Vybrať si správnu dámsku bundu je celá veda, poradíme ako na to

Dalito.sk/ilustračné foto: zdroj: Bolf.sk
DALITO -

V jesenných dňoch sa nikto z nás nezaobíde bez bundy na ochranu pred chladom, vetrom a dažďom. Obchody ponúkajú obrovské množstvo druhov, farieb a dizajnov dámskych búnd a ak máte pocit, že sa strácate a neviete si vybrať vhodnú bundu, alebo len hľadáte inšpiráciu, ste na správne adrese, poradíme vám.

Mala by zapadnúť do vášho šatníka

V bunde strávite v nasledujúcich dňoch veľa času, preto sa oplatí zamyslieť sa, akú vlastne potrebujete a s čím ju budete nosiť. Zlaďte ju s tým, čo doma máte. Nemá zmysel si kupovať bundu, ktorú nebudete mať s čím skombinovať, akokoľvek sa vám páči. V neposlednom rade sa v nej musíte cítiť dlhodobo dobre. 

Zvážte, aký životný štýl vediete, či zvyknete nosiť skôr ženské, romantické oblečenie, alebo športové veci a podľa toho si vyberajte konkrétne kúsky.

Dajte si pozor na správnu veľkosť!

Pod bundou budete mať oblečené ďalšie veci, tak sa pri nákupe určite zamerajte na vhodnú veľkosť, aby ste sa v nej dokázali bez problémov pohybovať. Dôkladne porovnajte údaje z veľkostnej tabuľky s nameranými mierami, aby ste sa mohli tešiť z dokonale sediacej bundy.

Nemôže vás nikde ťahať, ale ani odstávať, aby vás nedeformovala a nepridávala vám kilá navyše. Bunda musí lichotiť vašej postave a kopírovať línie tela, chcete v nej predsa vyzerať fantasticky, nie?

Potrebujete túto sezónu krátke bundy?

Určite áno. Krátke bundy v rôznych variáciách sú základom dobre vybaveného šatníka. Nie sú len záležitosťou letných večerov. Urobia vám skvelú službu celoročne – definujú pás, pretože často končia práve vo výške pásu, opticky predĺžia nohy a sú pohodlné a skladné. Pri vrstvení sú nezastupiteľné, vyskladáte s nimi veľa pôsobivých kombinácií a dokonca aj na ne sa dá obliecť teplý kabát, ak by už teploty začali klesať nízko a nestačili by vám.

Či už si vyberiete obľúbenú bomberu, rifľovú alebo koženkovú bundu, vždy môžete z domu vyjsť v inšpiratívnom outfite a navyše vám zaručene nebude zima. Závisí len od vašich preferencií, akú si zvolíte, no minimálne jednu by ste mali vlastniť.

Vhodný materiál do chladnejších a sychravých dní

Pri nízkych teplotách zo skríň vyberajte bundy z vlny, ktorá vás spoľahlivo udrží v teple a viete s ňou dosiahnuť veľmi sofistikovaný súčasný vzhľad na rôzne príležitosti.

Pre športové duše sú hitom farebné prešívané bundy. Rozžiaria aj daždivé dni a ak sú navyše aj nepremokavé, máte vyhraté. Milovníčky elegancie ich takisto nemusia zavrhnúť, stačí si len vyberať tlmené neutrálne farby a skombinovať ich s obľúbenými šatami. 

V sychravom počasí sú funkčné vlastnosti nemenej dôležité ako dizajn a pohodlie. Dámsku bundu budete nosiť často, takže si musí dlho udržať výborný stav.

Komfortná, kvalitná, odolná a štýlová bunda v dostupnej cenovej hladine sa nehľadá ľahko, to uznávame. Máme však pre vás jeden super tip: pozrite si ponuku internetového obchodu Bolf. Na výber máte množstvo farieb a druhov moderných búnd bez nutnosti veľkej investície. Nakúpte z pohodlia domova ešte dnes.