sa reálne pozrieť do tých hokejových klubov, kde vám vysvetlia, čo je to naozaj paškvil. Ja som ten zadok na rozdiel od vás zdvihla a videla. Vyrastajú tam v nedôstojných podmienkach naši budúci reprezentanti. Nie, niekde to ani paškvil nepripomína, niekde to je jeden grc.

Na vlastné oči som videla malých hokejistov, ktorí sa dodnes prezliekajú v akejsi oplechovanej plesnivej garáži pri štadióne, v ktorej sa ešte ako malinký chlapec prezliekal  Zdeno Chára, ktorý má dnes už 42 rokov! To je paškvil! Čo paškvil, to je nedôstojná diera 21. aj hokejového storočia.

A vy trepete o štátnom znaku?! Že v tom nemôžu slovenskí hokejisti hrať? Mne sa asi naozaj snívate…

Konečne zdvihnite ten zadok z parlamentu, keď si už chcete brať do úst našich reprezentantov a choďte sa na vlastné oči pozrieť tam, kde chodím teraz ja. Na tie podmienky na výchovu našich SLOVENSKÝCH detí, na zaplakanie podmienky, v ktorých musia trénovať aj vďaka vám!

Toto riešte a nie nejaké slovenské symboly, ktoré sú v tomto marazme až smiešne. Toto riešte a nie nejaký štátny znak, ktorý aj tak neodzrkadľuje bolestnú realitu slovenských hokejistov, za ktorých sa schovávate, a s ktorými vám asi ešte chýba fotografia na poličke v kancelárii.

Tých hokejových reprezentantov, ktorí nám tu ešte ostali. Nie však vďaka vám, ale rodičom a zopár nadšencom, ktorí z tejto krajiny ešte nezutekali.

Nie pán Danko, toto nie je vizitka klubov, miest, či zväzu, toto je v prvom rade vaša vizitka, politika, ktorý to má v hlave evidentne pomýlené, viete také CtrlC+CTRLV = pomôž si slovenský reprezentant ako vieš.

Vážený pán Danko, bohužiaľ aj vy ste reprezentant tejto nádhernej krajiny a  „srdciarov“, ktorí v nej ešte žijú. A práve preto, aby ste sa konečne vedeli vžiť do pravých problémov našich hokejistov a neriešili hlúposti galaktických rozmerov, tak práve preto, by som vás do tej plesnivej garáže, z ktorej musia malé deti v korčuliach cupitať desiatky metrov  do zimného štadióna, zatvorila aspoň na jeden deň.

Dúfam, že by to stačilo na to, aby ste pochopili, čo sú skutočné problémy slovenského hokeja. Normálnemu človekovi by totiž stačil jediný deň aby pochopil, že slovenskí hokejisti naozaj nemôžu hrať v paškviloch.

Pán Danko, viete aký je rozdiel medzi vami a maďarskými politikmi? Ten, že kým vy iba tliachate o nepodstatných hokejových hlúpostiach a znakoch na dresoch , maďarskí politici konajú. Do hokeja naliali toľko miliónov, že ten náš slovenský o tom môže len snívať. Ale to pochopíte až vtedy, keď vás zatvorím do tej zhnitej plechovej garáže, akože hokejovej šatne a zatiaľ sa Maďari vrátia do hlavnej skupiny MS a vyprášia nás z nej tak rýchlo, že si ten hokejový dres s „paškvilom“ ani nestihnú obliecť.

Ešte stále nič? Neťuklo? Tak inak pán Danko, možno to pochopíte takto. Ak slovenským hokejistom politici nepomôžu s “paškvilom” v ktorom vyrastajú, tak jedného dňa tú fotku s nimi na poličke mať nebudete a to môže byť pre vás osobne už naozaj veľká trauma.

Takže jó napot Andrej Danko!

P.S. Áno, verejne priznávam zmenu názoru. Stačilo mi navštíviť prvé kluby, aby som  pochopila, že kým si slovenskí politici neuvedomia, že do slovenského športu treba naliať naozaj veľa peňazí, a je jedno, kto a z akej strany je, dovtedy to s deťmi bude u nás vyzerať tak ako vyzerá a aj v nemocniciach, kde ich aj pre obezitu budú musieť liečiť za ešte väčšie milióny.