3 rady ako zvýšiť bezpečnosť zamestnancov

Dalito.sk/ilustračné foto: Shutterstock.com - ZfaBizPhoto
PR -

Súčasná pandemická situácia a obmedzenia, ktoré pociťujú nielen bežní ľudia, ale aj firmy, nevyzerá dobre. Negatívne vplýva pre celú spoločnosť a najhoršie na tom je, že východisko z tejto nepriaznivej situácie je stále nejasné a nevieme, kedy sa všetko vráti opäť do normálu.

Ak podnikáte, prirodzene, vašou prioritou je zvýšiť bezpečnosť zamestnancov vo firme. Práve teraz treba myslieť na bezpečnosť a ochranu zdravia viac než inokedy.

Čo vám pomôže zvýšiť bezpečnosť vo firme?

Používajte germicídne žiariče

Baktérie, plesne a vírusy dokážu veľmi znepríjemniť život, obzvlášť v tejto neľahkej dobe. Ak chcete teda zvýšiť bezpečnosť vo firme, odporúčame vám používať germicídne žiariče. Nové germicídne žiariče si môžete pokojne objednať aj z pohodlia domova cez internet. Ak ich budete používať, výrazne tak znížite riziko šírenia baktérií, plesní a predovšetkým vírusov. Germicídne žiariče sú teraz veľkými pomôckami aj pri koronavíruse, nakoľko dokážu zničiť aj koronavírus.

Hodia sa predovšetkým na miesta s veľkým výskytom ľudí, čo oceníte aj vo vašej firme.

Zabezpečte ergonomický kancelársky nábytok

Zvýšiť bezpečnosť vo firme môže aj ergonomický kancelársky nábytok. Do kancelárie umiestnite ergonomické kancelárske stoly, ergonomické kancelárske stoličky a ak máte zariadenú aj konferenčné miestnosť, do nej by ste mali umiestniť ergonomické konferenčné kreslá. Dlhé sedenie za počítačom na kancelárskych stoličkách má vplyv na zdravie chrbtice a ak zamestnancom nezabezpečíte kancelársky nábytok, ktorý bude chrániť ich zdravie, prejaví sa to na znížení produktivity zamestnancov pracujúcich v kancelárii.

Ochrana pred pádmi v zime

Ak chcete zvýšiť bezpečnosť vo firme teraz počas zimy, ako zamestnávateľ by ste mali zabezpečiť ochranu zamestnancov pred nástrahami zimy, najmä však pred pádmi. Na pracovisku by zamestnanci mali mať protišmykovú obuv, ktorá ich ochráni pred pádmi.

Zároveň vám odporúčame zabezpečiť nové snehové reťaze na vysokozdvižné vozíky, reťaze na ťahače, záberové reťaze, jednoducho snehové reťaze, ktoré znížia riziko pracovného úrazu.