Zdeno Cíger: „Do mňa kopte, mojich zverencov z toho vynechajte!!!“

Dalito.sk/Hokejová akadémia Zdena Cígera/foto: archív Zdeno Cíger
DALITO -

Začiatkom tohto týždňa som najskôr na svojom Facebooku a aj vo svojom blogu na portáli DALITO.sk vykreslil situáciu, s ktorou sa vo svojej hokejovej Akadémii stretávam pri spolupráci s bratislavským klubom HK 99 Ružinov, ktorý vedie bývalý hokejový hráč Ľubo Pokovič. Keďže v reakcii HK Ružinov je kopec poloprávd a zavádzaní, dovolím si zareagovať na túto tému ešte raz. Takže pekne po poriadku a ešte raz budem na tieto lži odpovedať.  Moju reakciu označujem ako MOJA REAKCIA.

 1„L. Pokovič odmietol spoluprácu? bol to on kto ta oslovil s tým aby posilnil družstvo a zároveň umožnil tvojim hracom hrať extraligu. Výsledok: hráčov ktorých si sľúbili si nedodal nakoľko si prihlásil kategóriu kadetov do súťaže, takže zo spolupráce prirodzene vzišlo skôr ako sa začala.”

MOJA REAKCIA: Vyzerám ako idiot? Idiot, ktorý by bránil našim chlapcom, ktorých vy nazývate ”ZLEPENCI” a vaši rodičia “SKURVENÍ ZLEPENCI”, len preto, že nás je málo, hrať najvyššiu súťaž, Extraligu? To snáď nemyslíte v Ružinove vážne???

Mimochodom, s počtami hráčov majú problémy všetky malé kluby na Slovensku. A povedzme si na rovinu, v malých kluboch vyrástli vždy najlepší hokejisti!

Pokiaľ ma pamäť neklame, navrhoval som vytvoriť dva tímy v kategórii kadetov. Silnejší a slabší. Najlepší od Vás a od nás by hrávali najvyššiu súťaž, 1.ligu  výkonnostne slabší naši aj Vaši.(2016-2017).

POKOVIČ, vyhovoril si sa na vtedajšieho trénera Hejčíka, ktorý mal rozhodnúť, či je to vo vašom záujme. Pritom práve TY, Ľubo Pokovič, si štatutár klubu HK Ružinov. A teda na Tebe sú konečné rozhodnutia. Tréner Hejčík mi dal odpoveď: „Mám 20 korčuliarov, ale nie hokejistov.  Ale ich rodičia platia, Vaši podpísaní nie!“ To bola sezóna pred rokom 2016-2017. Tu sa začala nechuť spolupracovať! Áno, boli sme prihlásení do súťaže kadetov, ale čo to mení na vzájomnej spolupráci? Niekde som musel byt prihlásený. Alebo naši hráči nemusia nikde hrať? Dobre vieš, že v tomto veku hrať musia! A samozrejme aj chcú. Veď kvôli tomu tvrdo trénujú.

Mimochodom,  Ľubo POKOVIČ, v tejto sezóne, ktorá sa práve končí,  si sa Ty sám  vyjadril, že nemáte AMBÍCIE postúpiť do Extraligy, lebo nemáte na to kvalitu hráčov a je to EKONOMICKY NÁROČNÉ!!!

Obaja sme bývalí hokejisti, tak sa Ťa pýtam: Ktorý hráč by nechcel hrať najvyššiu súťaž? Ja takého nepoznám a rovnako to chcú aj všetci naši hráči.

Takže toľko k ružinovskému KLAMSTVU č. 1.  

 2.Bonzovanie na SZĽH-HK 99 Ružinov

„Sam pises ze si suhlasil s listom a staznostou p. Julínka na L. Pokoviča a potom zas ze ty take veci nerobis….

Nepises anonymne listy (anonym je nepodpisany, preto je anonym), ty vies ze ho pisal L. Pokovic ked ten anonym spajas s jeho menom???

Ked na nieco L. Pokovič poukazuje tak sa aj podpise, a s SKP ako takym nema nikto z nás problem, ale ked postavis do branky 26 rocnu brankarku proti 14 ročným chlapcom – kadetom, tak sa sudnemu cloveku zastavi rozum…

Ked SKP, ktore vzniklo v prvom rade ako podpora SLOVENSKEHO zenskeho hokeja, a vedenie ,,vychováva” tak ze angazuje brankarku kanadanku do druzstva zien a potom statutari SKP argumentujú, ze 26 rocna hracka – slovenka musi predsa niekde chytat tak ju postavite za kadetov a sikovny brankar (kadet) nechyta a sedi na striedacke, tak na to samozrejme poukazeme.

Tak isto poukazeme aj na svojvolny vyklad stanov a pravidiel SZLH, kde si ,,chytri” funkcionari SKP vylozili pravidla ,,omladsenia hokejistky o dve kategorie tak, ze ked nemate juniorov tak druha najblizsia kategoria su kadeti. (podla tohto vykladu by mohla chytat 26 rocna aj za ziakov keby ste nemali kadetov…) Ano bolo to v sulade s pravidlami SZLH, ale pri ich tvorbe nikto nepredpokladal ze sa najde niekto kto ich bude takto deformovat. Aj na zaklade toho co predviedli funkcionari SKP sa bude toto pravidlo na najblizsom kongrese aktualizovat a menit.

MOJA REAKCIA: Zákernosť a svinstvo, len tak môžem zhodnotiť vzniknutú situáciu so zrušením striedavého štartu pre brankára Andreja Julínka. My sme neriešili žiadosť o zrušenie striedavého štartu pár hodín pred polnocou.

Pár sú dve hodiny, v tomto prípade.

Pokúšali sme sa ti dovolať od 12:00 do 22:00 hodiny. O 23:00 som ti písal správu! Aspoň lepšiu výhovorku si si mohol nájsť ako to, že ”Bol som v divadle, môžem ísť predsa so ženou do divadla”.

To, že si znemožnil chlapcovi hosťovanie v našom klube, mimochodom brankárovi, ti nenahráva vo fňukaní, že sme stavali do brány brankárku – ženu podľa platných pravidiel SZĽH. A nechaj posúdiť nás, či 14 ročný brankár, náhradník je šikovný alebo nie.

Čo sa týka anonymov zasielaných na mestskú časť Ružinov a SZĽH, nepredpokladám, že by boli zasielané z iných častí ako napríklad  Dúbravka, Hamuliakovo a pod.  Jediné subjekty na zimnom štadióne Vladimíra Dzurillu okrem VÁS, HK 99 Ružinov,  sú HC Bratislava a ŠKP. Anonymy boli posielané aj na HC Bratislava!!! A ŠKP sme my… Takže toto je v reakcii na moje tvrdenia už druhé KLAMSTVO.

3. Odchod hráčov

„Je prirodzene ze hraci odchadzaju do zahranicia a ,,migruju ” z klubu do klubu, ale len preto ze im to ziadny klub okrem SKP neumozni. Ak hraci, ako v tomto pripade odisli do zahranicia a ty si im umoznil trenovat cez tyzden na tvojom ľade , tak s tým urcite nebudeme suhlasit.”

MOJA REAKCIA: Ak Vám odídu hráči z klubu a chcú trénovať u mňa na tej 1 hodine PLATENÉHO ĽADU od ŠKP DENNE , 5 hodín týždenne dokopy, na ktorej ja a Miro Miklošovič trénujeme 4 KATEGÓRIE (2000-2006), ani Ty, Ľubo Pokovič ani tvoj klub HK 99 Ružinov, mi v tom nezabránite! Či súhlasíte alebo nesúhlasíte.

To že Vám odchádzajú hráči, nie je predsa moja chyba. To je vizitka vašej „koncepčnej“ práce. Ja ich k sebe nevyvolávam, hlásia sa sami. Aj v tomto prípade KLAMEŠ.

4. Tryout

„Vyhlasenie naboroveho vyberu hracov do vášho klubu, na stranke cudzieho klubu ( v tomto pripade na HK RUZINOV) povazujem minimalne za neeticke…

Ked sa na vas kemp v januari prihlasil hrac ktory bol v HK Ruzinov na hostovanie a vy ste mali o neho zaujem, preco ste neprisli za vedenim HK Ruzinov a neriesili to. Vasi funkcionari cakali do posledneho mozneho dna na prestup a par hodin pred vyprsanim zacali telefonovat. Ked niekto robi planovane a koncepcne nenecha taketo zalezitosti na posledne hodiny.”

MOJA REAKCIA: Toto je ďalšie a dosť trápne KLAMSTVO! Náš Tryout na vašej stránke?! Nebláznite! Mám svoje Facebookové profily: Zdeno Cíger (akadémia Zdena Cígera), Hokejová akadémia Zdena Cígera Stars for Stars a pracujem aj na  Instagrame. Myslíš si, že som odkázaný zverejňovať svoje oznamy cez stránku „cudzieho klubu“? A hoci som už o zmarenom striedavom štarte brankára Julínka písal, tak aj v tomto bode: My sme neriešili žiadosť o zrušenie striedavého štartu brankára Andreja Julínka pár hodín pred polnocou 31.1 2018. Pár sú dve hodiny. V tomto prípade sme sa pokúšali sa Ti dovolať (vedenie Nových Zámkov, rodičia, manažérka ŠKP) od 12:00 do 22:00 hodiny a o 23:00 som ti písal správu!

Čo sa týka náborových výberov, Selectov a platených Tryoutov: my skúšame hráčov ZADARMO. Ak si niekto myslí, že na tom zarábame, tak je na omyle! Ide nám o porovnanie kvality. Ale to sa ťažko vysvetľuje ľuďom, ktorí majú výchovu mladých hokejistov ako zárobkovú činnosť!

5. Spolupráca

„Najprv si spolupracoval s klubom HOBA, potom s HK Ruzinov a obvinujes obidva kluby, ze tam podliehaju tlaku rodicov a dokonca sa zaoberas prispevkami a sponzormi v uvedenych klubov. Akym pravom?

Ty si sa so svojimi dvomi nekompletných druzstvami ,,zaradil” do klubu SKP, ktory je financovany mimo systemu SZĽH a nikto to neriesi.

Obidva kluby osocujes, a ziaden z nich s tebou uz spolupracovat nechce. Porozmyslal si niekedy nad tym preco?

Ides svojou cestou, nikto ti to neberie, ale chces hrat sutaze SZLH zo svojimi dvoma nekompletnymi druzstvami. Tvoje nesystemova cinnost prinasa iba chaos a neustale predohravanie zápasov aby si naplnil súpisku, hostovania hracov z inych klubov a zaradovanie dievcat dokonca na supisku hracov dorasteneckej ligy. Nastastie sa ziadnej z nich nic nestalo, ale sme poukazali na vysoke riziko, ktore kontaktny hokej v tejto vekovej kategorii prinasa.”

MOJA REAKCIA: Áno, podliehate tlaku rodičov (členským poplatkom a sponzorského zo strany RODIČOV) a poukazujem a budem poukazovať na hlavný dôvod, prečo sa u nás nevychováva kvalitná hokejová mládež.

Chcel by som vidieť VÁS ako by ste sa pasovali  s podmienkami ako máme MY. Či by ste dokázali trénovať so 4 kategóriami (2000-2006!) na jednej hodine ľadu denne, spolu 5 hodín týždenne celú sezónu!

Donedávna (tri mesiace dozadu) sme nemali ani vlastnú šatňu a chalani museli vo výstroji v jeseni aj cez zimu chodiť peši medzi štadiónom a Akadémiou, prípadne čakať na odvoz zo strany rodičov alebo na autá z Akadémie, ktoré sme kúpili preto, aby sme si mohli prepravovať svojich hráčov na zápasy. Ale nikdy sme nevyplakávali!

V HK 99 Ružinov máte 35 hodín ľadu  týždenne a máte ich od mestskej časti ZADARMO, vrátane zápasových jednotiek. Dostávate dotácie, máte členské poplatky od rodičov, máte celé klubové zázemie. Ak budem mať k dispozícii z vašich 35 hodín ľadu zadarmo len polovicu, potom môžete ten VÁŠ záujmový krúžok pokojne zrušiť. To VÁM garantujem! HK 99 Ružinov nechce spolupracovať s nami? Dôvodom je zrejme to, že moja filozofia výchovy hokejistu je diametrálne odlišná. Naozaj diametrálne.

6. Konkurencia – „je v zivote jednym z najlepsich faktorov na zdokonalovanie sa, hladanie rezerv a prinuti cloveka neustale sa vzdelavat v danom obore. Bud nasmu klubu zdravou konkurenciou, pracuj s hracmi ktorych mas, nezvolávaj na zápasy cudzích hracov, nevyvolavaj nevrazivost a chaos.”

MOJA REAKCIA: Začínali sme v našej hokejovej Akadémii pred 6 rokmi. Prvé dva roky sme trénovali 4-krát týždenne po 3 hodinách na umelej ploche, tzv. syntetickom ľade. Raz do týždňa nám bolo umožnené trénovať na ľade bratislavského klubu HOBA v Dúbravke  a v sobotu nám bolo umožnené hrať zápasy, za čo im patrí úprimné „ĎAKUJEME”. Dva roky sme prihlásení do súťaže pod hlavičkou ŠKP. Za 6 rokov sme vychovali 8 hráčov, ktorí sa dostali do reprezentačných výberov Slovenska. Z toho 6 z vybratých do mládežníckych repre výberov začínali u nás na umelej ploche! Na našich chlapcov som nesmierne hrdý!

Som hrdý, že túto sezónu postúpili do Extraligy kadetov a vypadli v poslednom finálovom zápase s Vami – Ružinovom o postup do Extraligy dorastu!

Som hrdý, že najväčšími ťahúňmi DORASTU boli práve naši ostaršení kadeti!

Som hrdý, že ostaršení kadeti (2002,2003) hrajúci za DORAST ustáli tlak a ZLEPENCI , ako ich nazývate vy, dokázali konkurovať klubom ako HK Ružinov, HOBA, či HK Považská Bystrica!!! A to aj napriek tomu, že mnohí z VÁS mali posťahovaných hráčov z JUNIORIEK, ročník 2000!

Ľubo POKOVIČ, ak si chcete kopnúť do mňa, užite si to, ale NAŠI chalani si zaslúžia ŠANCU, POCHVALU a UZNANIE!

Zdeno Cíger, hrdý tréner a bývalý hokejista

Môže vás zaujať:

Zdeno Cíger: Ľubomír Pokovič a vzťahy na Ružinovskom štadióne

1 reakcie na Zdeno Cíger: „Do mňa kopte, mojich zverencov z toho vynechajte!!!“