Život je o výzvach a oni sa nebáli urobiť krok do neznáma

Dalito.sk/Tanečnica a choreografka Pavla Harangová/foto: Braňo Šimončík
PR -

Každý z nás má svoje hranice, ktorých prekročenie môže byť výzvou, ale zároveň to tiež môže byť začiatok procesu zmeny k lepšiemu, nielen pre nás, ale aj pre naše okolie. Originálny projekt a kniha s názvom „Amazing Stories by IQOS“ predstavuje desiatku Čechov a Slovákov, ktorí sa nebáli urobiť krok do neznáma, čím sa im otvorili nové možnosti.

Ich životné príbehy zachytil prostredníctvom fotografií svetoznámy módny fotograf Braňo Šimončík.

Svetoznámy módny fotograf Braňo Šimončík/zdroj: Amazing Stories

Tie teraz slúžia ako inšpirácia k zamysleniu sa nad vlastnou životnou cestou aj zmenou pohľadu na svoje zdravie. V tejto knihe sa za každou tvárou skrýva príbeh podobný tomu vášmu.

Hudobný producent Adnan Hamžič/foto: Braňo Šimončík

Život je o hľadaní výziev, prekračovaní vlastných hraníc a hľadaní nových a lepších prístupov k životu.

Svetoznámy módny fotograf Braňo Šimončík pri práci/zdroj: Amazing Stories

To je hlavné motto projektu „Amazing Stories by IQOS“, ktorý predstavuje desať osobností zo Slovenska a Česka a ich životné príbehy.

Svetoznámy módny fotograf Braňo Šimončík pri práci/zdroj: Amazing Stories

Tanečnica, fitness trénerka, zubárka, hudobný manažér, vizážista, riadiaci leteckej prevádzky a ďalší chcú inšpirovať každého, kto chce svoj život zmeniť k lepšiemu.

Hudobný producent Adnan Hamžič/foto: Braňo Šimončík

Motivujú k zmene perspektívy na život a zároveň dodávajú odvahu, nemusíme byť predsa perfektní, aby sme aj my písali úžasnú „story“.

Tanečnica a choreografka Pavla Harangová/foto: Braňo Šimončík

Za originálnym projektom stojí súkromná spoločnosť, ktorá sa snaží budovať budúcnosť sveta bez dymu a popola a meniť životy dospelých fajčiarov k lepšiemu.

Stomatologička Erika Mihalovičová/foto: Braňo Šimončík

„Fotenie je dialóg, na výsledku musí byť vidieť duša“

Od dokumentárnych a reportážnych fotografií, za ktoré bol niekoľkokrát ocenený, do najznámejších módnych časopisov a sveta módy, to je v skratke cesta známeho slovenského fotografa Braňa Šimončíka, ktorý celý projekt nafotil.

Riadiaci letovej prevádzky Marián Bujdák, /foto: Braňo Šimončík

Vďaka svojmu povolaniu žije striedavo v Bratislave, Lisabone a New Yorku, fotí pre najznámejšie a najvplyvnejšie svetové módne magazíny.

Šéfkuchár Radek Hasman/foto: Braňo Šimončík

Často pracuje pre Vogue, označovaný za módnu bibliu, Elle, alebo napríklad GQ, jeden z najpopulárnejších pánskych magazínov.

Fitness trénerka Ria Hrušovská/foto: Braňo Šimončík

Vďaka spolupráci s najprestížnejšími magazínmi sa mu pred fotoaparátom vystriedala aj séria známych osobností.

Umelec Peter Cvik/foto: Braňo Šimončík

Pre Braňa ale nie je podstatné, či fotí celebritu, svetovú topmodelku alebo zdanlivo obyčajného človeka.

Vizážista Pavel Kortán/foto: Braňo Šimončík

„Je to o komunikácii medzi fotografom a človekom, ktorý je portrétovaný. Vytvorenie dôvery a istej náklonnosti sú v tomto zmysle nevyhnutné, pretože vždy sa snažím o to, aby portrét priniesol konkrétny obraz o celistvosti človeka,“ vysvetľuje Braňo.

Tanečnica a choreografka Pavla Harangová/foto: Braňo Šimončík

K projektu Amazing Stories dodáva „Tento pocit sme nadobudli ihneď počas fotení  — všetci portrétovaní boli úžasní, otvorení k spoločnému nachádzaniu unikátnych momentov. Každý z fotografovaných pre knihu mal iný originálny príbeh, výnimočnú osobnosť a práve to špecifické v každom jednom som sa snažil zachytiť v spojení s jeho osobnosťou.“

Výtvarníčka Gabriela Lautnerová /foto: Braňo Šimončík

Cesta na vrchol nie je o úplnej dokonalosti

Nad tým, že cesta za snami nemusí byť nutne spojená s úplnou dokonalosťou, sa vo svojich príbehoch zamýšľa desať osobností.

Fitness trénerka Ria Hrušovská/foto: Braňo Šimončík

Pred fotoaparát Braňa Šimončíka sa postavili fitness trénerka Ria Hrušovská, šéfkuchár Radek Hasman, hudobný manažér a producent Adnan Hamzič, umelec Peter Cvik, tanečnica a choreografka Pavla Harangová, vizážista Pavel Kortán, riadiaci letovej prevádzky Marián Bujdák, zubárka Erika Mihalovičová, výtvarníčka Gabriela Lautnerová a kaderníčka Martina Novotná.  

Výtvarníčka Gabriela Lautnerová /foto: Braňo Šimončík

Všetky tieto osobnosti, okrem originálneho životného príbehu, spája to, že sa rozhodli pre zmenu.