Zamerajte sa v roku 2024 na svoje zdravie, vzťahy aj záľuby

ilustračné foto: archív Dalito.sk
DALITO -

Čo vy a novoročné predsavzatia? Dávate si nejaké alebo ich vôbec neriešite? Bez ohľadu na to, aká je vaša odpoveď, nový rok je vždy dobrou príležitosťou začať klásť väčší dôraz na to, čo ste v starom roku zanedbávali. Často je to niečo z trojice zdravie, vzťahy a záľuby.

Pevné zdravie

„Hlavne to zdravie“. To je veta, ktorú pri novoročných prianiach počuť asi najčastejšie. A nemôžme sa čudovať, pevné zdravie je základ, bez ktorého len ťažko pomýšľať na niečo iné. Dbať o svoje zdravie by tak malo byť samozrejmosťou v každom veku. A čím je človek starší, tým to platí viac. Ak chcete aj vo vyššom veku viesť plnohodnotný život, nemali by ste v otázke zdravia robiť kompromisy.

Dobrým príkladom sú problémy s kĺbmi, ktoré mnohí považujú za akúsi neoddeliteľnú súčasť starnutia. S modernou biologickou liečbou na špičkovej ortopedickej ambulancii Bratislava to však nemusí byť pravda. Bez toho, aby sme zachádzali do podrobností, môžeme z toho vyvodiť jedno všeobecné pravidlo: pokiaľ môžete, obráťte sa so svojimi zdravotnými problémami na odborníkov, ktorí vám ponúknu najmodernejšie spôsoby liečby. Dobré zdravie si tak dokážete udržať výrazne dlhšie.

Zdravé vzťahy

Človek je tvor spoločenský a tak k životu potrebuje aj iných ľudí. Obzvlášť pre tých, ktorí sú single, je dôležité udržiavať pevné vzťahy so svojimi priateľmi, aby sa vyhli samote. Na priateľov by ste však nemali zabúdať ani vtedy, ak ste si už založili rodinu. Iste, času je v takomto prípade menej, takže akcie s priateľmi už nebudú také časté ako kedysi, ale to neznamená, že nemôžu byť žiadne.

A tiež by ste si mali nájsť čas aj na to, aby ste si občas vyrazili niekam vo dvojici. Môže ísť o nejakú spoločenskú udalosť, ale kľudne aj večeru v luxusnej reštaurácii. Skrátka niečo, čo nezažívate pravidelne a kde dámy využijú svoje luxusné zlaté náušnice šróbovacie a aj páni sa výnimočne „nahodia“.

Vlastné záľuby

Pre psychickú pohodu je dobré aj to, ak má človek nejaké hobby, ktorému sa pravidelne venuje. Často sa však stáva, že tieto svoje záľuby vplyvom pracovných a iných povinností zanedbávame. A čo takto to tento rok napraviť?

V závislosti od konkrétneho hobby to môže vyzerať rôzne. Môžete sa napríklad potešiť nejakou vecou, ktorá s vašou záľubou súvisí, napríklad poľovníci môžu svoju výbavu rozšíriť o spoľahlivú termovíziu InfiRay. Ale tiež sa môžete jednoducho posnažiť o to, aby ste si na svoje hobby našli tento rok viac času. Možnosti sú skrátka rozmanité.

pozn. redakcie: PR článok vznikol v spolupráci so seocentrum.sk

Môže vás zaujať: