Zachráň sa kto môžeš!

ilustračné foto: Dalito.sk

Myslím si, že je normálne….

Je podľa mňa normálne, že keď susedovi ničí vietor automatické žalúzie, tak mu zavolám, aby si ich mohol vytiahnuť na diaľku.

Myslím si, že je normálne, že keď chcem zasadiť strom, ktorý mu môže prekážať vo výhľade, že sa najprv spýtam suseda, či by mu to neprekážalo. 

Myslím si, že je normálne, že ak si sused nainštaluje kameru na pozemok, ktorá môže zaberať aj ten váš, že je normálne, že by na to mal vopred upozorniť suseda, že to nastavil inak, s rešpektom k jeho súkromiu.

Ak vám sused poškodí trávnik je podľa mňa normálne, že na to upozorní, ospravedlní sa a ponúkne nápravu skôr, ako na to príde poškodený majiteľ a dožaduje sa vysvetlenia.

Je podľa mňa normálne, že nekosím a nevŕtam aspoň v nedeľu, ak to v ideálnom prípade nestihnem cez týždeň v normálnom čase.

Je podľa mňa normálne, že veľké krabice nevyhadzujem do bežných smetí, ale odnesiem ich do zberného dvora. Je podľa mňa normálne, že dvere do spoločných priestorov za sebou zavriem a skontrolujem to.

Je podľa mňa normálne, že v garážovom dome, kde je každé jedno parkovacie miesto súkromné si nezaparkujem kde sa mi zachce a dovtedy, kým majiteľ parkovacieho miesta nebehá po celom dome, kto mu parkuje na jeho súkromnom mieste. Je podľa mňa normálne, že do garáží so súkromnými parkovacími miestami zaparkujem len s toľkými vozidlami, na ktoré vlastním parkovacie miesto.

Je podľa mňa normálne, že ak spoločné priestory znečistím, upracem to po sebe bezodkladne. Myslím si, že je normálne…. Dnes si už nemyslím nič. Zachráň sa kto môžeš!

(Ak vás postreh zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu. Ďakujeme Vám!)  

Môže vás zaujať: