Tipy a rady psychologičky, ktoré využijete v každodennom živote

zdroj: Ikar

Prečo mi to nikto nepovedal? sa pre vás stane kufríkom s náradím, po ktorom môžete siahnuť v náročných životných situáciách. Budete mať poruke všetky užitočné nástroje a vyberiete si tie, ktoré budú práve potrebné. Ak hľadáte okamžitú pomoc, nalistujte si kapitolu zameranú na problém, ktorému čelíte. Či už je to stres, zlá nálada, nedostatok sebavedomia či zármutok, dostanete presný návod, ako si v danej situácii poradiť a ako sa na všetko pozrieť z iného uhla pohľadu.

Máte právo cítiť sa dobre a byť so svojím životom spokojní.
Autorka Julie Smith má mnoho skúseností z oblasti psychológie a preslávila sa na sociálnych sieťach, na ktorých stúpol počet jej sledovateľov až na milióny. Výstižnými krátkymi videami o duševnom zdraví pomáha aj naďalej tým, ktorí to potrebujú. Je totiž presvedčená, že psychologické rady by nemali byť dostupné iba v odborných ambulanciách a na terapiách. Prístupné musia byť pre všetkých.

Zrozumiteľným spôsobom vysvetľuje, ako funguje v takých záťažových chvíľach naša myseľ, lebo ak to chápeme, vieme sa lepšie vyrovnať s pocitmi. Lepšie ich usmerňovať a dostať sa z krízy. Postupne sa stávame aj odolnejšími a môžeme pracovať na svojom zlepšení.

Sama autorka hovorí, že ponúka akýsi kufrík s náradím, z ktorého vyberiete to, čo potrebujete. „Je to súhrn rád, schopností a zručností, ktoré vám pomôžu riešiť rozličné životné situácie. Používať všetko náradie v ňom sa nedá naučiť naraz, radšej sa o to ani nepokúšajte. Vždy využite také, ktoré by vám podľa vášho názoru mohlo pomôcť čeliť aktuálnym výzvam,“ radí psychologička Julie Smith.

Pripomína, že aj tie najmenšie postupné krôčiky sa rátajú, hoci sa nám ich význam zdá napohľad nepodstatný, zanedbateľný. „Nepodceňujte význam hoci aj tých najmenších krokov vpred. Ak je pre vás nadľudský výkon čo i len vstať ráno z postele a umyť si tvár, stanovte si cieľ každé ráno si umyť tvár. Dávajte si ciele primerané svojmu stavu, pretože vás posúvajú bližšie k cieľu spracovať smútok a začať opäť žiť.“

V knihe Prečo mi to nikto nepovedal? píše o vzťahových mýtoch, aj o tom ako sa zbabiť strachu v rôznych situáciách a životných obdobiach. Radí ako zvládať prekážky, ako si vybudovať sebavedomie, ako sa vyrovnať s depresiou a posilniť si duševné zdravie.

Štýl písania je veľmi príjemný, pohodový, nenáročný na čítanie, miestami až láskavý, akoby sa autorka s vami osobne rozprávala. Evidentne má skúsenosti z praxe a vie to dať aj na papier J Verím, že mnohé čitateľky v nej nájdu priateľku. Takú, čo má veľký prehľad, vedomosti, skúsenosti a teraz vám vie poradiť užitočné triky na rôzne životné situácie. S nadhľadom, pokojne, bez prikrášľovania.

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)  

Môže vás zaujať: