Vďaka týmto radám prehodnotíte všetky vzťahy vo svojom živote

zdroj: Ikar

Od raného detstva často dostávame naservírovaný silný súbor pravidiel, možno od rodičov alebo od kultúry, ako treba žiť. Nasávame všetky tieto vonkajšie vplyvy, takže si mnohí z nás myslia, že by sa mali v škole snažiť, ísť na univerzitu, pracovať v lukratívnom odvetví a dostať sa na vrchol. Tieto koľaje môžu vyhovovať mnohým ľuďom, ale rozhodne nie všetkým. Niekto alebo niečo nejakým spôsobom prebralo kormidlo života tejto ženy a jej úlohou je vziať si ho späť.

Naučili sme sa nechať si od ostatných hovoriť, čo chceme, čo potrebujeme a čo by sme mali robiť. „Všimla som si, že keď je niekto veľmi upätý a nedokáže k sebe pustiť nových ľudí, aspoň nie nadlho, naďalej k sebe púšťa staré presvedčenia alebo ľudí, ktorí mu ich v prvom rade vštepili,“ píše Philippa Perryová v knihe Toto by si mali prečítať všetci, ktorých máte radi. Sú to zdravé a múdre rady, ktoré vám pomôžu zorientovať sa vo všetkých vašich najdôležitejších vzťahoch.

Philippa vo svojej knihe ponúka hlboké a praktické rady, ako zvládať vzťahy, udržiavať priateľstvá a mať pod kontrolou zložité emócie. Vychádza z poznatkov psychológie a skúma celú škálu ľudských emócií prostredníctvom štyroch hlavných tém: ako milujeme, ako sa hádame, ako sa môžeme zmeniť a ako dosiahnuť spokojnosť.

Prináša odpovede na zásadnú otázku, ako žiť svoj život. Vysvetľuje, že máme moc nad vlastnou mysľou a nad tým, kam ju chceme zaviesť.

„Keď ľudia prvý raz prídu na terapiu, dosť často chcú hovoriť iba o druhých,“ píše Philippa Perryová. „Vravievam im, že na druhých ľuďoch nemôžeme zmeniť nič, ale máme moc ovládať samých seba. Mnohí z nás si neuvedomujú, že majú takú moc: môžeme zmeniť, ako reagujeme a odpovedáme. Môžeme zmeniť svoje priority, systémy presvedčení, naučené reakcie. Zmena si vyžaduje čas a vybudovať nové návyky chvíľu trvá.“

Vieme byť na seba príliš prísni. Nie je to nezvyčajné. Každý týždeň mi niekto vraví: „Vôbec nezvládam vzťahy,“ „Som zlá kamarátka,“ „Nie som múdry,“ „Som príliš hanblivá“… viete si to predstaviť. Nemusíme sa takto odsudzovať.

Toto by si mali prečítať všetci, ktorých máte radi je priateľská, otvorená , múdra a veľmi potrebná kniha. Je a plná užitočných rád, ako riešiť moderný život a súčasné problémy. Jasne a zrozumiteľne vysvetľuje výskum, z ktorého vychádza…
Čitateľ v nej nájde múdreho priateľa, ktorý môže pomôcť pri vzostupoch a pádoch v každom vzťahu, ktorým sa nikto z nás nevyhne.

(Ak vás recenzia na knihu zaujala, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)

Môže vás zaujať: