Cestujte s Dalito: Pozvanie k Davidovi Copperfieldovi. Má tam raj, videli sme

Dalito.sk/Súkromný ostrov Musha Cay Davida Copperfielda na Bahamách/foto: Dalito.sk

Koronavírus s politikmi síce zatvorili hranice a posadili lietadlá na zem, plánovať nám však nezakázali. A ani snívať. Napríklad o jednom z najkrajších súkromných kútoch sveta, priamo u svetovej celebrity Davida Coppierfielda na Bahamách.

Americký iluzionista si ešte v roku 2007 kúpil štyri prenádherné ostrovy na Bahamách. Za 50 miliónov dolárov, ktoré si zarobil tvrdou prácou napriek tomu, že jeho mama ho dlho presviedčala, že touto kariérou sa neuživí.

Slávny syn jej však dokázal úplný opak a stal sa jedným z najbohatších ľudí planéty s množstvo svetových rekordov. A tak si jedného dňa mohol dovoliť kúpiť ostrov v tvare jahňaťa.

Súkromný ostrov Musha Cay Davida Copperfielda na Bahamách/foto: Dalito.sk

Túto časť Bahám, považujú cestovatelia za dovolenkový raj. Letné domy tam majú najbohatší ľudia sveta. Exumas je súostrovie 365 ostrovov a ostrovčekov, ktoré začínajú len 35 kilometrov juhovýchodne od hlavného mesta Bahamských ostrovov Nassau. Kedysi ich volali Yumey a Suma (mená americko-indického pôvodu).

Súkromný ostrov Musha Cay Davida Copperfielda na Bahamách, súkromný prístav/foto: Dalito.sk

Kto sníva o luxuse mora, pláži aj pravej exotickej prírode, je na správne adrese. Toto nezameniteľné miesto si môžete dovoliť aj ako turista-študent s ruksakom na chrbte, ale aj naozaj náročný výletník. Stačí na to od 37 tisíc do 49 000 dolárov a spíte na jednom z najluxusnejších ostrovov sveta Musha Cay, ktorý si kúpil práve David Copperfield a postavil tam prenádherné umelecké domy. Na kopci aj pri mori. A pod hladinou mora inštaloval klavírne krídlo.

Súkromný ostrov Musha Cay Davida Copperfielda na Bahamách/foto: Dalito.sk

Celý ostrov má rozlohu asi 607 tisíc metrov štvorcových a jeho hlavnou vilou je rezidencia High View s vlastným prístavom a súkromným letiskom. Na samotnom ostrove sa nachádzajú ešte ďalšie vily, ktoré slávny mág prenajíma. Suma je podľa výberu prázdninového letoviska a počtu osôb. Maximálne 24 ľudí minimálne na štyri noci. V prepočte na osobu tak za nezabudnuteľný zážitok zaplatíte najviac na štyri dni niečo cez 2 000 dolárov.

Ak ste však ešte náročnejší a celý ostrov chcete iba pre seba, potom vás to bude stáť 38 000 dolárov na deň.

Keď sme okolo ostrova plávali na výletnej jachte, kapitán Keno z miestnej rodinnej cestovnej kancelárie nás upozornil, že vstup na ostrov Davida Coppierfielda môže nepozvaných hostí stáť 300 dolárov, taká je pokuta za nerešpektovanie súkromného pozemku.

Bežnému smrteľníkovi ani nenapadne, že slávne svetové celebrity svoj majetok aj prenajímajú. Opak je však pravdou, tak ako prenajíma svoju jachtu napríklad hudobná skupiny U2, rovnako aj americký mág David Copperfied čo to zo svojho majetku rentuje.

My sme videli iba jeden, ale už aj jeho atmosféra vyrážala dych. Vlastne sme ani nevedeli, že vidíme iba jeden, lebo jeho súčasťou bola  nielen samotná vila, ale aj plážový „domček“ s izbami a kúpeľňou pod šírim nebom. O súkromnej pláži a móle sa rozpisovať nebudem, to je samozrejmosť, s ktorou sa pri takýchto letoviskách počíta automaticky. Jednoducho ak máte dostatok peňazí, nič nie je nemožné.

Bahamy, Little Exuma/foto: Dalito.sk

Na ostrove sú k prenájmu štyri prenádherné vily, každá so svojim plážovým domom, s množstvom kúpeľní, terás, kín, či panoramatických výhľadov.  

Každá vila je zariadená v inom umeleckom štýle s hodnotnými umeleckými dielami aj starožitnosťami. V prenajatom dome ste len vy a vaše služobníctvo.  

Súkromný ostrov Musha Cay Davida Copperfielda na Bahamách/foto: Dalito.sk

David Copperfield na webových stránkach sľubuje, že personál splní všetky vaše želenia, že u neho nič nie je nemožné. Ani súkromné slnko, či večer súkromný mesiac na tanieri počas večere na pláži.

Súkromný ostrov Musha Cay Davida Copperfielda na Bahamách/foto: Dalito.sk/foto: Dalito.sk

Bazény sú samozrejmosťou, ale tie využívajú skôr deti, veď nekúpať sa v tomto prenádhernom kúte sveta v až priesvitnom mori by bola priam nehoráznosť.

Súkromný ostrov Musha Cay Davida Copperfielda na Bahamách/foto: Dalito.sk

Jachta aj súkromné karaoke na pláži, to už je len tak, keby ste sa náhodou nudili. Rozmaznávať vás budú všetci a všade.

Musha Cay je jednoznačne jeden z najodľahlejších kútov sveta, kde konečne nájdete pokoj a ticho. Závisí to len od výšky vášho konta a správneho načasovania, pretože Bahamy sa pravidelne boria s hurikánmi. Miestni si už však na to zvykli a na svoje jedinečné ostrovy nedajú dopustiť.  

Luxus u Davida vám nevyrazí dych iba vtedy, ak ste na neho zvyknutí, ale ani to nie je isté. Na ostrovoch platí, že tu nič nie je nemožné a aj ďalšie vlastnia najbohatší ľudia sveta, najmä z oblastí komunikačných technológií. Ten posledný IT milionár z Kalifornie, Davidov sused, si kúpil zasa ostrov, na ktorom celom nechal doviesť a vysadiť špeciálne palmy (ospravedlňujem sa, zabudla som už odkiaľ), hneď ako si nechal dom postavil do zeme, teda do ostrova. Nie na ostrove. Vraj mu to zaručí väčšie súkromie a aj dostatočný chládok a správnu klímu. Povedal nám kapitán Keno.

Umelec David Copperfield však naproti komunikačným technokratom  vsadil viac na históriu a tak si pri vilách môžete vybrať dom s mahagónovou verandou priamo na pláži, ktorá vás prenesie do koloniálnych čias. Ak ste romantický typ, dom na pláži je tým pravým na prežitie nezabudnuteľných chvíľ s partnerom.  Celý ostrov pôsobí ako jedna veľká ilúzia, presne ako jeho slávny majiteľ. (virtuálna prehliadka domu)

Keď ležíte v piesku, týchto vzácnych ostrovov, máte pocit, že sa váľate v cukrovej vate, ktorá sa na vás lepí a pílinguje vám nielen telo, ale najmä dušu. Aj domáci ho volajú cukrový piesok. Hovoria, že slávny kúzelník vraj vie aj piesok prispôsobiť na každú príležitosť.

A ešte vás nezabudnú upozorniť na jednu mimoriadne dôležitú vec, či skôr zážitok. Výnimočný bar, na 5 kilometrov dlhej lagúne, ale občerstviť sa v ňom viete iba zopár hodín denné, lebo potom príde príliv… Takže pozor, nemôžete to tam preháňať s alkoholom, ale barmani zasa na vás dohliadnu.

Bahamy s ostrovmi sú jednoducho jedinečné, či už s Copperfieldom alebo bez.. S ruksakom na chrbte, či luxusným bývaním. Je to kút sveta, ktorý ak si správne naplánujete, zažijete to, čo nikde na svete. Vieme, lebo sme tam boli, videli a zažili.

A kedy to na vlastnej koži budeme môcť zažiť opäť? Cestovanie a spoznávanie?

„Keď bude celosvetová epidemiologická situácia pod kontrolou, bude k dispozícii schválená vakcína a sprístupnené očkovanie, opätovne budeme môcť spoznávať krásy a kultúry národov celého sveta,” reagoval na otázku Dalito.sk Peter Kuracina, Sales Manager Franchise Slovakia CK TUI ReiseCenter Slovensko s.r.o. .