Vytvorte si doma už teraz tú pravú vianočnú atmosféru

Dalito.sk/ilustračné foto: Shutterstock.com - JasminkaM
PR -

Vianoce sú za dverami a odvšadiaľ cítiť, že prichádzajú tie najkrajšie sviatky v roku. Sú to sviatky pokoja, radosti, stretnutia a trávenia času s rodinou. Aj keď tohtoročné Vianoce budú iné ako minulé roky práve kvôli pandémii, treba si ich užiť s rodinou a nemyslieť na negatívne veci, ktoré nás dlhodobo trápia.

Keďže sa nám začal už Advent, vytvorte si doma už teraz tú správnu vianočnú atmosféru.

Čečina s vianočnými ozdobami vo vázach

Ak nemáte živý adventný veniec, odporúčame vám ísť si do prírody nájsť čečinu. Pekná hustá čečina vynikne v sklenených, či krištáľových vázach v obývačke na konferenčnom stolíku, či na polici nad televízorom. Najkrajšie však ukáže v blízkosti sviečok, adventných sviečok.

Môže sa stať, že vám ihličie začne veľmi rýchlo opadávať na laminátové podlahy akonáhle budete čečinu prenášať kvôli výmene vody, avšak máte možnosť si do Vianoc zaobstarať koľkokoľvek čečiny budete potrebovať.

Konáre čečiny môžete ozdobiť vianočnými dekoráciami – háčkovanými vločkami, slamenými ozdobami, ale aj malými vianočnými guľami. Vôňa čečiny vám rozvonia celú domácnosť a navodí tak atmosféru Vianoc už teraz.

Biely okrúhly dlhovlasý koberec pod stromček

Ak už plánujete stavať vianočné stromčeky, pod vianočný stromček sa vám perfektne hodí malý kruhový dlhovlasý koberec. Zabráni stojanu na vianočný stromček, aby vám poškriabal podlahu a hlavne pekne bude ladiť k samotnému vianočnému stromčeku. Odporúčame uprednostňovať biely dlhovlasý koberec, ktorý pekne vynikne s hnedou podlahou, ktorá dominuje vo väčšine domácností.

Veľký drevený lampáš

Môžete ho umiestniť do predsiene, do obývačky, ale pekne vynikne aj na barovom pulte. Ak si chcete vytvoriť doma tú pravú vianočnú atmosféru, kúpte si veľký drevený lampáš a umiestnite si ho do obývačky so sviečkou. Práve zapálená sviečka v takomto lampáši vám spolu s osvetlením vianočného stromčeka navodí vianočnú atmosféru. Stačí zatiahnuť vertikálne žalúzie, alebo akýkoľvek iný typ tieniacej techniky, zapáliť sviečku a zhasnúť svetlo. V tomto okamihu zabudnete na všetky starosti a budete si užívať prichádzajúce najkrajšie sviatky v roku.